Viryklės pajungimas bute nuo atskiro įvado

Klausimas:
Gyvenu senos statybos daugiabutyje, norėčiau vietoj dujinės kaitlentės statytis indukcinę 2 skylių (2,2 ir 1,2 kW), taip pat keisčiau dabartinę elektrinę orkaitę Beko į mažesnės galios - 1,2 kW Samsung. Bute nauja elektros instaliacija, elektrinei orkaitei atvestas atskiras laidas, butui priklauso oficialiai 3 kW, skaitiklis vienfazis. Galios didintis nenorėčiau, nes laiptinės skydinėse, tai kiek suprantu laidai seni. Ar galėčiau jungtis minėtą 2 skylių indukcinę kaitlentę, ar tai leistina? Ar nepažeisčiau kažkokių teisės aktų taisyklių? Ar reikia kažkokių ESO leidimų ir pan.?
Komentarai:
Paprastai tokiu atveju yra montuojamas atskiras kabelis nuo elektros skirstomojo skydelio iki viryklės ir šis kabelis turėtų būti prijungtas prie atskiro automatinio jungiklio. Butui skirta leistinoji naudoti galia turi būti pakankama, kad dėl perkrovos nesutriktų elektros energijos tiekimas visam butui. Nedidinant galios visuomet reikės turėti omenyje, kad butui yra skirta leistinoji galia tik 3 kW, todėl vienu metu negalėsite naudotis abejomis viryklės kaitvietėmis ir orkaite bei kitais galingesniais prietaisais. Veikiant elektrinei viryklei negalėsite įjungti arbatinio, skalbyklės, indaplovės ar kokio nors kito galingesnio buitinio prietaiso, nes dėl perkrovos atsijungs įvadinis automatinis jungiklis ir visam butui bus nutrauktas elektros energijos tiekimas.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Jokių leidimų ar prašymų jums nereikia. Jūsų buto elektros galią apsprendžia prie skaitliuko stovintis įvadinis apsauginis automatas. Jei viršysite automato nominalią srovę 30%, automatas išsijungs (automatas ir yra skirtas apsaugoti kabelius nuo per didelės srovės ir kaitimo). Taigi jei pasistatysite indukcinę viryklę, tai ją įjungus, daugiau galingesnių įrengimų tuo metu negalėsite įsijungti (pvz arbatinuko, indaplovės, dulkių siurblio, skalbyklės ar pan), kitaip išmes įvadinį automatą.
Būna dar tokių atvejų, kai buto galia yra "dirbtinai" padidinta savavališkai, t.y. įvadinis automatas pakeistas galingesniu "kad neišmušinėtų" (dažnai daugiabučių laiptinėse įvadiniai automatai nėra plombuojami arba plombos nėra kaip uždėti). Tokiu atveju kyla pavojus kabelių perkaitimui ar net užsidegimui.
Justinas Baranauskis, justinas79
 
Sritis:
Sritis: