Laikino statybinio įvado įrengimas

Klausimas:
Reikalingas laikinas statybinis įvadas. Kokia procedūra ir kokie dokumentai reikalingi įsivesti? Elektros projektas padarytas, elektra privesta iki sklypo ribos, apskaitos dėžutė pastatyta. Šiuo metu vykdomi mūro darbai ir greitu laiku statybininkams bus reikalingas laikinas statybinis įvadas. Gavau atsakymą iš ESO, kad reikia pateikti energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimo pažymą iš Valstybinės energetikos inspekcijos apie paruoštą vidaus tinklą. Kokį vidaus tinklą? Namas dar tik mūrijamas. Kai prisijungiu, kad užsakyti tą pažymą iš manęs reikalauja krūvos dokumentų.
Komentarai:
Jūsų atveju reikėtų įrengti bent laikiną statybinį elektros skydelį (kuriame būtų sumontuoti kištukiniai lizdai, automatiniai jungikliai, srovės nuotėkio relė) ir pakloti įvadinį elektros kabelį nuo elektros apskaitos skydo iki laikino statybinio skydelio. Sumontuotai įrangai reikėtų atlikti izoliacijos ir apsauginio įžeminimo kontaktų varžos matavimus bei parengti matavimų protokolus, pridedant reikalingus papildomus dokumentus. Visi šie dokumentai kartu su 16,22 eurų mokėjimo pavedimu yra pateikiami Valstybinei energetikos inspekcijai pažymai apie energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą gauti. Dėl montavimo darbų, elektrinių matavimų ir reikalingų dokumentų parengimo reikėtų kreiptis į atestuotą įmonę, turinčią kvalifikuotą personalą. Rekomenduočiau sutarti su rangovu, kad mokėjimas (bent galutinis) už suteiktą paslaugą būtų atliekamas tik gavus inspekcijos pažymą.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Jums tikrai nereikia jokio laikino įvado. Pagal ESO išduotas technines sąlygas jums reikia įvesti įvadinį kabelį į spintą , o patį kabelį nusivesti iki namo ir pasilikti kažkiek ilgio kad užtektų iki būsimo skydo namo viduje. Prie namo pasistatyti IP65 dėžutę, joje reikalingas trifazis automatas, nuotelio relė ir kelios rozetės. Tada pasidaryti varžų matavimus (juos daro sertifikuoti elektrikai), užpildyti keletą dokumentų ir viską pateikti VEI. Tada atvažiuos iš ESO, apskaitos spintoj pastatys skaitliuką ir turėsite savo dėžutėje prie namo elektrą. Kai namą pasistatysite tą dėžutę atjungsite ir įvesite kabelį į namo paskirstymo skydą.
Visi šitie reikalai sutvarkomi per 1-2 dienas. O elektrą ESO pajungia paprastai iki savaitės.
Justinas Baranauskis, justinas79
Jeigu situaciją suprantu teisingai, tai Jums likę tik pristatyti pažymą apie elektros tinklų tinkamumą eksploatuoti iš Valstybinės energetikos inspekcijos.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: