Kanalizacijos įrengimas nuosavame name

Klausimas:
Gyvename kaime, nuosavame name, kur norėtume įsirengti kanalizaciją. Kaimynai šią problemą išsprendė pumpuodami šulinių turinį į laukus. Mes norėtume išspręsti šią problemą civilizuotai, ir norėčiau sužinoti, koks kanalizacijos pasirinkimo modelis būtų patogiausias. Papildomos sąlygos tokios: žemė aplinkui molinga, sunki, gruntiniai vandenys taip pat negiliai, nuo didesnio miestelio yra apie 30 km, taigi pigiausias būdas - šulinio įrengimas ir išsiurbimas tampa pakankamai brangus.
Komentarai:
Kaimynų sprendimas yra labai laikinas. Lietuvoje privaloma prie gyvenamojo namo statyti biologinius nuotekų valymo įrenginius, jeigu nėra centrinių nuotekų tinklų. Jūsų atveju reikėtų montuoti siurblinę ir visą sistemą kelti virš gruntinių vandenų. Geriausia būtų, jog mūsų specialistas atvyktų pas Jus į vietą ir isivertinęs situaciją pateiktų pasiūlymą. Ši paslauga nemokama, todėl tai yra puiki galimybė gauti kvalifikuotą konsultaciją. Važinejame visoje Lietuvoje.
Jūsų atveju būtų protingiausia įsirengti valymo įrenginį (įrenginio dydis priklauso nuo juo besinaudojančių asmenų skaičiaus). Išvalytos nuotekos nėra kenksmingos aplinkai, tad jas galima būtų nukreipti į melioracijos griovius, pratekančius vandens telkinius. Jeigu to nėra ir žemė molinga - būtų reikalingas filtracinis laukas.
Taip pat reiktų išsiaiškini gruntinių vandenų lygį. Tačiau visa tai tiksliausiai gali atsakyti montuotojai, kurie atvyksta į vietą ir įvertina esamą padėtį nuodugniai.
Jūsų kaimynai šią problemą sprendžia kaip ir daugelis rajonų gyventojų, kiti patrešią laukus, savo ūkius vadina - ekologiškais.
Kalbant rimtai, konkrečiu atveju gali būti parenkamas tik konkretus sprendimas, todėl būtina atvykti pas Jus į vietą. Galima pasakyti tik tiek, kad sistemą įrengti tikrai galima.
 
Sritis:
Sritis: