Elektros atvedimas į sklypą

Klausimas:
Turiu sodo sklypą, elektros stulpas yra už gatvės. Ką reikia padaryti, kad atvesti elektrą į sklypą jeigu namo dar nėra, o statybų nepradėsi be elektros. Ir kiek tai kainuoja.
Komentarai:
Yra du variantai atvedant elektrą į sklypą: 1. Kreiptis į elektros tinklus ir prašyti, kad pajungtų elektrą. 2. Gali būti taip, kad elektros tinklai pirma pareikalaus statybos leidimo, o tik tada jums pastatys elektros apskaitą. Tad pirma Jums reikės susiderinti pastato projektą.
Pirmiausia reikėtų kreiptis į AB ESO su prašymu prijungti sodo sklype planuojamą statyti namą. Tą galima padaryti prisijungus prie www.manogile.lt arba artimiausiame klientų aptarnavimo centre. Pildant paraišką reikėtų nurodyti, kad pageidaujama elektros apskaitos vieta yra prie sklypo ribos ir kad projektavimą organizuoja AB ESO. AB ESO samdomas projektuotojas su namo savininku suderins konkrečią vietą, kuri būtų patogi ir AB ESO darbuotojams, ir namo savininkui. Kuomet AB ESO išduos technines sąlygas ir parengs prijungimo paslaugos sutartį, pastarojoje bus nurodyta ir paslaugos kaina. Tik sumokėjus naujo vartotojo prijungimo paslaugos mokestį bus organizuojami visi su šia paslauga susiję darbai. Papildomai kainuos įvadinio kabelio nuo elektros apskaitos skydo iki namo ir namo statybinio skydelio montavimo darbai, o taip pat elektriniai matavimai, dokumentų rengimas, įskaitant Elektros energetikos įrenginių techninės būklės aktą. Šių papildomų darbų (priklausomai nuo apimties) kainą atskiru susitarimu susiderinsite su Jūsų pasamdytu rangovu. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Elektros energetikos įrenginių techninės būklės aktą ir kitus matavimų dokumentus galės parengti tik atestuota įmonė.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Norint atvesti elektrą į sklypą jeigu namo dar nėra, reikia gauti iš elektros tinklų techninės sąlygas reikiamam galingumui, užsakyti projektą ir pateikti elektros tinklams. Jie sudaro paslaugos sutartį, apmokat procentinė piniginė suma atvado įrengimui, darbus vykdo elektros tinklai iki kabelinės dėžės jūsų sklypo įšorinės ribos. Jūsų pasamdyta atestuota įmonė vykdo elektros darbus sklypo ribuose, įrengia laikina skydą ir priduoda valstybinei energetikos inspekcijai. Pažymą pateikiate elektros tinklams, jie įrengia elektros skaitiklį.
projektų vadovas Henrikas Kodis, Elektros smūgis, IĮ
Tam, kad galėtumėte prisijungti elektrą, Jums reikalingas būsimo namo projektas ir elektros atvedimo projektas bei statybų leidimas šiems projektams. Šių projektų kaina priklauso nuo namo dydžio ir elektros prisijungimo sąlygų.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: