Kabelio ir jo skerspjūvio parinkimas

Klausimas:
Koks reikalingas kabelis prijungimui nuo apskaitos iki ūkinio pastato, duotas galingumas 10kw trifazis, įvadinis automatas 20 a, ilgis iki ūkinio nuo atramos 100m. Bus pastatyta tarpinė skirstymo dėžutė ant namo sienos 50m nuo įvadinio skydo. Likęs ilgis iki ūkinio 50m, galios ėmėjų ūkiniame šiuo metu nėra daug, kadangi buvęs galingumas eilę metų tenkino 4kw, bet šiuo metu iškeliama apskaita ir keliamas galingumas iki 10kw. Noriu sužinoti kabelio skerspjūvį.
Komentarai:
Kadangi atstumas nuo apskaitos skydo iki namo yra 50 m, todėl klojant kabelį nuo elektros apskaitos skydo iki namo rekomenduočiau kloti 4 gyslų ne mažiau kaip 10 mm² skerspjūvio ploto varinį kabelį arba 4 gyslų ne mažiau kaip 16 mm² skerspjūvio ploto aliuminį kabelį. Tokio kabelio turėtų užtekti dabartiniams ir artimiausios ateities poreikiams. Šiuo atveju prie namo būtina papildomai sumontuoti apsauginį įžeminimą, kurio įžeminimo varža turi būti ne didesnė negu 10 omų ir kuris turi būti prijungtas prie namo skirstomojo skydelio apsauginio įžeminimo laidininko (neįrengus papildomo apsauginio įžeminimo kontūro bus neįmanoma gauti Valstybinės energetikos inspekcijos pažymos apie elektros įrenginių patikrinimo būklę). Nuo namo skirstomojo skydelio iki ūkinio pastato, kuris yra už 50 m rekomenduočiau kloti 5 gyslų ne mažiau kaip 6 mm² skerspjūvio ploto varinį kabelį arba 5 gyslų ne mažiau kaip 10 mm² skerspjūvio ploto aliuminį kabelį. Jeigu šiame ūkiniame pastate bus tik kelios apšvietimo lemputės, tuomet pakaktų pakloti 3 gyslų 4 mm² skerspjūvio ploto varinį kabelį. Visi lauko kabeliai turi būti skirti kloti žemėje lauko sąlygomis.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Visą informaciją galite rasti šioje nuorodoje: http://www.220v.lt/lentas.html
Asmeniškai aš Jūsų situacijoje rinkčiausi varinį, penkių gyslų kabelį 4mm arba 6mm. Priklausomai nuo Jūsų ateities poreikių, dabartinių finansinių aplinkybių. 4 kvadratų kabelį bus lengviau pakloti, įmauti į vamzdį ir paguldyti žemėje. Su 6-iais kvadratais bus sudėtingiau šiek tiek, bet tikrai ne kosmosas.
Reikalingas kabelis AL 5X10 arba Cu 5x6. Įverti į plastikinį vamzdį 32 mm, užkasti 0,7
metro gylyje, pakloti 0,3 m nuo žemės paviršiaus įspėjamą juostą 'kabelis' ir sutvarkyti
žemės paviršių. Atlikti elektrofizikinius kabelio matavimus.
Vytautas Martinkėnas, Neutralė, uab
 
Sritis:
Sritis: