Turime vandens gręžinį, sklypo plane jis pažymėtas, tačiau nėra įteisintas. Ar įmanoma jį įteisinti pačiam ir ką reikia turėti, ar visgi reikės kreiptis į tai atliekančias įmones?
Savivaldybė beveik ant pat mano sklypo ribos (sklypas ribojasi su valstybine žeme) nusprendė gręžti naują geriamojo vandens gręžinį gyvenvietei, prašo mano sutikimo. Gręžinio apsaugos zona apie 10 metrų įsiterptų į mano sklypą (sklypas 25 arų, tai realiai - beveik iki sklypo vidurio). Toliau nuo sklypo ribos gręžti negali, nes iš kitos pusės apsaugos zona atsiremia į kelią. Gal kas turite patirties, kaip tai gali paveikti potencialią sklypo kainą, taip pat, kokie apribojimai tuomet būtų taikomi mano veiklai nuosavame sklype? Į kokias dar grėsmes ir rizikas reiktų atsižvelgti, svarstant tokį prašymą. Kokias teises turiu tokiu atveju kaip sklypo savininkas, ir kokių garantijų ar kompensacijų galiu reikalauti mainais į sutikimą?
Domina gręžinio kaina. Norėčiau sužinoti Vilniaus sav. Daubarų kaime - prie Dūkštų.
Kokia vidutinė vandens gręžinio kaina, nuo ko ji priklauso? Kokie yra atliekami darbai įrengiant gręžinį?
Norėtume išsikasti gręžinį. Nuo ko pradėti? Kokių dokumentų reikia? Kokios kainos?
Ar vandens kokybė priklauso nuo gręžinio gylio. Ar giluminiai gręžiniai iki 100 m ir daugiau skirti tik tam, kad pasiektų vietomis per giliai esantį grutinį vandenį ar tuo pačiu jis būna ir kokybiškesnis palyginus su gręžiniais iki 35 m?
Turime 20 aru sklypą, noriu paklausti, kaip teisingai parinkti gręžinio vietą sklype? Padarius gręžinį, kiek kainuoja vandentiekį dar atvesti iki namo? Gręžinį daryti arčiau ar toliau nuo namo?
Domina vandens gręžinio 1 m kaina.
Kaip veiks visa vandens gręžinio sistema, kai dingsta elektra. Ar vandens tiekimas į namus iš gręžinio sunaudoja daug elektros.
Nusipirkome soduose gyvenamąjį namą. Nors yra šulinys, norime vandens gręžinio. Norėčiau sužinoti ko mums reikia konkrečiau. Nes daug kur rašo ir apie geoterminius gręžinius. Tai negaliu suprasti reikia vandens gręžinio ar geoterminio gręžinio? Ir kokios kainos?
Domina naujo vandens gręžinio kaina. Kiek kainuotų paprastas, iš nesudėtingų medžiagų gręžinys? Vilniaus raj., Čekoniškės, Prapuolių kaimas. Suprantu, kad priklauso nuo vandens atradimo, bet gal žinote tas vietoves iš patirties apytiksliai.
Kaip gauti leidimą vandens gręžiniui?
Kokiu atstumu nuo kaimyno teritorijos ribos, gyvenamo namo, šulinio, nuotekų valymo įrenginių apsaugos zonos galima įsirengti vandens gręžinį?
Kada tinkamiausias metas gręžti gręžinį statant namą?
Noriu pasidaryti gręžinį apie 40m Dzūkijos kaime, vasarnamyje. Ar nieko blogo, jei vanduo naudojamas tik vasarą, nes žiemą ten niekas negyvena? Gal galėtumėt patarti kokį konkrečiai geriausia daryti?
2014 m 12 09 nupirkome nebaigtą namą su žemės sklypu, sandoris atliktas notarų kontoroje, tvarkingai. Šiuo metu viskas yra 100 proc. įregistruota registrų centre. Sklype buvo gręžinys vandeniui, bet be dokumentų, tai yra iki galo neįteisintas ir savininkas jokių dokumentų nepateikė. Taip ir liko. Vakar atvažiavo buvęs savininkas ir pareiškė, kad gręžinio jis mums nepardavė ir neva turi jo kasimo dokumentus (bet, ne įteisinimo). Reikalauja pinigų. Gręžinys šiuo metu parodytas ir įteisintas mūsų dokumentuose kaip šulinys. Jo niekur, jokiuose registruose nebuvo matyti iki šiol. Ar gali buvęs savininkas po senai įvykdyto žemės sklypo sandorio reikalauti, kažkokių priklausinių ar daiktų, esančių jame, kurie pas jį tuo metu nebuvo įteisinti ir niekur nesimatė registrų centre?
Kuo skiriasi gręžimas sausu būdu nuo šlapio? Kuris yra praktiškesnis/patikimesnis/pigesnis?
Gal jūs žinote kaip išspręsti tokią situaciją... Namo projektas, sąlygos, statybos leidimas, nebaigto statinio įregistravimas. Šiuo metu paduotas prašymas įregistruoti vandens gręžinį ir gavome atsakymą, kad gręžinys negali būti įregistruotas, nes pusė metro apsaugos zonos patenka ant mano namo kampo. Bet leidimas buvo gi gautas ir gręžinys įrengtas atsižvelgiant į sąlygas išduotas savivaldybės. Kas kaltas ar neteisus? Architektas? Savivaldybė? Aplinkos tarnyba? Aš?
Turime 30m gylio šulinį. Sumažėjo vandens šulinyje ir norime gilinti esamą šulinį. Ar tiks gręžinys? Ar yra kiti variantai?
Ar galima vandens gręžinį įrengti pačiame name, t.y. tiesiog namo viduje?
Turime 3 šulinius, tačiau trūksta vandens. Kokia būtų naujo vandens gręžinio kaina?
Pradėjau kasti šulinį. Iškasiau 8 m, o vandens nėra. Ar galima išgręžti bandomąjį gręžinį iki vandens ir kiek tai kainuotų Vilniuje?
Vandens gręžinys pastatytas ant 28 sklypų, tačiau tik 5 namai naudoja vandenį. Ar reikia kas 10 metų gręžinį "išvalyti" (kažką padaryti), jei reikia kodėl, kokia kaina ir dažnumas?
Noriu paklausti, pasidariau gręžinį pries 9 mėn. Vanduo bėga nešvarus, po lietaus iš vis rudas, gylis 36m. Ar gali patekti paviršutinis vanduo ir gal yra nekokybiškai įrengtas gręžinys, kur kreiptis kas gali patikrinti? Tyrimus dariau, rodo daug geležies ir mangano, bet kodėl po lietaus bėga rudas vanduo?
Turime šulinį, kuriame karts nuo karto pritrūksta vandens. Šulinys - 16 rentinių. Vanduo negeriamas - pilna amonio ir geležies, su spalva, su kvapu. Po trejų metų mums turėtų įvesti miesto vandentiekį, tad investuoti į giluminį gręžinį nenorime. Ar protingas variantas - mini (gruntinis) gręžinys šulinyje? Galvojame, net jei geresnės kokybės vandens ir nesuras, bent jau jo nebestokosime.
Noriu paklausti, ar yra svarbu, kiek vandens naudoji? Tarkim, aš įsirengiu gręžinį, bet grįžtu namo vasarą keletui mėnesių. Ar nebus ten kas nusėdę, užkalkėję, ar surūdiję? Ar vandens kokybė nepakis?
Koks dažniausiai būna vandens gręžinio skersmuo naudojimui individuaiame name?
Norėjau pasiteirauti, kada statantis namą geriausia pradėti rengti vandens gręžinį? Taip pat kokie žingsniai iki pradedant gręžinio rengimo darbus (ar reikia kokių nors leidimų iš savivaldybės ir kt.)?
Norėjau paklausti, ar galima daryti gręžinį miesto ribose, kai pajungtas miesto vanduo?
Ar įmanoma išvalyti uždumblėjusį smulkų gręžinį?
Ar teisingai kaimynas įsirengė vandens gręžinį be mano sutikimo palikdamas nuo mano tvoros vos 3m atstumą?
Norėčiau paklausti tokio dalyko, architektas suprojektavo vandens gręžinį taip, kad kažkiek ant jo apsaugos zonos bus klojamos trinkelės (projektuojamos įvažiavimas į kiemą, bei automobilių stovėjimo vietos) ar gali taip būti? Ar nebus bėdų priduodant gręžinį?
Grežinio vandenyje yra labai daug geležies. Ar norint išspręsti šia problemą galima gilinti grežinį, ar tiesiog kasti naują? Gylis ~7 metrai
Sakykite, koks skystis turetų būti vertikalių gręžinių uždaro kontūro sistemose. Ar galima naudoti etilengliukolį?
Padarytas gręžinys, o vanduo dar nešvarus. Kiek laiko reikia jį valyt, neleidinėt? Ir kiek laiko gali non stop veikti siurblys?
Galit gal pakonsultuoti dėl vandens kiekio? Per valandą 1 kubas ir sako užteks. O projekte 2,4 kubo. Ką tokiu atveju daryti?
Kokio dydžio darbų aikštelė reikalinga gręžinio įrengimo metu? Netoli esantys gręžiniai yra apie 70 m gylio. Gręžiant šlapiuoju būdu, kokių +- parametrų rezervuaras kasamas tokiam gręžiniui? Ar riboja darbus sklype esanti elektros oro linija 110 kV?
Pagal detalųjį planą yra numatyta gręžinio vieta trims sklypams. Ar yra galimybė turėti atskirą gręžinį savo sklype? Kur kreiptis dėl pakeitimo ir kiek tai užtrunka? Ar dažnai tokius prašymus patenkina, ar visgi palieka nepakeistus planus?
Prieš mėnesį išsikasėm naują šulinį, bet pastebėjau, kad įsipylus baltą kibirą vandens - jis geltonos spalvos. Šalia šulinys kitas, bet skaidrus vanduo, kvapo jokio prasto neužuodžiu, bet naujai iškastame šuliny ta spalva vandens mane gąsdina. Kas gali tai įtakoti? Ar netinkamoj vietoj iškastas, ar prastai išvalytas, ką galima padaryti?
Domina vandens gręžinio kaina. Širvintų raj., Bartkuškis, Skėterių k.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394353 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164595 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 35 specializuotų įmonių