Kontrolinio skaitliuko pastatymas

Klausimas:
Pas ką reiktų kreiptis dėl kontrolinio skaitliuko pastatymo dėl palyginimo su Esso skaitliuku?
Komentarai:
Paprasčiausio elektros skaitiklio montavimo paslaugą galėtų suteikti bet kuris kvalifikuotas elektrikas arba atestuota įmonė, teikianti tokias elektros montavimo darbų paslaugas. Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į tai, koks yra pageidaujamas matavimo tikslumas - 0,5 ar 1 procentas. Tikslesni ir patikimesni matavimo prietaisai yra brangesni. Jeigu Jums reikalingi bent apytiksliai matuojamo objekto ar įrenginio sunaudojamo elektros energijos kiekio duomenys, kai objekto didžiausia apkrova yra iki 100A (t.y. iki 50-60 kW), tuomet Jums turėtų tikti ir modulinis elektros skaitiklis, kurio tikslumo klasė yra 1 (t.y. vienas procentas). Jeigu energijos kiekiai yra dideli, tuomet rekomenduočiau įsirengti kokybiškus 0,5 tikslumo klasės (0,5 procento) elektros energijos kiekio matavimo prietaisus, nes šiuo atveju net ir nedidelė paklaida gali būti labai ženkli. Jeigu visas reikalingas medžiagas pageidausite įsigyti pats, tuomet rekomenduočiau kreiptis į specializuotas parduotuves, kuriose patirtį turintys darbuotojai kvalifikuotai patars kokius apskaitos prietaisus konkrečiam atvejui pasirinkti. Jeigu kontroliniam elektros energijos kiekio matavimui reikia montuoti srovės ar net ir įtampos transformatorius, tuomet rekomenduočiau kreiptis į elektros montavimo darbus atliekančią įmonę, nes šiuo atveju reikės įvykdyti ne tik visus techninius reikalavimus, bet ir darbų saugos reikalavimus.
Esant abejonėms ar teisingai skaičiuoja AB ESO skaitiklis, galima šią bendrovę prašyti atlikti šiuo metu esančio elektros apskaitos prietaiso metrologinę patikrą, kuri paprastai kainuoja pigau, negu įrengti kontrolinį elektros apskaitos prietaisą.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Dėl kontrolinio skaitiklio pastatymo Jums reikėtų kreiptis į atestuotą energetikos įmonę,kuri pasakys kur turi būti sumontuotas poapskaitinis kontrolinis skaitiklis. Pavyzdžiui galite kreiptis į UAB Neutralė, kuri skaitiklį ir sumontuos. Tai galės būti modulinis elektros skaitiklis sumontuotas Jūsų namo paskirstymo skydelyje, jeigu jame yra vietos.
Vytautas Martinkėnas, Neutralė, uab
Kontrolinį skaitliuką pastatyti gali bet koks elektrikas. Jei Klaipėda ar Vakarų Lietuva, galime pastatyti mes. Bet yra ir kitų metodų, kaip tikrinti ESO skaitiklį. Be to, turi būti tinkamas apskaitos skaitiklis, kuriame nebūtų paklaidų.
Kontrolinį skaitiklį Jums gali sumontuoti bet kuris, tai mokantis atlikti elektrikas.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: