Elektros įvedimas į sodo namelį

Klausimas:
Kaip įsivesti elektrą į sodo namelį, namelis nedidelis, projekto nereikia, elektros stulpas sklypo gale, nuo ko reikėtų pradėti. Antras variantas-kaimynas 5m yra įsivedęs elektrą gal galim pajungti nuo jo?
Komentarai:
Jūsų atveju reikėtų internete prisijungti prie AB ESO internetinio puslapio www.manogile.lt arba https://elektra.manogile.lt/Prisijungimas?prisijungimasIsIsores=t&nva=t#evv
ir paspausti "Pildyti paraišką" (kitas būdas įsivesti elektrą - nuvykti į artimiausią AB ESO klientų aptarnavimo centrą ir pateikti paraišką su visais reikalingais priedais). Pateikus paraišką bus išrašytos techninės sąlygos, parengta naujo vartotojo prijungimo paslaugos sutartis. Sudarius minėtą sutartį joje nurodytais terminais AB ESO organizuos visus reikalingus (projektavimo ir montavimo) darbus iki elektros apskaitos (skaitiklio) įrengimo vietos. Tuomet Jums reikės pakloti įvadinį kabelį, sumontuoti sodo namelio skirstomąjį elektros skydelį ir namelio vidaus elektros instaliaciją. Šiuos darbus turėtų atlikti atestuota ir kvalifikuotą personalą turinti įmonė, kuri atliks varžų matavimus ir parengs visus reikalingus dokumentus (bent jau varžų matavimus turėtų atlikti atestuota įmonė, o elektros instaliacijos darbus gali atlikti ir kitas Jūsų pasirinktas elektrikas). Parengti dokumentai yra pateikiami Valstybinei energetikos inspekcijai pažymai apie elektros įrenginių patikrinimo būklę gauti. AB ESO gavusi Valstybinės energetikos inspekcijos pažymą parengia elektros energijos pirkimo pardavimo sutartį, kurios pagrindu bus tiekiama elektros energija. Šią sutartį taip pat galima sudaryti prisijungus internete www.manogile.lt prie EEPP sutarties eilutės paspaudus mygtuką "Sutinku". Tuomet AB ESO inžinierius gavęs užduotį atvyks ir sumontuos Jūsų nameliui naują elektros skaitiklį ir prijungs paruoštą Jūsų namelio įvadinį kabelį.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Jums reikia nuvažiuoti į ESO ir ten viską sutvarkys. Dar galite užsirašyti elektros stulpo nr. ir visą informaciją apie sklypą pateikti ESO. Tada ESO parengs projektą, pastatys apskaitos spintą ant stulpo arba šalia, išduos jums technines sąlygas. Pagal tas technines sąlygas turėsite atsivesti kabelį nuo apskaitos spintos iki namo. Tada reikės varžų matavimų ir dar kelių dokumentų, kuriuos parengia sertifikuoti elektrikai. Susitvarkius visus dokumentus priduodate VEI ir laukiat kol pajungs elektrą. Jums gali kažkiek kainuoti ESO projekto rengimas, elektriko paslaugos ir 16 Eur VEI.
Justinas Baranauskis, justinas79
Norint įsivesti elektrą į namelį:
1. Variantas: Kreiptis į ESO ir gauti prijungimo sąlygas, tada surasti elektriką, kuris atliks visus kitus reikiamus darbus ir sutvarkys dokumentus elektros pajungimui.

2. Variantas, jei kaimynas sutinka ir už išnaudotą elektrą mokėsit kaimynui, galimas ir toks variantas, tik išlieka galimybė, kad vieną dieną gali kaimynas imti ir nebeleisti naudotis jo elektros tinklu.
Norint įsivesti elektrą reikėtu pirmiausia kreiptis į ESO, kad jie išduotu prijungimo technines sąlygas. Jeigu nenorite to daryti ir turite galimybę pasijungti elektrą nuo kaimyno, tai galite padaryti tik žinoma turite suderinti prisijungimo ir apmokėjimo sąlygas su kaimynu.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: