Nuotekų valymo įrenginiai – Patarimai

Sveiki, noriu paklausti ar galima nuotekas iš valymo įrenginių išvesti į drenažo šulinį kuris yra kaimynų sklype, ar reikia kaimynų sutikimo?
Į žemę yra iš seniau įleista 5m3 metalinė talpa. Ar galima ją kažkiek paversti į valymo įrenginį, pajungti orapūtę, pilti bakterijas, kad viršuje padarius vamzdelį išvesti į drenažo šulinuką, jog išbėgtų išvalytas, paviršinis vanduo?
Įrengus, kokia preliminari tolesnė vandens valymo įrenginio eksploatavimo kaina? Ar orapūtė įsijungia protarpiais, ar turi veikti nuolat, paromis? Kokios elektros sąnaudos parai?
Kuriam etape geriausiai įrengti nuotekų valymo įrangą? Ar prieš statant namą ar jau pastačius? Teko išgirsti dvi skirtingas nuomones, todėl noriu nuomonę išgirsti iš specialistų.
Turime valymo įrenginį BioTornado. Ar tikrai šis įrenginys išvalo vandenį taip, kad pro jį praėjusį vandenį, net panaudojus buitinės chemijos medžiagas - muilą, skalbimo miltelius ir t.t. - galima naudoti daržo laistymui? Kur patenka teršalai veikiant valymo įrenginiui? Tikriausiai į dumblą ...
Noriu patarimų, tvarkome aplinką aplink pastatytą, bet neįrengtą namą, pasiūlė pastatyti nuotekų valymo įrenginį. Kiek laiko gali stovėti nenaudojamas (mažiausiai penkis metus negyvensime name)? Ar geriau montuoti vėliau?
Ką pirma reikia įrengti, nuotekų valymo įrenginius ar vandens gręžinį? Įsigijau sklypą, norėčiau tinkamai suplanuoti darbus.
Kokios orientacinės nuotekų valymo įrenginių kainos 150 m2 namui, 4 asmenų šeimai. Į ką atreipti dėmesį, be kainos, renkantis nuotėkų valymo įrenginius.
Koks turi būti atstumas iki kaimynų sklypo ribos, statant nuotekų valymo įrenginius bei filtracinį šulinį?
Planuojame kaimo sodyboje įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Vanduo būtų paduodamas iš šulinio.Dauguma kaimynų turi įsikasę talpą, iš kurios nuotekas vėliau išpompuoja. Tai suprantu nėra legalu. Galima kviesti įmonę,kuri tai išsiurbtų - ar tai brangu?Kokios talpos reiktų 4 asmenims ir ar tokia kanalizacija būtų pigiausia ir efektyviausia?
Ruošiamės statyti namą sodų bendrijoje. Kokie reikalavimai nuotėkų valymo įrenginiams įrengti? Ar būtina įsirengti Traidenio nuotėkų valymo įrenginius? Ar galima daryti vietinę kanalizaciją? Ar nebus keblumų priduodant namą?
Ar reikalingas projektas ir kokie leidimai, norint įsirengti nuosavame sklype bio nuotekų valymo įrenginius? Ar reikalinga išlaikyti kokius atstumus nuo kaimyno ribos minimalių pajėgumų įrenginiui?
Ar galima į nuotekų valymo įrenginius mesti tualetinį popierių?
Kaip įsirengti nuotekų sistemą? Ar galimas toks variantas – į žemę įkasta toninė talpa ir į ją viskas subėga? Ar galima nupjauti talpos dugną, kad nuotekos susigertų į žemę?
Gyvename kaime, nuosavame name, kur norėtume įsirengti kanalizaciją. Kaimynai šią problemą išsprendė pumpuodami šulinių turinį į laukus. Mes norėtume išspręsti šią problemą civilizuotai, ir norėčiau sužinoti, koks kanalizacijos pasirinkimo modelis būtų patogiausias. Papildomos sąlygos tokios: žemė aplinkui molinga, sunki, gruntiniai vandenys taip pat negiliai, nuo didesnio miestelio yra apie 30 km, taigi pigiausias būdas - šulinio įrengimas ir išsiurbimas tampa pakankamai brangus.
Turiu įrengtą septiką ir infiltracinį ~3 kubų šulinį. Gruntas yra visiškai nepralaidus, tenka siurbti šulinį kartą per mėnesį, nes vanduo nesusigeria. Ką reiktų daryti? Kaip spręsti šią problemą, kad nereiktų pastoviai išsiurbinėti?
Ar reikia gauti leidimą norint įrengti nuotekų valymo įrenginius? Ar nuotėkų valymo įrenginys "Traidenis" (4 asmenims) tilps 5 arų sklype?
Kaip pradėti eksplotuoti naujai įrengtą valymo įrenginį? Kada reikia naudoti biopriedus?
Kaip šalinamas nuotekų dumblas iš valymo įrenginio, kas kiek laiko tai turi būti atliekama. Koks perteklinio dumblo šalinimo būdas yra paprasčiausias?
Ar visiems nuotekų valymo įrenginiams, 1-4 asmenų šeimai, reikalinga 10 m apsaugos zona? Ar reikalingas projektas ir savivaldybes pritarimas? Ar apsaugos zona, gali patekti į kaimyno teritoriją be kaimyno sutikimo? Ar apsaugos zona gali patekti į valstybinės žemės zoną be žemėtvarkos sutikimo?
Norėčiau sužinoti kodėl iš nuotekų valymo įrenginio sklinda blogas kvapas?
Žadu statyti sodo namelį iki 80 m2. Ar galima sodo namelyje turėti san. mazgus ir įsirengti vietinius valymo įrenginius?
Ar pagal įstatymus galima 6 arų sodo sklype įrengti nuotekų valymo įrenginius.
Sodų bendrijoje įsigijome namelį, jame yra patalpa įrengti tualetą. Nuo pastato 15 metrų atstumu yra išbetonuota 2 metrų gylio ir 1,5 x 1,5 metro dydžio duobė. Numatoma tualeto įrengimo vieta namelyje - virš žemės 1 metras. Ar įmanoma tokiomis sąlygomis įsirengti tualetą namelyje ir koks turėtų būti nuolydis iki tos duobės. Ar reikėtų įrengti rezervuarą arčiau. Tualetas bus naudojamas tik šiltuoju sezono metu. Šalia tualeto sezoninis vandentiekis.
Sveiki, mes sodų bendrijoje 2006 m. įsirengėme nuotėkų valymo įrenginius "traidenis". Pasikonsultavome su architektu ir architektas tada pasakė, kad sodo bendrijoje "traideniui" nei statybos leidimo, nei projekto nereikia. Dabar prie mūsų kabinasi statybos ispektorė ir nori pripaišyti savavališka statybą, nors ir pati sako, kad sodu bendrijoje mineti dalykai nereikalingi. Noretume suzinoti ar is tikruju valymo įrenginiams reikalingas statybos leidimas ir ka daryti? Aciu
Pirkau namą su vietinio nuotekų valymo įrenginiais. Nuotekų vamzdis į įrenginį ateina 50cm gylyje. Ar toks gylis ne per mažas?
Sode dėl aukšto gruntinių vandenų lygio norime įrengti uždarą vandens kanalizacijos talpą. Ar teikiate tokių kanalizacijos sistemų įrengimo paslaugas? Kokia uždaros vandens kanalizacijos talpos kaina su talpa (3-4 asmenų šeimai) ir montavimo darbais, medžiagomis?
Norėčiau pasiteirauti apie nuotėkų valymo įrenginį kaimo sodybai. Sodyba naudojasi 1-2 žmonės savaitgaliais ir retsykiais būna svečių. Kiek supratau iš peržiūrėtos literatūros tokiam mažam intensyvumui nelabai tiks aerobinis įrenginys (ir dar ar jam nereikalingas pašildymas žiemą?), tad lieka tik septikas ar surinkimo talpa? Norėčiau specialistų patarimo, ką būtų racionaliau įrengti ir kaip paprasčiau pasiskaičiuoti reikalingo įrenginio našumą šiam atvejui, kad nešvaistyti vėjais pinigų.
Ar galiu įsirengti nuotekų valymo įrenginį 3m atstumu nuo sodo namo (iki 80m2); 2m atstumu nuo kaimyno sklypo (sutikimą kaimynas duoda); 3m atstumu nuo sodų bendrijos kelio? Tokiu atveju įrenginį turėčiau šalia kelio, už namo, o ne sklypo viduryje. Ar galima nuotekų sistema pasijungti pusrūsyje (1,2m po žeme). Ar valymo įrenginys gali būti montuojamas šį atstumą giliau?
Koks turi būti atstumas tarp nuotekų kaupino rezervuaro ir artezinio vandens gręžinio? Koks atstumas turi būti išlaikytas tarp nuotekų valymo įrenginio ir vandens gręžinio? Ar vandens gręžinys normuojamas taip pat kaip šachtinis šulinys?
Norėčiau sužinoti, kokį nuotėkų valymo įrenginį geriausia pasirinkti 6 asmenų šeimai. Gruntiniai vandenys aukšti. Traidenio įrenginio nesiūlyti, šiuo metu turime ir nepatenkinti.
Kokią nuotekų talpyklą rekomenduotumėte? Renkamės tarp gelžbetoninės, metalinės ir plastmasinės?
Ar nuotėkų valymo įrenginį galima prižiūrėti savarankiškai, ar tam būtinai reikalingi patyrę specialistai?
Ar galima sodų bendrijoje nuotėkas iš valymo įrenginių išleisti į drenažą?
Ar galiu seną šulinį panaudoti vietoj kanalizacijos talpos? Seno šulinio gylis apie 25 metrus. Jei į šulinį leisiu nuotekas, ar tai nepaveiks geriamo vandens kokybės?
Kuo daugiau skaitau, tuo labiau nesuprantu ar yra reikalingi projektai valymo įrenginiams įsirengti sodų bendrijoje? Ir kur galima kreiptis, kad sužinoti kokį įrenginį aš galiu įsirengti? 7 arų sklypas, namas 100 kvadratų.
Reikalinga 4-6 tonų plastikinė talpa nuotėkoms (kanalizacijai). Kokia kaina?
Kiek kainuoja nuotėkų valymo įrenginių eksploatacija, kas sudaro įrenginių eksploatacijos sąnaudas?
Kokiu atstumu turi buti nuoteku valymo irenginys nuo kaimynu ir nuo geriamo vandens sulinio? Koks nuo namo turi but atstumas? Mums rado vandeni 3m nuo duru.
Patarkite, kokį nuotekų valymo įrenginį rinktis geriausia? 4 žmonių šeima, sklypas yra Čekoniškėse. Namas 140 m2. Kiek kainuotų įrengimas su visais reikiamais dokumentais?
Problemėlė su kaimyno kanalizacija - pradeda dvokti, o kadangi pilietis nebaisiai tvarkingas, neskuba tvarkytis. Kokia valstybinė institucija gali padidinti jo motyvaciją pvz. baudomis? Turiu įtarimą, kad dėl tokio aplaidumo netoli esančiame šulinyje padidėjęs permanganatų kiekis, galbūt galėtumėt atskleisti, koks yra minimalus atstumas nuo geriamojo vandens šulinio iki kanalizacijos šulinio (išsiurbiamo)?
Planuoju terasos rekonstrukciją. Esu įsirengęs vietinę kanalizaciją be leidimo. Ar galiu gauti nuobaudą iš higienistų? Ar gali tekti įsirengti nuotekų valymo įrenginį?
Ar įmanoma 7a žemės sklype sodų bendrijoje įrengti vietinį nuotekų valymo įrenginį ir vandentiekį? Kokia procedūra būtų ir nuo ko pradėti? Viena sklypo kraštinė ribojasi su tvenkiniu, kita su mišku, dar kita su kaimynu, likusi su keliuku (kitoje keliuko pusėje kaimynas). Norėčiau pastatyti rąstinę pirtelę.
Ar galima įsirengti buitinių nuotekų valymo įrenginį pačiam? Kiek sudėtingas yra jo montavimas?
Valymo įrenginiai buvo padaryti be leidimo ir projekto. Norėjom viską susitvarkyti kaip priklauso. Užpildžius prašymą leidimui gauti negavome jokio atsakymo. Po kelių dienų gavom laišką, kad iki kovo mėnesio turim pašalinti valymo įrenginius, ir tada rašyti prašymą leidimui. Ar neturėtų būti tiesiog bauda ir tada viską teisiškai sutvarkyti? Ar turim viską ištraukti ir tada pradėti viską iš naujo?
Į ką reikia kreiptis norint gauti statybos leidimą nuotekų įrenginiui?
Beveik prieš metus pasistatėme Feliksnavio nuotekų valymo įrenginį. Viskas gerai, jokių priekaištų neturime. Prieš kokį mėnesį iš tualeto, vonios kambario pradėjo jaustis kanalizacijos kvapas. Jis būna gana stiprus. Pvz. ateini iš lauko į namus ir jauti, kad smirdi. Po kiek laiko dingsta tas kvapas ir vėl gali bet kada atsirasti. Būnant lauke, šalia įrenginio nesijaučia jokio kvapo. Kokia galėtų būti viso to priežastis, ką reikėtų daryti, kad nebebūtų tų kvapų?
Įsidėjau Biomax nuotekų valymo įrenginį. Norėjau paklausti ar reikalingas dumblas supilti į bačką paleidžiant? Nes žinau žmogų, kuris nepylė ir jo kaimynai nepylė, sakė, kad nereikalingas, savaime atsiranda bakterijos ir valymas vyksta.
Kiek yra nuotekų valymo įrenginio sanitarinė apsaugos zona? Ką reiškia "apsaugos zona"? Ar tai reiškia, kad talpa, kurioje susirenka atliekos turėtų būti x metrų nuo mūsų sklypo? Kaimyno sklype (30 arų) yra pastatyti 2 sublokuoti namai + vienas vienbutis atskirai. Kiekvienas namui numatyta atskirą kanalizaciją. Ar taip turi būti?
Laba diena, Kokių dabar reikia laikytis atstumų nuo kaimynų sklypų ribos su nuotekų valymo įrenginiais?
Kokie gali būti perteklinio dumblo tvarkymo, šalinimo būdai?
Sodo sklype norime įsirengti nuotėkų įrenginį, kuris būtų naudojamas 4 mėnesius - vasarą. Rekomenduokite, kokį būtų geriausiai pasirinkti.
Kaimynas prašo leidimo įrengti nuotėkų valymo įrenginį savo sklypo neužstatymo zonoje. Kokios problemos mūsų lauktų davus sutikimą? Ar nekiltų jokių problemų davus leidimą įrengti nuotėkų valymo įrenginį?
Ar galiu be jokio leidimo šalia daugelį metų stovinčios išvietės padaryti gelžbetoninį sėsdinimo šulinį su dugnu, kuriame periodiškai įmetamų tablečių veikiamos fekslijos virsta dumblu, ir iš to šulinio tik kartas nuo karto tektų išvežti susikaupusį dumblą? Vilniaus miesto pakraštyje dauguma namų neturi nei vandentiekio, nei nuotekynes. Vandenį nešiojamės kibirais iš kolonėlių, o kiemuose daugelis turi išvietes. Išvietės teršia gruntinius vandenis, nes fekalįjos susigeria į gruntą. Nuskaidrintas vanduo perteka į kitą gelžbetoninį šulinį be dugno, kuriame vanduo susigeria į gruntą. Aš galiu nieko nekeisti ir toliau teršti gruntinius vandenis. Antras kelias - veikti taip, kaip to reikalauja teisės aktai, t. y. parengti projektą, suderinti jį su visomis instancijomis. Tačiau šis kelias yra man neįkandamas, nes tam reikia paaukoti keleris metus laiko, sumokėti įvairioms instancijoms kelis tūkstančius litų ir sugadinti sau daugybę nervų.
Sodo bendrijoje, 4 a sklype planuojame įrengti nuotekų valymo įrenginius be dugno. Ar gali būti nuotekų nubėgimas daromas į gruntą ir drenažą, valymo įrenginiai be dugno? Gruntas molis.
Norėjau pasiteirauti, kokius nuotėkų valymo įrenginius reikėtų įsirengti, jeigu gruntinis vanduo yra 0,5 m gylije? Ar galima statyti nuotėkų valymo įrenginius, ar jų neiškilos gruntinis vanduo?
Koks aerobinių valymo įrenginių veikimo principas ir kur pasišalina išvalytos nuotėkos?
Baigiame statyti namą, bet kaimynai kurių sklype pagal detalų planą turėtų būti įrengti valymo įrenginiai (vienas įrenginys 4 sklypams), net nesiruošia nieko statyti ir kitiems nieko neleidžia daryt jų sklype. Norime įsirengti valymo įrenginius savo kieme, tačiau nežinome kaip elgtis ir kaip po to priduoti namą, jei įrenginiai bus mūsų kieme?
Ar nieko nenutiks valymo įrenginiui per žiemą. Jei jis sumontuotas ir pripildytas vandens, bet nepajungta dar orapūtė, ar niekas neperšals?
Statyti sodo nameli pradėjau 2016 m. nuoteku valymo irengini įsiruošiau 2017m. baigiau sodo namo statybą 2019m. Kaimynas parašė skundą statybos inspekcijai, kad nuotekų valymo irenginys gali būti nešvarus vanduo. Patikrino aplinkos apsauga du kartus, valymo įrenginys tvarkingas ir jokių pažeidimų nerasta. Po to vėl skundas dėl visu esančiu sode įrenginių 2021 m. statybos inspekcija patikrino, bet atsakymo iki šios dienos negavau, tik gavau nurodymą, kad 2018m. jau reikia buitinių nuoteku valymo įrenginiui projekto ir leidimo, o mano nuoteku valymo irenginys jau 2017m. buvo įvestas, nes tuo metu jokių projektu ir leidimo nereikėjo. Ar statybos inspekcija teisėtai reikalauja iš manęs projekto ir leidimo, jei tuo metu nebuvo tokio iteisinto LR iteisinto įstatymo?
Norėčiau paklaust ar tiktų kanalizacijos įrenginys SEPTIKAS? Sodyboje gyvenama tik vasarą, gruntas sunkus, priemolis, planuoju įrengt tris valymo talpas, trečioje siurblys būtų, nes nedidelis nuolydis?
Gal galėtumėte patikslinti, ar yra kokia nors privaloma vietinių nuotekų valymo įrenginių registracija? Arba kitaip: jei namas priduotas 100 proc. ir Registrų centre yra įrašas, kad "kanalizacija - vietinis valymo įrenginys", ar tai reiškia, kad registracija yra įvykdyta?
Laba diena, skaitome jūsų atsakymą dėl leidimo nuotekų valymo įrengimui sodo bendrijoje reikalingumo. Informacija dvejopa, nes Marijampolės savivaldybės administracija teigia, kad projektas ir leidimas statybai reikalingas. Kaip yra iš tikro?
Iš kur gauti statybos leidimą nuotekų valymo įrenginiui Traidenis ir kas išduoda tuos statybos leidimus?
Ar yra Lietuvoje nuotėkių valymo įrenginių, kurių nereikia valyti, išsiurbti? Sodo namas, iki 4 žmonių.
Noriu pasiteirauti, ar sodyboje galiu įsirengti valymo įrenginį "Traidenis". Pastoviai ten negyvename, atvykstame tik savaitgaliais. Ar įrenginys dirbs normaliai? Ar nebus problemų? Lauksiu atsakymo.
Turiu nuotekų valymo įrenginį. Išvykstu keliems mėn. Kaip elgtis, ar reikia išjungti?
Ar nieko tokio, jei apsigyvenus name ir pradėjus naudotis valymo įrenginiais savaitę nebuvo paleista orapūtė?
Kieme yra Traidenis nuotekų valymo įrenginys ir yra dangtis. Ar galima juos kaip nors apdirbti, kad būtų galima važiuoti per juos su mašina į kiemą? Kokie sprendimo būdai yra dėl dangčių? P.S. Namas nuosavas su savo kiemu ir nuotekų valymų įrenginiu.
Ar reikalingas leidimas valymo įrengimui iki 4 asmenų soduose?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391088 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 55 specializuotų įmonių