Vandens kietumas, minkštas ar kietas vanduo sveikesnis

Klausimas:
Noriu sužinoti ekspertų nuomonę apie vandens kietumą. Kokio kietumo vandenį galima vartoti ir kada jį geriau minkštinti. Kuris vanduo, kietas ar minkštas, yra sveikesnis?
Komentarai:
Kalcio ir magnio jonų koncentracija vandenyje – tai pagrindinė savybė, nuo kurios priklauso vandens kietumas. Jie reaguoja su muilu sudarydami muilo apnašas, kurios lieka ant odos, drabužių ir santechnikos. Dažnai tai gali būti infekcijos priežastimi dėl ko susierzina oda, nes pasikeičia jos PH.
Beveik visas Lietuvos vanduo yra kietas arba labai kietas, todėl reikalinga vandens minkštinimo įranga. Jeigu Jūs ant čiaupų ar arbatinuke matote kalkių nuosėdų, vadinasi Jūsų vanduo yra kietas, o tai kenkia turimai namų įrangai.
Norint tiksliai pasakyti kokio galingumo yra reikalingas vandens minkštinimo filtras, būtina atlikti tikslius vandens tyrimus. Dėl vandens tyrimų ir filtrų parinkimo drąsiai galite kreiptis, padėsime!
Rimvydas, UAB „LT Aqua“
Terminas "vandens kietumas" atsirado tada, kai atsirado muilas. Vandenyje ištirpę kalcio ir magnio jonai dalį muilo padaro netirpiu, todėl skalbimui geriau tinka minkštas vanduo. Geriamąjame vandenyje nei kalcis, nei magnis, nei kietumas nereglamentuojami. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad šios medžiagos nedaro žmogaus organizmui JOKIOS neigiamos įtakos. Mitai, kad nuo kieto vandens organizme susidaro akmenys ar "kalkėja" kraujagyslės yra neteisingi. Atvirkčiai, kalcis ir magnis yra būtini mūsų organizmui, o su maistu, dažnai, jų gauname nepakankamai. Geriant per parą po 2-2.5 litro vidutinio kietumo vandens, galime gauti apie 15-20 % kalcio ir magnio dienos normos. Nustatyta, kad geriantieji kietesnį vandenį rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Atsiradus įvairiems buitiniams fitrams, kai kuriose šalyse imta reglamentuoti apatines kietumo ribas, t.y. vartotojai saugomi nuo per minkšto vandens. Taigi, bendru atvėju, techninis vanduo gali būti minkštas, o geriamasis vanduo turi būti vidutiniškai kietas.
Valdas Šimčikas, UAB "Vandens tyrimai"
Maisto ruošimui bei naudoti kaip geriamą vandenį kietumas įtakos sveikatai neturi, laikoma, kad net gi mažiau sveikas demineralizuotas (išvalytas) vanduo. Vanduo minkštinamas (nukalkinamas) dėl buityje naudojamos technikos ilgesnio tarnavimo - skalbyklėse, virduliuose, indaplovėse ir kt. nesusidaro kalkių apnašai.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394983 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 165013 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 31 specializuotų įmonių