Veiksmai, kai bute planuoju jungtis elektrinę kaitlentę

Klausimas:
Bute planuoju atsisakyti dujų ir jungtis elektrinę kaitlentę. Bute elektros instaliacija nauja, laiptinėje yra kaimynų, kurie pasijungę elektrines kaitlentes. Ar tai sudėtinga procedūra, kiek tai kainuotų? Reikėtų atestuotų elektrikų kontaktų, kurie galėtų įvertinti galimybes mano bute, parengti varžos matavimus ir t.t, kuriuos reikės priduoti VEI.
Komentarai:
Pirmiausia reikėtų pateikti AB ESO prašymą padidinti buto naudojamą elektros galią. Tą galima padaryti internetu www.manogile.lt arba nuvykti į artimiausią AB ESO klientų aptarnavimo centrą. Tuomet sumokėjus galios padidinimo paslaugos mokestį reikės įvykdyti techninėse sąlygose nurodytus reikalavimus. Taip pat elektrinė viryklė turėtų būti prijungta atskiru elektros kabeliu nuo buto skirstomojo skydelio, kuris pastarajame turi būti prijungtas prie atskiro automatinio jungiklio. Tikslią galios padidinimo paslaugos kainą nurodys AB ESO paslaugos sutartyje. Elektros viryklės kabelio montavimo darbų kaina bus sutartinė, priklausomai nuo montavimo sąlygų. Atestuotos įmonės kvalifikuoto personalo elektriniai matavimai ir dokumentų rengimas su Valstybinės energetikos inspekcijos pažyma kainuoja nuo 100 eurų.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Visų pirma reikėtų pasižiūrėti ar Jūsų butui skirta leistinoji naudoti galia yra pakankama kad būtų galima jungti elektrinę viryklę.
Jeigu skirta leistinoji naudoti galia yra pakankama ir kabeliai (įvadinis ir iki elektrinės viryklės) reikiamų gyslų skerspjūvių plotų, tada nieko nereikia daryti tik prijungti viryklę.
Jeigu skirta leistinoji naudoti galia yra nepakankama, tada turite kreiptis į elektros skirstomųjų tinklų operatorių (AB ESO) ir užpildyti paraišką dėl leistinosios naudoti galios padidinimo.
Jeigu tai senos statybos daugiabutis namas, tai greičiausiai nuosavybės riba tarp AB ESO ir daugiabučio namo savininkų (tame tarpe ir Jūsų) bus kabelinėje spintoje įrengtoje prie pastato ar pastate įrengtoje elektros skydinėje, t.y. elektros tinklo dalis nuo kabelinės spintos iki Jums laiptinėje įrengto elektros skaitiklio priklausys namo (laiptinės) savininkams. Dėl to Jums reikės atlikti šios tinklo dalies įvertinimą (ar esamas elektros tinklas bus tinkamas didesnei elektrinei galiai), vertinimas atliekamas parengiant supaprastintą projektą (vadovaujantis AB ESO išduotomis prijungimo sąlygomis). Projektas turi būti suderintas su daugiabučio namo savininkų bendros nuosavybės administratoriumi, namo bendrijos pirmininku ar kitu atsakingu asmeniu ir su AB ESO.
Jeigu atlikus vertinimą ir atlikus elektrinių parametrų matavimus nustatoma jog tinklas bus tinkamas naudoti padidėjus elektrinei galiai, tada galima teikti Valstybinei energetikos inspekcijai (VEI) dokumentus dėl elektros įrenginių patikrinimo pažymos gavimo.
Jeigu atlikus vertinimą ir elektrinių parametrų matavimus nustatoma jog tinklas nebus tinkamas naudoti padidėjus elektrinei galiai, tada reikia pertvarkyti (rekonstruoti) elektros tinklą jog būtų tinkamas naudoti ar numatyti prisijungimą prie tos tinklo vietos kuri bus tinkama naudoti padidėjus elektrinei galiai ir po to teikti dokumentus VEI.
 
Sritis:
Sritis: