Leistinas žarninių enterokokų kiekis vandenyje

Klausimas:
Nusipirkome namą su jau įrengtu grežiniu. Atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų skaičius viršija leistinas higienos normas. Ar tokį vandenį galima vartoti? Kokios galimos užterštumo priežastys ir kokie sprendimo būdai? Grežinio pase nurodytas grežinio gylis apie 60m.
Komentarai:
Žarninių enterokokų skaičius vandenyje yra vienas iš geriamojo vandens mikrobinių rodiklių. Vadovaujantis higienos norma (HN 24_2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“) geriamajame vandenyje negali būti jokių mikroorganizmų (Žarninės lazdelės (Escherichia coli) = 0 ir Žarniniai enterokokai = 0). Tokio vandens gerti nerekomenduojame. Atsiradimo priežastys: gręžinyje žarniniai enterokokai patys negali atsirasti, jais buvo užteršta (pvz. Labai ilgai neneaudojamas gręžinys, į gręžinį įleistas nešvarus siurblys ir pan.) taip pat didelė tikimybė žarninių enterokokų atsiradimo yra netinkamai paimant mėginius. Imant mėginius indai turi būti dezinfekuoti, ėmimo čiaupas nudeginamas atvira liepsna ir imama su steriliom pirštinėm. Sprendimo būdas yra tik vienas – gręžinį bei vandentiekio vamzdynus reikia dezinfekuoti. Geriausiai tam tinkamas aktyvus chloras (pvz. Jo yra natrio hipochlorito tirpale ir k.t.) į gręžinį ir vamzdynus pripylus chloro reikia palaikyti keletą valandų, priklausomai nuo chloro koncentracijos, tada plauti kol neliks chloro kvapo, ir tik po to imti pakartotinus mėginius.
Ekspertai.lt
Atlikus vandens mikobiologinį tyrimą ir radus E. coli ar žarninius enterokokus, vandens kokybė neatitinka geriamo vandens higienos normos reikalavimų ir toks vanduo vartojimui nėra tinkamas. Vandens užterštumo priežastis gali būti pačiame gręžinyje arba pastato vandens sistemoje. Reikėtų atlikti gręžinio vandens ir vandens iš čiaupo pastato viduje mikrobiologinius tyrimus. Esant taršai gręžinio vandenyje, reikėtų pasirūpinti gręžinio aplinka, kad iš aplinkos tarša nepatektų į vandeningąjį sluoksnį. Esant taršai iš čiaupo pastato viduje, patikrinti vandens sistemos būklę. Reiktų paminėti, kad mikroorganizmai žūsta vandenį virinant.
Mikrobiologinė tarša gali būti pašalinta vandenį virinant. Norint išsiaiškinti užterštumo priežastis, reikalingas dar ir cheminis tyrimas. Jeigu paaiškėtų, kad turite gruntinį vandenį, tai tarša į jūsų vandeningą sluoknį gali patekti iš bet kokio paviršinio taršos šaltinio. Jeigu paaiškėtų, kad turite izoliuotą nuo paviršiaus vandens sluoksnį, tai labiausiai tikėtinas taršos šaltinis yra vandens čiaupas ir vamzdyne esančios mikroorganizmams vystytis palankios zonos.
Valdas Šimčikas, UAB "Vandens tyrimai"
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394322 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164507 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 31 specializuotų įmonių