Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas

Klausimas:
Planuojame kaimo sodyboje įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Vanduo būtų paduodamas iš šulinio.Dauguma kaimynų turi įsikasę talpą, iš kurios nuotekas vėliau išpompuoja. Tai suprantu nėra legalu. Galima kviesti įmonę,kuri tai išsiurbtų - ar tai brangu?Kokios talpos reiktų 4 asmenims ir ar tokia kanalizacija būtų pigiausia ir efektyviausia?
Komentarai:
Išgriebimo duobės jau yra uždraustos, nebent yra tokia situacija, kurioje negalima montuoti biologinių nuotekų valymo įrenginių. Mes turime sprendimų visiems atvejams. Efektyviausia būtų montuoti biologinį nuotekų valymo įrenginį, nes vandenį galima jau naudoti kaip techninį, pvz.: laistymui, antriniam panaudojimui. Dėl eksploatacijos, tai tik sąnaudos, kurios nėra didelės, nes orapūtė tik 60w galingumo ir dirba 12val. per parą.
Geresnis variantas yra statyti nuotekų valymo įrenginį, o ne nuotekų talpą.
Kaimo sodyboje gyvensite nuolat ar tik atvažiuosite savaitgaliais? Norint įsirengti nuotėkų sistemą, reiktų kreiptis į projektuotojus, kurie atsižvelgdami į Jūsų poreikius ir leidžiamas šiandienos normas Jums suprojektuos nuotėkų šalinimo sistemą – biologinį nuotėkų valymo įrenginį su valytų nuotėkų išleidimo į aplinką galimybe arba sandarią nuotėkų kaupimo talpą, kurią nuolat reiks išsiurbti ir išvežti utilizuoti. Įmonės už 5m3 išsiurbimą gali paimti 45 Eur ir daug daugiau – priklausomai nuo geografinės vietos kur yra Jūsų sodyba, kaip toli mašinai reiks iki Jūsų atvažiuoti. Kanalizacijos kaina priklauso nuo to, koks gruntas, kokios vandens išleidimo galimybės, gyvensite nuolat ar tik atvažiuosite savaitgaliais ir t. t. Jei gyvensite nuolat ir naudosite per mėnesį apie 5m3 vandens, tai rekomenduočiau įsirengti biologinio valymo įrenginį, iš kurio 1-2 kartus per metus reiks tik nusiurbti perteklinį dumblą. Jei tik atvažiuosite savaitgalį ir sunaudosite 0,5 m3 vandens per mėnesį, tai gali būti ir sandari talpa iš gelžbetoninių žiedų (bus pigesnė nei valymo įrenginiai) ir reiks išsiurbti, kai prisipildys.
Įrengti vietinę išsėmimo duobę yra legalu, žinoma, jei projekte nenumatyti valymo įrenginiai, bet iš išsėmimo duobės nuotėkos turi būti išvežamos asenizacinėmis mašinomis, o ne išpumpuojamos į „kanalą". Pigiausia būtų vietinė išsėmimo duobė, o valymo įrenginiai parenkami apži0rėjus jūsų sklypą ir išvalyto vandens nuvedimo galimybes. Priklausomai nuo gamintojo ir įrenginio tipo, kainos svyruoja nuo 870 iki 1750 Eur (4 žmonėms) be montavimo, bet ne visada kas pigiausia yra geriausia.
Ekspertai.lt
Kaimo sodyboje galima (legalu) sumontuoti sandarią nuotėkų kaupimo talpą. Kadangi asenizacinė mašina gali išvežti mažiausiai 3.7 m3, maksimaliai 10 m3 vienu metu, siūlau sumontuoti 4 m3 arba 6 m3 tūrio talpyklą. 4 m3 talpos kaina 1300 Eur su PVM, 6 m3 tūrio talpos kaina 1700 Eur su PVM.
Rekomenduojame biologinius nuotekų valymo įrenginius "Feliksnavis". Mūsų įmonė atstovauja gamintoją, konsultuoja, parduoda, instaliuoja. Sertifikuoti, nedidelė kaina, bakterijos apdirba nuotekas, todėl į gruntą išleidžiamas švarus vanduo. Nereikės mašinos atliekų išvežimui ir įrenginys atsipirks.
Donatas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: