Gręžinio vanduo turi nemalonų kvapą ir atrodo kažkokių priemaišų, drumzlių kaip plaukai juodi, kame čia bėda?
Kokias chemines medžiagas pasirinkti vandens laboratorijoje tyrimui iš gręžinio? Matosi, kad vanduo kietas ir ruduoja kriaukles. Aišku įtraukti geležį, o ką dar butu būtina pažymėti tyrimo medžiagų sąraše?
Kokia vandens tyrimų kaina, norime ištirti geriamąjį vandenį.
Noriu sužinoti ekspertų nuomonę apie vandens kietumą. Kokio kietumo vandenį galima vartoti ir kada jį geriau minkštinti. Kuris vanduo, kietas ar minkštas, yra sveikesnis?
Gal yra žinoma, koks vandens kietumas dH Vilniuje? Indaplovėse reikalauja nurodyti, bet Vilniaus vandenyse duomenų nėra.
Sodų bendrijoj gręžinio vandenyje 6 kartus padidintas mangano kiekis. Norėčiau sužinoti, ar toks vanduo nepavojingas sveikatai?
Nusipirkome namą su jau įrengtu grežiniu. Atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų skaičius viršija leistinas higienos normas. Ar tokį vandenį galima vartoti? Kokios galimos užterštumo priežastys ir kokie sprendimo būdai? Grežinio pase nurodytas grežinio gylis apie 60m.
Ar gali būti geriamajame vandenyje chloro ir vario? Ar nustatinėjamas chloro ir vario kiekis geriamame vandenyje? Jei nustatinėjama, tai kokiais metodais?
Iš gręžinio šaltas vanduo bėga skaidrus, iš boilerio rudas, pastatytas nugeležinimo filtras. Nerandam problemos. Namas naujas, sistema nauja. Gal galit pakomentuot?
Nuo vandens sklinda blogas kvapas. Dėl ko ir kokius reikia daryti tyrimus, kad jį panaikinti?
Geriamame vandenyje aptikta E.coli 5.0 ir kaliforninių bakterijų 1,1x10 viename. Ar galima tokį vandenį naudoti maistui? Žalią? Virintą? Gręžinys-šulinys 8 metrų gylyje, kur veisiasi tokios bakterijos?
Prašau paaiškinti, kuo skiriasi laisvas chloras vandenyje ir bendras, jei vanduo dezinfekuojamas natrio hipochloridu.
Šiuo metu keliose Vilniaus vandenvietėse yra viršijamas mangano kiekis kelis kartus, šiuos duomenis galima pasitikrinti www.vv.lt svetainėje, vandens kokybės žemėlapyje, as pvz.: gyvenu žvėryne. Norėčiau sužinoti mangano poveikį žmogaus organizmui, ar saugu duoti tokį vandenį kūdikiui? Teiravausi į Vilniaus vandenis, bet kompetetingo žmogaus atsakyti man į šį klausimą nesurado arba tiesiog pasitikėjimo mano jie tokiais atsakymais negavo. Tai tikslus klausimas būtų, mangano poveikis zmogaus organizmui? Jei normos yra viršijamos, nes pagal wikipedia, tai yra baisus nuodas, bet jeigu jis patenka per vandenį, informacijos tokios neradau.
Norėtume išitirti tvenkinio vandenį, nes jame atsirado kažkokia dėmė, nes nežinom, ar galima bus jame maudytis? Ar nekenkia jis įveistoms žuvims? Kaip mums tai padaryti ir kiek tai kainuos?
Vanduo atiteka iš gręžinio, per visus filtrus. O galutinis rezultatas - vanduo jaučiasi, jog yra saldus. Maudantis beprotiškai slidu stovėti ant plytelių duše ir aplamai, kai šlapios grindys. Ir kai maudaisi naudojant nesvarbu kokias maudymosi priemones laaaabai viskas slidu. Kame problema?
Kodėl reikia atlikti vandens tyrimus gyvenamame name, jei vanduo tiekiamas centralizuotai? Ar turi vandens kokybei įtakos seni ir korozuoti vamzdžiai ar plastikas? Kur kreiptis, jei paėmus vandens mėginį iš čiaupo, tyrimo rezultatai neatitinka higienos normos reikalavimų? Kokias priemones naudoti, kad būtų pagerinta vandens kokybė?
Norėjau pasiteirauti dėl vandens iš krano kokybės. Jeigu vanduo iš krano yra skaidrus, tačiau jį užvirinus, vanduo tampa gelsvos spalvos. Ar viskas gerai su tokiu vandeniu?
Prieš mėnesį darėme gręžinį. Kaip patikrinti ar vanduo jau tinkamas naudoti? O gal tai turi padaryti gręžinį dariusi firma?
Pas mane šulinyje atsirado E.COLI bakterijos ar jas galima išnaikinti? Jei galima, ką reikia daryti?
Kiek laiko užtrunka vandens tyrimai?
Norėtume ištirti geriamąjį vandenį. Vanduo yra iš gręžinio Prienų raj. Prieš 7 metus atliktuose tyrimuose buvo rasta nitratų ir geležies didesnis kiekis geležies. Domintų geriamojo vandens tyrimų kainos.
Domina geriamojo vandens tyrimų kainos. Reikia atlikti geriamo vandens tyrimus žarninių lazdelių skaičiui nustatyti ir koliforminių bakterijų skaičiui nustatyti.
Norėčiau ištirti organines nuotėkas, kad neviršytų leistinų normų (BDS5, bendro fosforo, bendrojo azoto, amonio azoto, nitratų azoto, sulfatų kiekius). Kiek laiko reikia laukti atsakymo ir kokia kaina šių tyrimų?
Norėčiau išsitirti vandenį iš krano. Rezultatai bus nešami į Marijampoles teismo rūmus. Noriu paklausti, kur galima vandenį ištirti?
Naudojamės šulinio vandeniu. Norėtumėm žinoti, kokios turi būti geležies, aliuminio, fluoridų, mangano, nitratų, nitritų ir kitų toksinių medžiagų normos.
Turime namą soduose Mažeikiuose. Naudojamės šuliniu tik vasarą, esame išvykę pastaruosius du metus. Atsirado kirmėlių šulinio vandenyje. Nebenaudojam. Ar pagerėtų vanduo įgręžus giliau į tą patį šulinį (aišku prieš tai išvalius)? Soduose yra problema, nėra kanalizacijos. Dauguma žmonių naudojasi bačkomis ar kitais dalykais, subėga į gruntinius vandenis nešvarumai. Ką patartumėt?
Turiu didelį iškastinį tvenkinį (40 arų). Pradėjo masiškai gaišti žuvys, ko niekada nėra buvę. Ar galima vandens tyrimu nustatyti kas atsitiko vandeniui (bakterijos ar nuodingos medžiagos?)
Vilniaus raj. giluminis gręžinys 65m, vandenį noriu naudoti maistui ruošti, gerti. Kokius turėčiau atlikti vandens tyrimus, kad žinočiau, kokius reikia statyti filtrus?
Kiek kainuotų ištirti vandenį dėl arseno kiekio?
Susidūrėme su situacija, kad karštas vanduo ruduoja (lieka rudų nuosėdų), šaltas vanduo švarus. Gal galėtumėte pakomentuoti plačiau apie situaciją? Tokia pati bėda kamuoja ir kaimyną, nes naudojamės tuo pačiu gręžiniu. Jeigu galėtumėte pakonsultuoti kažkiek pradžiai iš kur tokia problema, gal tada susitartumėme ir dėl tolimesnio bendradarbiavimo su jumis.
Iš nuosavo gręžinio Bajorų sodose vanduo visiškai skaidrus, bekvapis. Virinant ant arbatinuko sienelių nusėda baltos spalvos minkštos košės pavidalo apnašos, kurias galima nuvalyti šluoste. Kas čia gali būti?
Vanduo nuosavame name šildomas dujomis. Kodėl atsukus karšto vandens kraną yra dvokiantis vanduo, o šalto vandens kraną jokio kvapo.
Tvarkomės sodo namą, sistema išvedžiota naujai, tik dar niekas nepajungta, nes laukiame oras vanduo šilumos siurblio. Vanduo bus naudojamas šulinio ir jis labai kalkėtas. Kokius vandens tyrimus reikėtų pasidaryti prieš statant vandens filtrą? Vanduo kvapo neturi, tik virdulys labai greit apsineša kalkėmis, na ir tokio kietumo vanduo neskanus gerti, tai vandenį geriame tik distiliuotą.
Ką daryti, jei iš krano pastoviai teka rudas vanduo? Visi prabangūs filtrai jau išmetimui.
Gal žinot, kaip galima ištirti savo namų vandenį be jokių sudėtingesnių priemonių? Man duota užduotis ištirti savo namų vandenį. Bet nežinau net nuo ko pradėti.
Norime daryti gręžinį sodyboje netoli Marių (30 m atstumu). Pabandymui meistrai išgręžė 9m gylį, vanduo bėga žalias. Drumzlinas ir žalias. Jie siūlo dar porą metrų pagilinti. Ką reiškia žalia vandens spalva? Ar užteks dar tik 2m pagilinti gręžinį?
Ar tokiu negerai kvepiančiu vandeniu (supuvusio kiaušinio arba sieros vandenilio kvapas) saugu praustis ir maudytis?
"Gręžinys" 5 metrų gylio, bėga gelsvas, šiek tiek nemalonaus kvapo vanduo. Šalia miškas, aplinkinių šulinių vanduo skaidrus. Ką tokia vandens spalva, kvapas gali reikšti? Kvapas kaip vandens iš balos. Jokių filtrų dar nėra, po gręžinio išleista apie 20m3 vandens.
Turiu gręžinį, kokį vandens tyrimą patartumėte pasidaryti? Vamzdis rudas, manau geležies yra nemažai.
Pasidarėme gręžinio vandens tyrimą. Norėjau paklausti ar rastos bakterijos yra pavojingos? Ar galima gerti nevirintą tokį vandenį? Ar būtina statyti atitinkamus filtrus?
Šulinio vanduo, atlikti geležies, permanganato, bendrojo kietumo, pH, nitritų, nitratų tyrimai. Ką dar reikėtų atlikti, kad įsitikinti ar vanduo tinkamas vartojimui?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391004 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 30 specializuotų įmonių