Nuotekų valymo įrenginiai – Patarimai

Įrengus, kokia preliminari tolesnė vandens valymo įrenginio eksploatavimo kaina? Ar orapūtė įsijungia protarpiais, ar turi veikti nuolat, paromis? Kokios elektros sąnaudos parai?
Kuriam etape geriausiai įrengti nuotekų valymo įrangą? Ar prieš statant namą ar jau pastačius? Teko išgirsti dvi skirtingas nuomones, todėl noriu nuomonę išgirsti iš specialistų.
Turime valymo įrenginį BioTornado. Ar tikrai šis įrenginys išvalo vandenį taip, kad pro jį praėjusį vandenį, net panaudojus buitinės chemijos medžiagas - muilą, skalbimo miltelius ir t.t. - galima naudoti daržo laistymui? Kur patenka teršalai veikiant valymo įrenginiui? Tikriausiai į dumblą ...
Noriu patarimų, tvarkome aplinką aplink pastatytą, bet neįrengtą namą, pasiūlė pastatyti nuotekų valymo įrenginį. Kiek laiko gali stovėti nenaudojamas (mažiausiai penkis metus negyvensime name)? Ar geriau montuoti vėliau?
Ką pirma reikia įrengti, nuotekų valymo įrenginius ar vandens gręžinį? Įsigijau sklypą, norėčiau tinkamai suplanuoti darbus.
Kokios orientacinės nuotekų valymo įrenginių kainos 150 m2 namui, 4 asmenų šeimai. Į ką atreipti dėmesį, be kainos, renkantis nuotėkų valymo įrenginius.
Koks turi būti atstumas iki kaimynų sklypo ribos, statant nuotekų valymo įrenginius bei filtracinį šulinį?
Planuojame kaimo sodyboje įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Vanduo būtų paduodamas iš šulinio.Dauguma kaimynų turi įsikasę talpą, iš kurios nuotekas vėliau išpompuoja. Tai suprantu nėra legalu. Galima kviesti įmonę,kuri tai išsiurbtų - ar tai brangu?Kokios talpos reiktų 4 asmenims ir ar tokia kanalizacija būtų pigiausia ir efektyviausia?
Ruošiamės statyti namą sodų bendrijoje. Kokie reikalavimai nuotėkų valymo įrenginiams įrengti? Ar būtina įsirengti Traidenio nuotėkų valymo įrenginius? Ar galima daryti vietinę kanalizaciją? Ar nebus keblumų priduodant namą?
Ar reikalingas projektas ir kokie leidimai, norint įsirengti nuosavame sklype bio nuotekų valymo įrenginius? Ar reikalinga išlaikyti kokius atstumus nuo kaimyno ribos minimalių pajėgumų įrenginiui?
Ar galima į nuotekų valymo įrenginius mesti tualetinį popierių?
Gyvename kaime, nuosavame name, kur norėtume įsirengti kanalizaciją. Kaimynai šią problemą išsprendė pumpuodami šulinių turinį į laukus. Mes norėtume išspręsti šią problemą civilizuotai, ir norėčiau sužinoti, koks kanalizacijos pasirinkimo modelis būtų patogiausias. Papildomos sąlygos tokios: žemė aplinkui molinga, sunki, gruntiniai vandenys taip pat negiliai, nuo didesnio miestelio yra apie 30 km, taigi pigiausias būdas - šulinio įrengimas ir išsiurbimas tampa pakankamai brangus.
Kaip įsirengti nuotekų sistemą? Ar galimas toks variantas – į žemę įkasta toninė talpa ir į ją viskas subėga? Ar galima nupjauti talpos dugną, kad nuotekos susigertų į žemę?
Turiu įrengtą septiką ir infiltracinį ~3 kubų šulinį. Gruntas yra visiškai nepralaidus, tenka siurbti šulinį kartą per mėnesį, nes vanduo nesusigeria. Ką reiktų daryti? Kaip spręsti šią problemą, kad nereiktų pastoviai išsiurbinėti?
Ar reikia gauti leidimą norint įrengti nuotekų valymo įrenginius? Ar nuotėkų valymo įrenginys "Traidenis" (4 asmenims) tilps 5 arų sklype?
Kaip šalinamas nuotekų dumblas iš valymo įrenginio, kas kiek laiko tai turi būti atliekama. Koks perteklinio dumblo šalinimo būdas yra paprasčiausias?
Kaip pradėti eksplotuoti naujai įrengtą valymo įrenginį? Kada reikia naudoti biopriedus?
Ar visiems nuotekų valymo įrenginiams, 1-4 asmenų šeimai, reikalinga 10 m apsaugos zona? Ar reikalingas projektas ir savivaldybes pritarimas? Ar apsaugos zona, gali patekti į kaimyno teritoriją be kaimyno sutikimo? Ar apsaugos zona gali patekti į valstybinės žemės zoną be žemėtvarkos sutikimo?
Norėčiau sužinoti kodėl iš nuotekų valymo įrenginio sklinda blogas kvapas?
Žadu statyti sodo namelį iki 80 m2. Ar galima sodo namelyje turėti san. mazgus ir įsirengti vietinius valymo įrenginius?
Sodų bendrijoje įsigijome namelį, jame yra patalpa įrengti tualetą. Nuo pastato 15 metrų atstumu yra išbetonuota 2 metrų gylio ir 1,5 x 1,5 metro dydžio duobė. Numatoma tualeto įrengimo vieta namelyje - virš žemės 1 metras. Ar įmanoma tokiomis sąlygomis įsirengti tualetą namelyje ir koks turėtų būti nuolydis iki tos duobės. Ar reikėtų įrengti rezervuarą arčiau. Tualetas bus naudojamas tik šiltuoju sezono metu. Šalia tualeto sezoninis vandentiekis.
Sveiki, mes sodų bendrijoje 2006 m. įsirengėme nuotėkų valymo įrenginius "traidenis". Pasikonsultavome su architektu ir architektas tada pasakė, kad sodo bendrijoje "traideniui" nei statybos leidimo, nei projekto nereikia. Dabar prie mūsų kabinasi statybos ispektorė ir nori pripaišyti savavališka statybą, nors ir pati sako, kad sodu bendrijoje mineti dalykai nereikalingi. Noretume suzinoti ar is tikruju valymo įrenginiams reikalingas statybos leidimas ir ka daryti? Aciu
Ar pagal įstatymus galima 6 arų sodo sklype įrengti nuotekų valymo įrenginius.
Pirkau namą su vietinio nuotekų valymo įrenginiais. Nuotekų vamzdis į įrenginį ateina 50cm gylyje. Ar toks gylis ne per mažas?
Sode dėl aukšto gruntinių vandenų lygio norime įrengti uždarą vandens kanalizacijos talpą. Ar teikiate tokių kanalizacijos sistemų įrengimo paslaugas? Kokia uždaros vandens kanalizacijos talpos kaina su talpa (3-4 asmenų šeimai) ir montavimo darbais, medžiagomis?
Koks turi būti atstumas tarp nuotekų kaupino rezervuaro ir artezinio vandens gręžinio? Koks atstumas turi būti išlaikytas tarp nuotekų valymo įrenginio ir vandens gręžinio? Ar vandens gręžinys normuojamas taip pat kaip šachtinis šulinys?
Norėčiau pasiteirauti apie nuotėkų valymo įrenginį kaimo sodybai. Sodyba naudojasi 1-2 žmonės savaitgaliais ir retsykiais būna svečių. Kiek supratau iš peržiūrėtos literatūros tokiam mažam intensyvumui nelabai tiks aerobinis įrenginys (ir dar ar jam nereikalingas pašildymas žiemą?), tad lieka tik septikas ar surinkimo talpa? Norėčiau specialistų patarimo, ką būtų racionaliau įrengti ir kaip paprasčiau pasiskaičiuoti reikalingo įrenginio našumą šiam atvejui, kad nešvaistyti vėjais pinigų.
Ar galiu įsirengti nuotekų valymo įrenginį 3m atstumu nuo sodo namo (iki 80m2); 2m atstumu nuo kaimyno sklypo (sutikimą kaimynas duoda); 3m atstumu nuo sodų bendrijos kelio? Tokiu atveju įrenginį turėčiau šalia kelio, už namo, o ne sklypo viduryje. Ar galima nuotekų sistema pasijungti pusrūsyje (1,2m po žeme). Ar valymo įrenginys gali būti montuojamas šį atstumą giliau?
Kokią nuotekų talpyklą rekomenduotumėte? Renkamės tarp gelžbetoninės, metalinės ir plastmasinės?
Ar nuotėkų valymo įrenginį galima prižiūrėti savarankiškai, ar tam būtinai reikalingi patyrę specialistai?
Norėčiau sužinoti, kokį nuotėkų valymo įrenginį geriausia pasirinkti 6 asmenų šeimai. Gruntiniai vandenys aukšti. Traidenio įrenginio nesiūlyti, šiuo metu turime ir nepatenkinti.
Ar galiu seną šulinį panaudoti vietoj kanalizacijos talpos? Seno šulinio gylis apie 25 metrus. Jei į šulinį leisiu nuotekas, ar tai nepaveiks geriamo vandens kokybės?
Patarkite, kokį nuotekų valymo įrenginį rinktis geriausia? 4 žmonių šeima, sklypas yra Čekoniškėse. Namas 140 m2. Kiek kainuotų įrengimas su visais reikiamais dokumentais?
Planuoju terasos rekonstrukciją. Esu įsirengęs vietinę kanalizaciją be leidimo. Ar galiu gauti nuobaudą iš higienistų? Ar gali tekti įsirengti nuotekų valymo įrenginį?
Kiek kainuoja nuotėkų valymo įrenginių eksploatacija, kas sudaro įrenginių eksploatacijos sąnaudas?
Ar galima sodų bendrijoje nuotėkas iš valymo įrenginių išleisti į drenažą?
Problemėlė su kaimyno kanalizacija - pradeda dvokti, o kadangi pilietis nebaisiai tvarkingas, neskuba tvarkytis. Kokia valstybinė institucija gali padidinti jo motyvaciją pvz. baudomis? Turiu įtarimą, kad dėl tokio aplaidumo netoli esančiame šulinyje padidėjęs permanganatų kiekis, galbūt galėtumėt atskleisti, koks yra minimalus atstumas nuo geriamojo vandens šulinio iki kanalizacijos šulinio (išsiurbiamo)?
Ar įmanoma 7a žemės sklype sodų bendrijoje įrengti vietinį nuotekų valymo įrenginį ir vandentiekį? Kokia procedūra būtų ir nuo ko pradėti? Viena sklypo kraštinė ribojasi su tvenkiniu, kita su mišku, dar kita su kaimynu, likusi su keliuku (kitoje keliuko pusėje kaimynas). Norėčiau pastatyti rąstinę pirtelę.
Kuo daugiau skaitau, tuo labiau nesuprantu ar yra reikalingi projektai valymo įrenginiams įsirengti sodų bendrijoje? Ir kur galima kreiptis, kad sužinoti kokį įrenginį aš galiu įsirengti? 7 arų sklypas, namas 100 kvadratų.
Reikalinga 4-6 tonų plastikinė talpa nuotėkoms (kanalizacijai). Kokia kaina?
Ar galima įsirengti buitinių nuotekų valymo įrenginį pačiam? Kiek sudėtingas yra jo montavimas?
Kokiu atstumu turi buti nuoteku valymo irenginys nuo kaimynu ir nuo geriamo vandens sulinio? Koks nuo namo turi but atstumas? Mums rado vandeni 3m nuo duru.
Kokiu atstumu nuo kaimynu ribos galima kasti nuotekų šulinius sodo sklype, šuliniai virš žemės neišlenda.
Ar galiu be jokio leidimo šalia daugelį metų stovinčios išvietės padaryti gelžbetoninį sėsdinimo šulinį su dugnu, kuriame periodiškai įmetamų tablečių veikiamos fekslijos virsta dumblu, ir iš to šulinio tik kartas nuo karto tektų išvežti susikaupusį dumblą? Vilniaus miesto pakraštyje dauguma namų neturi nei vandentiekio, nei nuotekynes. Vandenį nešiojamės kibirais iš kolonėlių, o kiemuose daugelis turi išvietes. Išvietės teršia gruntinius vandenis, nes fekalįjos susigeria į gruntą. Nuskaidrintas vanduo perteka į kitą gelžbetoninį šulinį be dugno, kuriame vanduo susigeria į gruntą. Aš galiu nieko nekeisti ir toliau teršti gruntinius vandenis. Antras kelias - veikti taip, kaip to reikalauja teisės aktai, t. y. parengti projektą, suderinti jį su visomis instancijomis. Tačiau šis kelias yra man neįkandamas, nes tam reikia paaukoti keleris metus laiko, sumokėti įvairioms instancijoms kelis tūkstančius litų ir sugadinti sau daugybę nervų.
Sodo bendrijoje, 4 a sklype planuojame įrengti nuotekų valymo įrenginius be dugno. Ar gali būti nuotekų nubėgimas daromas į gruntą ir drenažą, valymo įrenginiai be dugno? Gruntas molis.
Norėjau pasiteirauti, kokius nuotėkų valymo įrenginius reikėtų įsirengti, jeigu gruntinis vanduo yra 0,5 m gylije? Ar galima statyti nuotėkų valymo įrenginius, ar jų neiškilos gruntinis vanduo?
Kokia yra taikoma apsaugos zona nuotekų valymo įrenginiams miesto ir užmiesčio teritorijose?
Valymo įrenginiai buvo padaryti be leidimo ir projekto. Norėjom viską susitvarkyti kaip priklauso. Užpildžius prašymą leidimui gauti negavome jokio atsakymo. Po kelių dienų gavom laišką, kad iki kovo mėnesio turim pašalinti valymo įrenginius, ir tada rašyti prašymą leidimui. Ar neturėtų būti tiesiog bauda ir tada viską teisiškai sutvarkyti? Ar turim viską ištraukti ir tada pradėti viską iš naujo?
Į ką reikia kreiptis norint gauti statybos leidimą nuotekų įrenginiui?
Beveik prieš metus pasistatėme Feliksnavio nuotekų valymo įrenginį. Viskas gerai, jokių priekaištų neturime. Prieš kokį mėnesį iš tualeto, vonios kambario pradėjo jaustis kanalizacijos kvapas. Jis būna gana stiprus. Pvz. ateini iš lauko į namus ir jauti, kad smirdi. Po kiek laiko dingsta tas kvapas ir vėl gali bet kada atsirasti. Būnant lauke, šalia įrenginio nesijaučia jokio kvapo. Kokia galėtų būti viso to priežastis, ką reikėtų daryti, kad nebebūtų tų kvapų?
Įsidėjau Biomax nuotekų valymo įrenginį. Norėjau paklausti ar reikalingas dumblas supilti į bačką paleidžiant? Nes žinau žmogų, kuris nepylė ir jo kaimynai nepylė, sakė, kad nereikalingas, savaime atsiranda bakterijos ir valymas vyksta.
Kiek yra nuotekų valymo įrenginio sanitarinė apsaugos zona? Ką reiškia "apsaugos zona"? Ar tai reiškia, kad talpa, kurioje susirenka atliekos turėtų būti x metrų nuo mūsų sklypo? Kaimyno sklype (30 arų) yra pastatyti 2 sublokuoti namai + vienas vienbutis atskirai. Kiekvienas namui numatyta atskirą kanalizaciją. Ar taip turi būti?
Laba diena, Kokių dabar reikia laikytis atstumų nuo kaimynų sklypų ribos su nuotekų valymo įrenginiais?
Kokie gali būti perteklinio dumblo tvarkymo, šalinimo būdai?
Sodo sklype norime įsirengti nuotėkų įrenginį, kuris būtų naudojamas 4 mėnesius - vasarą. Rekomenduokite, kokį būtų geriausiai pasirinkti.
Kaimynas prašo leidimo įrengti nuotėkų valymo įrenginį savo sklypo neužstatymo zonoje. Kokios problemos mūsų lauktų davus sutikimą? Ar nekiltų jokių problemų davus leidimą įrengti nuotėkų valymo įrenginį?
Kas privalo daryti nuotekų vandens brėžinius? Ar esamas architektas?
Norėtumė įsirengti sode (turime mobilųjį namelį 50 m2) nuotekų valymo sistemą. Esame 4 asmenų šeima, būname sode vasarą savaitgaliais. Kiek kainuotų su visu įrengimu ir ką pasiūlytumėt? Kiek kainuoja aptarnavimas, išsiurbimas? Ar tikrai nesijaučia kvapas? Kokiam laikui suteikiama garantija?
Ar galima įsirengti valymo įrenginius jau esančiuose kanalizacijos šuliniuose ir kiek tai kainuotų?
Sodo sklype gyvenamas namas 90 m². 4 asmenų šeima. Kokio dydžio reikėtų nuotekų talpos?
Kokie reikalavimai dėl atstumų valymo įrenginiams 6 a sodo sklypuose?
Kokius valymo įrenginius įmanoma naudoti, kai gruntas nelaidus vandeniui (priemolis) ir jau 2 m gylyje kaupiasi vanduo. Ką daryti tokiu atveju?
Kokią nuotekų valymo ar kaupimo sistemą pasirinkti, jei gruntiniai vandenys yra aukštai? Planuoju kaime, vienkiemio name įrengti sanitarinius mazgus, vandentiekį. Artimiausias vandens telkinys - iškastinis prūdas kuris rudens-pavasario metu yra pilnas vandens. Atstumas nuo jo iki namo yra 100 m. Namu naudojasi 6 asmenų šeima.
Ar žemės sklype galima įsirengti biotualetą ar kanalizacijos šulinį, jei namo projekte numatyta jungtis prie vietinių kanalizacijos tinklų? Ar tokiu atveju galima priduoti nama?
Ar kaimynai turi gauti sutikimą statydami nuotekų valymo įrenginį 2-3 m atstumu nuo sklypo ribos?
Kaip elgtis ekonomiškiau - įsirengti nuotekų valymo įrenginį ar prisijungti prie privačios slėginės kanalizacijos trasos? Netoli nuo dešimties privačių namų kvartalo eina privati slėginės kanalizacijos trasa. Atstumas iki tolimiausio namo per servitutą - 200 metrų. Turime privačios trasos savininko leidimą prisijungti. Pagal vandenų sąlygas galime įsirenginėti vietinius valymo įrenginius.
Mūsų kaimynas per bendro naudojimo žemę be mano sutikimo nusitiesė vandentiekį ir nuotekų sistemą. Mums, norint įsivęsti vandentiekį ir nuotekų sistemą, reikia kaimyno sutikimo, jog leidžiam kasti per jo žemę. Kaimynas to daryti neleidžia. Kokios mūsų galimybės įsivesti vandentiekį ir nuotekų sistemą?
Ar galima miestelyje pasidaryti bendrą vietinę kanalizaciją, t. y. savo individualiems poreikiams ir miestelio gyventojų reikmėms? Ar reikalingi kokie leidimai tokiems darbams, kaimynų sutikimai?
Ar galiu savo sklype įsirengti nuotekų valymo įrenginį ir nelaukti, kol pradės veikti suplanuotas viso kvartalo nuotekų valymo įrenginys? Nemanau, kad gerai veiktų suplanuota sistema, jei tik vieno mano namo nuotekos būtų surenkamos, mat kitų namų kvartale dar nėra.
Noriu paklausti, nuo ko pradėti norint sodo sklype susitvarkyti inžinerinius tinklus – nuotekas, valymo įrengimus?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376173 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155790 klausimų