Elektros įvedimas nuo dėžutės į namą

Klausimas:
Turime namą, nuo jo 15m nutolusi elektros skydinė "dėžutė" su 7kw/h elektros įvadu. Sakykite, kas įveda elektrą nuo tos dėžutės į namą? ESO ar ir sertifikuoti specialistai tą gali padaryti ar netgi patys galim pasidaryti? Ar reikalingas tam projektas?
Komentarai:
Jeigu įvadinis kabelis nuo elektros skaitiklio skydo iki namo bus klojamas Jums nuosavybės teise priklausančiame sklype, tuomet projektą rengti nebūtina. Rekomenduotina, kad įvadinį kabelį, namo skirstomąjį elektros skydelį ir jo vidaus elektros instaliaciją atliktų atestuota ir kvalifikuotą personalą turinti įmonė, kuri atliks ir varžų matavimus bei parengs visus reikalingus dokumentus. Elektros instaliacijos darbus galėtų atlikti ir kitas Jūsų pasirinktas elektrikas, tačiau varžų matavimus gali atlikti tik atestuota įmonė. Visi parengti matavimų dokumentai su reikalingais priedais yra pateikiami Valstybinei energetikos inspekcijai pažymai apie elektros įrenginių patikrinimo būklę gauti (rekomenduotina tartis su rangovu, kad galutinis mokėjimas už paslaugą būtų vykdomas tik gavus pažymą). AB ESO gavusi Valstybinės energetikos inspekcijos pažymą parengs elektros energijos pirkimo pardavimo sutartį, kurios pagrindu bus tiekiama elektros energija. Šią sutartį galima sudaryti prisijungus internete www.manogile.lt prie EEPP sutarties eilutės paspaudus mygtuką "Sutinku" arba atvykus į artimiausią AB ESO klientų aptarnavimo centrą. Tuomet AB ESO inžinierius gavęs užduotį atvyks ir sumontuos Jūsų namui elektros skaitiklį ir prijungs paruoštą Jūsų namelio įvadinį kabelį.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Kas įveda elektrą nuo dėžės?
1. To tikrai neatlieka ESO.
2. Darbus pasidaryti galite ir patys, bet dokumentų tvarkymą, varžų matavimus atlikti gali tik sertifikuota įmonė, kuri turi leidimus užsiimti nurodyta veikla.
3. Įmonė atliekanti varžų matavimus ir ruošianti dokumentus pridavimui į VEI paruošia ir mini projektą.
Nuo apskaitos dėžės kabelį į namą turite įsivesti jūs patys, pagal ESO išduotas technines sąlygas. Jei mokate ir žinote kaip, tai galite vestis patys, jei ne - kreipkitės į elektrikus. Taip pat jums reikės važų matavimų ir kitų dokumentų, kad ESO pajungtų elektrą. Bet kokiu atveju, be specialisto pagalbos neišsiversite.
Justinas Baranauskis, justinas79
Elektros įvadą į namą gali sumontuoti pats vartotojas. Montuojamas įvadinis kabelis žemėje apsauginiame vamzdyje, privedamas iki paskirstymo skydelio namuose. Prie AB ESO skydo paliekama kabelio atsarga. Atestuotas asmuo arba įmonė atlieka varžų matavimus ir vartotojas kreipiasi į VEI pažymai gauti bei gauna skaitiklį.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto