Elektros galios didinimas

Klausimas:
Namui numatyta 10kw elektra ir skydinė už ~30 metrų nuo sklypo, nuo ko pradėti norint padidinti galingumą kW ir atvesti kabelį tuos ~30 metrų (po žeme)?
Komentarai:
Jei numatytas galingumas, tai gal jau turite technines sąlygas? Jei ne, tai turite kreiptis į ESO ir užpildyti paraišką (internetu arba nuvykus). ESO paprastai savaitės bėgyje parengia technines sąlygas. Jose būna nurodyta kaip ir ką reikia padaryti. Dėl kainų, tai iš esmės čia kainuoja medžiagos (laidas, jei naujas namas, tai automatas, nuotekio relė ir kelios rozetės) ei darbai (kasimas, kabelio paruošimas ir pan). Kaina tikrai nėra didelė. Pagal technines sąlygas atlikus darbus reikia atlikti varžų matavimus (dokumentacija iš 3 lapų) ir juos pateikti energetikos inspekcijai. Ten reikės susimokėti 16 eur su centais ir jei viskas gerai per kokią savaitę atvyks ESO ir pajungs elektrą (pastatys skaitliuką).
Justinas Baranauskis, justinas79
Pradėti reikia nuo ESO sąlygų išėmimo, tą namo savininkas gali atlikti ir internetu, arba aptarnavimo centre "Gile" prieš ten kreipiantis reikia žinoti kiek kw jums bus reikalinga ir tai nurodyti. Tada kai jau turėsit sąlygas reikia rasti kompetetinga asmenį ar įmonę, kuri įvertintų esamą situaciją (galbūt anksčiau kabelis buvo paklotas su rezervu ir jūsų prašomai galiai jo keisti ir nereikės) ir kitus niuansus, bei pagal ESO išduotas sąlygas atliktu reikiamus darbus/ matavimus ir priduotų jūsų įvada į VEĮ (Valstybinę energetikos inspekciją) Kai visa tai atlikta ir pažyma iš VEĮ gauta belieka laukti kol ESO pakeis įvadinį automatinį jungiklį, prijungs naują kabelį (jeigu reikės naujo).
Norint pasididinti galią, reikia prašyti prašymą į ESO norimai didinti galiai. Kai gausite prisijungimo sąlygas, ten bus parašyta, ką jums reikia padaryti. Be to nežinome koks kabelis dabar paguldytas. Jeigu kabelio skerspjūvis atitiks pagal didinamą galią, tai keisti į didesnį nereikės. Atliksit elektrofizikinius matavimus, priduosit darbus VEĮ ir ESO rangovas pastatys reikiamo galingumo automatinį jungiklį.
Vytautas Martinkėnas, Neutralė, uab
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto