Santechnika – Patarimai

Name stovi geležies ir kalkių filtrai. Siurblys užsiurbia iki 4,5 bar. Bet iš čiaupų slėgis akivaizdžiai silpnesnis, o po ilgesnio vandens naudojimo ir visai sumažėja iki vos pakenčiamo. Po pertraukos nenaudojant vandens kaip suprantu filtrai vėl užsipumpuoja, ir vėl pradžioj slėgis iš čiaupų būna geresnis kol stipriai nukrenta, nors siurblys vis užsiurbinėja iki tų pačių 4,5 Bar. Klausimas - ar galiu slėgio sukėlimui nuosekliai po filtrų dėti kažkokį siurblį, ar yra tam specializuoti? O gal šita problema nėra normali ir reikėtų sprendimo ieškoti pačioje sistemoje nuo siurblio iki čiaupų?
Planuojame statyti svečių namelį ant polių. Kyla klausimas kaip reikėtų apšiltinti kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžius, jog žiemą neužšaltų? Nuo grindų iki žemės apie 30 cm
Savivaldybė beveik ant pat mano sklypo ribos (sklypas ribojasi su valstybine žeme) nusprendė gręžti naują geriamojo vandens gręžinį gyvenvietei, prašo mano sutikimo. Gręžinio apsaugos zona apie 10 metrų įsiterptų į mano sklypą (sklypas 25 arų, tai realiai - beveik iki sklypo vidurio). Toliau nuo sklypo ribos gręžti negali, nes iš kitos pusės apsaugos zona atsiremia į kelią. Gal kas turite patirties, kaip tai gali paveikti potencialią sklypo kainą, taip pat, kokie apribojimai tuomet būtų taikomi mano veiklai nuosavame sklype? Į kokias dar grėsmes ir rizikas reiktų atsižvelgti, svarstant tokį prašymą. Kokias teises turiu tokiu atveju kaip sklypo savininkas, ir kokių garantijų ar kompensacijų galiu reikalauti mainais į sutikimą?
Į žemę yra iš seniau įleista 5m3 metalinė talpa. Ar galima ją kažkiek paversti į valymo įrenginį, pajungti orapūtę, pilti bakterijas, kad viršuje padarius vamzdelį išvesti į drenažo šulinuką, jog išbėgtų išvalytas, paviršinis vanduo?
Gręžinio vanduo turi nemalonų kvapą ir atrodo kažkokių priemaišų, drumzlių kaip plaukai juodi, kame čia bėda?
Po regeneracijos bėga rudas vanduo. Vandens spaudimas krenta iki 2.9, kyla iki 4.5. Filtrai nauji, 2 kubai per valandą, tačiau nesusitvarko su per puse mažesniu krūviu. Kame bėda, kaip išspręsti?
O jeigu smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti, kokia būtų kita išeitis?
Įrengus, kokia preliminari tolesnė vandens valymo įrenginio eksploatavimo kaina? Ar orapūtė įsijungia protarpiais, ar turi veikti nuolat, paromis? Kokios elektros sąnaudos parai?
Kuriam etape geriausiai įrengti nuotekų valymo įrangą? Ar prieš statant namą ar jau pastačius? Teko išgirsti dvi skirtingas nuomones, todėl noriu nuomonę išgirsti iš specialistų.
Įsistatėme nugeležinimo filtrą ir valo permanganatą, kadangi po tyrimo buvo daug geležies ir permanganato, vanduo iš šulinio. Tačiau vanduo šiltas kartais bėga geltonas (kuo karštesnis tuo geltonesnis), boileris išvalytas, o su šaltu vandeniu viskas gerai. Kartotas vandens tyrimas po 8mėn. viskas kaip ir gerai. Duše geltonuoja metalinės dalys. Mėginta buvo ir regeneracijos laiką ankstinti (kūbus mažinti), bet problemos neišsprendžia. Su filtro tiekėju šnekėjau, tai vis siūlo įvairius variantus, paskui palaukti, paskui vėl tas pats. Gal žinot kokius papildomus tyrimus reikėtų pasidaryti ar gal dar kas gali būti?
Turime valymo įrenginį BioTornado. Ar tikrai šis įrenginys išvalo vandenį taip, kad pro jį praėjusį vandenį, net panaudojus buitinės chemijos medžiagas - muilą, skalbimo miltelius ir t.t. - galima naudoti daržo laistymui? Kur patenka teršalai veikiant valymo įrenginiui? Tikriausiai į dumblą ...
Domina gręžinio kaina. Norėčiau sužinoti Vilniaus sav. Daubarų kaime - prie Dūkštų.
Noriu patarimų, tvarkome aplinką aplink pastatytą, bet neįrengtą namą, pasiūlė pastatyti nuotekų valymo įrenginį. Kiek laiko gali stovėti nenaudojamas (mažiausiai penkis metus negyvensime name)? Ar geriau montuoti vėliau?
Kokias chemines medžiagas pasirinkti vandens laboratorijoje tyrimui iš gręžinio? Matosi, kad vanduo kietas ir ruduoja kriaukles. Aišku įtraukti geležį, o ką dar butu būtina pažymėti tyrimo medžiagų sąraše?
Prieš porą metų iškastas šulinys, gruntas molis, šulinio gylis 15 metrų, vandenį išleidinėjome visus 2m., kad šulinys valytųsi. Vanduo skaidrus, nuvežus tyrimams, atsakymas buvo jog vanduo geros kokybės, ant ribos tik dėl kietumo. Pasijungėme vandenį į namą, pastatėme trijų pakopų kasetinius filtrus, kad rinktų nešvarumus, jeigu jų būtų 1 filtras10 mikronų pintas / 2 filtras 20 mikronu pintas su anglimi viduje / 3 filtras 5 mikronų pintas Nusprendėme pagaliau šį vandenį paragauti. Iki filtrų jis turėjo šiokį tokį kvapą, primenantį molį, po filtrų kvapo nebeliko, bet skonis tikrai nemalonus, kažkoks salstelėjęs. Iki filtrų jis irgi toks, sakyčiau gal kiek mažesnis. Atrodo, kad praėjęs pro filtrus sumažėjęs kvapas, bet sustiprėja tas nemalonus salstelėjęs skonis, gal net primena kažkiek lyg sodos įmaišytą būtų. Juntamas net išvirus ir užpylus arbatą. Gal po kriaukle statyti geriamo vandens filtravimo sistemą ar tai padėtų? O gal dar kart atlikti tyrimus?
Ką pirma reikia įrengti, nuotekų valymo įrenginius ar vandens gręžinį? Įsigijau sklypą, norėčiau tinkamai suplanuoti darbus.
Noriu ukiniam pastatui ideti latakus, kad tvarkingai atrodytu. Stogo plotas nedidelis (~30m2), taciau nelabai turiu kur nukreipti vandeni. Koks galetu buti sprendimas? Galbut koks vandens surinkimas salia pamato ir nuoseklus paskirstymas vamzdyje?
Kokia vandens tyrimų kaina, norime ištirti geriamąjį vandenį.
Kokios santechnikos darbų kainos? Yra apie 50 m2 grindų šildymas pirmajame aukšte, antrame aukšte radiatoriai - 4 kambariai ir vonia su grindiniu šildymu. Visi maždaug po 10 m2. Taip pat reikia prie sistemos prijungti granulinį pečių.
Gyvenam Balsiuose. Vandenį gaunam iš gręžinio. Turim nugeležinimo filtrus, tačiau vanduo labai kalkėtas. Jeigu pastatysim dar ir nukalkinimo filtrą ar vanduo nebus kaip distiliuotas?
Sodo namelyje noriu įrengti tualetą, iki nuotekų surinkimo talpos 30 metrų. Ar ne per ilgas atstumas ir koks minimalus nuolydis pakloti vamzdį? Ar užtektų 1cm/m?
Kokie yra šulinio įrengimo reikalavimai? Kokiu atstumu leidžiama kasti vietinę kanalizaciją nuo kaimynų šulinio?
Kokios orientacinės nuotekų valymo įrenginių kainos 150 m2 namui, 4 asmenų šeimai. Į ką atreipti dėmesį, be kainos, renkantis nuotėkų valymo įrenginius.
Noriu sužinoti ekspertų nuomonę apie vandens kietumą. Kokio kietumo vandenį galima vartoti ir kada jį geriau minkštinti. Kuris vanduo, kietas ar minkštas, yra sveikesnis?
Gal yra žinoma, koks vandens kietumas dH Vilniuje? Indaplovėse reikalauja nurodyti, bet Vilniaus vandenyse duomenų nėra.
Domina galimybė įrengti bendrabučio tipo bute sanitarinį mazgą, t. y. tualetą su dušu. Jei butas bus šalia bendro san. mazgo, tada prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį, manau, nebus labai sunku, tačiau vargu, kad pavyks rasti butą besiribojantį su bendru aukšto san. mazgu. Norėčiau paklausti ar įmanoma prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį į bendrabučio tipo butą esantį tarkim už kelių butų nuo bendro san. mazgo?
Ar standartiniame daugiabučiame 5 aukštų name (statyba iki 1990 m.) šildymo sistemai (radijatorių pajungimui) ir karšto vandens cirkuliacinei sistemai (gyvatuko pajungimui) galima naudoti duagiasluoksnius presuojamus vamzdžius (pavyzdžiui, Uponor MLC ir analogiškus).
Sodų bendrijoj gręžinio vandenyje 6 kartus padidintas mangano kiekis. Norėčiau sužinoti, ar toks vanduo nepavojingas sveikatai?
4 asmenų šeima nori nugeležinti ir nukalkinti į jų namą tiekiamą vandenį, domina filtrų kaina. Kokių filtrų reikėtų? Kaip juos pasirinkti?
Koks turi būti atstumas iki kaimynų sklypo ribos, statant nuotekų valymo įrenginius bei filtracinį šulinį?
Nusipirkome namą su jau įrengtu grežiniu. Atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų skaičius viršija leistinas higienos normas. Ar tokį vandenį galima vartoti? Kokios galimos užterštumo priežastys ir kokie sprendimo būdai? Grežinio pase nurodytas grežinio gylis apie 60m.
Ar vertas dėmesio automatinis, elektromagnetinis vandens nukalkintojas Profikalk plus-x Vokietija?
Naujai nupirktame kotedže, norime išsivedžioti kanalizaciją. Į namą ateina d100 vamzdis kanalizacijai. Norėjome išsiaikinti, kokio diametro vamzdzius geriau vedžioti toliau? Koks vamzdyno nuolydis paprastai pageidaujamas? Ir ar yra reikalingas alsuoklis, nes vieni rašo, kad reikia, kiti, kad ne?
Kokia vidutinė vandens gręžinio kaina, nuo ko ji priklauso? Kokie yra atliekami darbai įrengiant gręžinį?
Gyvename kaime (kanalizacija apie 15 metrų nuo šulinio jau naudojama). Atitirpus sniegui šulinys prasmirdo (7žiedai) išsiurbiau jau kokius 50 kartų, bet vistiek jaučiasi kvapas. Patarkite, ką daryti, kad vanduo vėl taptų geriamas? Kanalizaciją užbetonavau ir hidroizoliavau.
Kokie keliami reikalavimai vedant vandentiekio įvadą į namą? Kiek reiktų įkasti į žemę (molingas gruntas). Kaip apšildyti ir apsaugoti įvadinį vamzdį (PVC 32 mm). Įvadas vedamas po garažu iki katilinės.
Norėtume išsikasti gręžinį. Nuo ko pradėti? Kokių dokumentų reikia? Kokios kainos?
Ar gali būti geriamajame vandenyje chloro ir vario? Ar nustatinėjamas chloro ir vario kiekis geriamame vandenyje? Jei nustatinėjama, tai kokiais metodais?
Kokie yra vamzdynų pasirinkimo kriterijai? Vamzdynai reikalingi vandentiekio ir šildymo sistemoms.
Kokiu atstumu sodų bendrijoje nuo kaimyno ribos turi būti kasamas geriamojo vandens šulinys? Kokie įstatymai? Taip pat nuotėkų valymo įrenginiai sodų bendrijose, koks atstumas nuo šulinių.
Kiek kainuoja medinis šulinys?
Turime gręžinį individualiam namui. Gylis 45 m. Nenaudojome gal 2 ar 4 metus, t.y. labai mažai naudojome. Dabar vanduo turi supuvusio kiaušinio kvapą. Filtras, kuris stovi namuose yra pajuodavęs. Kaip išvalyti gręžinio vandenį, kad galima būtų naudoti maisto gamybai ir kt.
Iš gręžinio šaltas vanduo bėga skaidrus, iš boilerio rudas, pastatytas nugeležinimo filtras. Nerandam problemos. Namas naujas, sistema nauja. Gal galit pakomentuot?
Planuojame kaimo sodyboje įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Vanduo būtų paduodamas iš šulinio.Dauguma kaimynų turi įsikasę talpą, iš kurios nuotekas vėliau išpompuoja. Tai suprantu nėra legalu. Galima kviesti įmonę,kuri tai išsiurbtų - ar tai brangu?Kokios talpos reiktų 4 asmenims ir ar tokia kanalizacija būtų pigiausia ir efektyviausia?
Kiek kainuotų įrengti dušą su wc? Už virtuvės sienos yra bendras wc.
Neseniai pastatytame name leidžiant vandenį jaučiasi kvapas. Kokia galėtų būti priežastis? Nenaudojamus trapus name vandeniu užpylėme. Gręžinys vietinis, 100 m gylio. Vandens tyrimo rezultatai geri. Filtrų nenaudojame.
Ar vandens kokybė priklauso nuo gręžinio gylio. Ar giluminiai gręžiniai iki 100 m ir daugiau skirti tik tam, kad pasiektų vietomis per giliai esantį grutinį vandenį ar tuo pačiu jis būna ir kokybiškesnis palyginus su gręžiniais iki 35 m?
Gręžinio vanduo turi nemalonų (greičiausiai supuvusio kiaušinio) kvapą. Geležies šalinti nereikia. Dėl kokių priežasčių gali būti kvapas ir kokie filtrai padėtų? Ar yra kokie nors filtrai tik sieros vandeniliui šalinti?
Vedant vandentiekį į garažą plastmasiniu 32 mm skersmens vamzdžiu, buvo panaudota plastmasinė jungtis su sriegiu. Garažo grindys išklotos trinkelėmis. Pajungus vandenį, pastebėjau, kad per minėtą jungtį yra nutekėjimas. Ar yra būdas užhermetizuoti nuotėkį per jungtį, nesugadinus trinkelių?
Ruošiamės statyti namą sodų bendrijoje. Kokie reikalavimai nuotėkų valymo įrenginiams įrengti? Ar būtina įsirengti Traidenio nuotėkų valymo įrenginius? Ar galima daryti vietinę kanalizaciją? Ar nebus keblumų priduodant namą?
Norėčiau sužinoti ar PPR lituojamus vamzdžius būtina dėti į apsauginius pūsto polietileno kevalus, jei vamzdžiai bus paslėpti sienoje po gipsiniu tinku? Vamzdžiais tekės karštas ir šaltas vanduo.
Nuo vandens sklinda blogas kvapas. Dėl ko ir kokius reikia daryti tyrimus, kad jį panaikinti?
Miesto teritorijoje prie nuosavo namo yra 8 m gylio šulinys, kuris greitai išsisemia, o vanduo atsiranda labai lėtai. Name įvestas centralizuotas vandens tiekimo įvadas, kurio vandenį ir naudojame, tačiau šulinio vanduo reikalingas laistymui. Ar galima šulinyje daryti gręžimą, kad pasiekti gruntinio vandens resursus? Kaip patartumėte išspręsti problemą?
Reikalinga rekomendacija kokius vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrus reikėtų pasistatyti. Įdomi Jūsų siūlomos filtravimo sistemos kaina su montavimo darbais ir kokio gamintojo yra Jūsų siūlomi filtrai?
Ar reikalingas projektas ir kokie leidimai, norint įsirengti nuosavame sklype bio nuotekų valymo įrenginius? Ar reikalinga išlaikyti kokius atstumus nuo kaimyno ribos minimalių pajėgumų įrenginiui?
Geriamame vandenyje aptikta E.coli 5.0 ir kaliforninių bakterijų 1,1x10 viename. Ar galima tokį vandenį naudoti maistui? Žalią? Virintą? Gręžinys-šulinys 8 metrų gylyje, kur veisiasi tokios bakterijos?
Ar galima į nuotekų valymo įrenginius mesti tualetinį popierių?
Turime 20 aru sklypą, noriu paklausti, kaip teisingai parinkti gręžinio vietą sklype? Padarius gręžinį, kiek kainuoja vandentiekį dar atvesti iki namo? Gręžinį daryti arčiau ar toliau nuo namo?
Domina vandens gręžinio 1 m kaina.
Kokiu atstumu sodo bendrijoje nuo tvoros galima išsikasti šulinį geriamajam vandeniui įleidžiant žiedus į žemę?
Kaip įsirengti nuotekų sistemą? Ar galimas toks variantas – į žemę įkasta toninė talpa ir į ją viskas subėga? Ar galima nupjauti talpos dugną, kad nuotekos susigertų į žemę?
Prašau paaiškinti, kuo skiriasi laisvas chloras vandenyje ir bendras, jei vanduo dezinfekuojamas natrio hipochloridu.
Kaip veiks visa vandens gręžinio sistema, kai dingsta elektra. Ar vandens tiekimas į namus iš gręžinio sunaudoja daug elektros.
Gyvename kaime, nuosavame name, kur norėtume įsirengti kanalizaciją. Kaimynai šią problemą išsprendė pumpuodami šulinių turinį į laukus. Mes norėtume išspręsti šią problemą civilizuotai, ir norėčiau sužinoti, koks kanalizacijos pasirinkimo modelis būtų patogiausias. Papildomos sąlygos tokios: žemė aplinkui molinga, sunki, gruntiniai vandenys taip pat negiliai, nuo didesnio miestelio yra apie 30 km, taigi pigiausias būdas - šulinio įrengimas ir išsiurbimas tampa pakankamai brangus.
Ar tinka daugiasluoksnis vamzdis UNIKO PE-RT/Al/PE-RT grindiniam šildymui, (rišant jį prie tinklo kaproniniais dirželiais)?
Gal galite patarti, į ką atkreipti dėmesį aiškinantis, ar galima į perkamą bendrabučio tipo namo kambarį įsivesti vandenį/kanalizaciją. NTA vadybininkai gali pasakyti, ką tik nori, pačių punktų rūsyje ar pan. pamatyti negali, kaimynų nepažįsta. Į kokius požymius atkreipti dėmesį, ar kokius specialistus pasikviesti? Tarkime, kambario ribų su bendromis patalpomis, kuriose yra vanduo/kanalizacija nėra, jos nėra arti, tačiau aukštas pirmas - galbūt būtų galimybė per rūsį ar kt.
Šiuo metu keliose Vilniaus vandenvietėse yra viršijamas mangano kiekis kelis kartus, šiuos duomenis galima pasitikrinti www.vv.lt svetainėje, vandens kokybės žemėlapyje, as pvz.: gyvenu žvėryne. Norėčiau sužinoti mangano poveikį žmogaus organizmui, ar saugu duoti tokį vandenį kūdikiui? Teiravausi į Vilniaus vandenis, bet kompetetingo žmogaus atsakyti man į šį klausimą nesurado arba tiesiog pasitikėjimo mano jie tokiais atsakymais negavo. Tai tikslus klausimas būtų, mangano poveikis zmogaus organizmui? Jei normos yra viršijamos, nes pagal wikipedia, tai yra baisus nuodas, bet jeigu jis patenka per vandenį, informacijos tokios neradau.
Kaip užtikrinti gerą dušo padėklų garso izoliaciją? Kaip teisingai pasirinkti dušo padėklą?
Turiu įrengtą septiką ir infiltracinį ~3 kubų šulinį. Gruntas yra visiškai nepralaidus, tenka siurbti šulinį kartą per mėnesį, nes vanduo nesusigeria. Ką reiktų daryti? Kaip spręsti šią problemą, kad nereiktų pastoviai išsiurbinėti?
Gal galit paaiškinti kas yra lauko tinklų sanavimas?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381197 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3283
Iš viso buvo užduota 158337 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 142 specializuotų įmonių