Filtrai gręžinio vandens valymui

Klausimas:
Turime gręžinį individualiam namui. Gylis 45 m. Nenaudojome gal 2 ar 4 metus, t.y. labai mažai naudojome. Dabar vanduo turi supuvusio kiaušinio kvapą. Filtras, kuris stovi namuose yra pajuodavęs. Kaip išvalyti gręžinio vandenį, kad galima būtų naudoti maisto gamybai ir kt.
Komentarai:
Reikalinga statyti didesnius vandens filtrus, kurie būtų su oksidarotiumi. Filtras 1-asis pašalina kvapą, taip pat oksiduoją geležį, t.y. dvivalentę paverčia į trivalentę. Tada mechaninio valymo frankcija esanti kolonoje sulaiko iškritusią geležį nuosėdų pavidalu. Šis filtras periodiškai automatiškai prasiplauna, galimas ir rankinis praplovimas. Įprastai be oksidatoriaus nepasišalins kvapas. Taigi reikalinga nugeležinimo įranga. Kurią sudarytų 1-a arba 2 kolonos. Dėl konkrečių pasiūlymų galite su manimi susisiekti.
Žilvinas, Aqua Vilnius, UAB
Šiuo atveju problema dėl užsistovėjusio vandens, todėl ir filtras pajuodavęs. Galima priverstinai nuleisti nemažus vandens kiekius, kad vanduo nebūtų užsistovėjęs. Arba galima pasikonsultuoti su gręžinius darančios kompanijos UAB "Geltimta" specialistais kokiu dar būdu būtų galima šią problemą išspręsti.
Alfonsas Jurevičius, Pireka, UAB
Filtras juoduoja greičiausiai dėl mangano vandenyje. Geriausia būtų matyti vandens tyrimą, tuomet būtų galima pasakyti tiksliai. Jeigu tyrimo neturite, galite pristatyti vandens mėginį mums ir ištirsime, kokius tiksliai rodiklius reikia valyti. Susisiekite dėl išsamesnės informacijos.
Pirmiausia reikėtų nuleisti vandenį iš gręžinio apie porą valandų, tada paimti mėginį tyrimams, greičiausiai yra geležies, mangano ir sieros priemaišų vandenyje, turėtų išspręsti nugeležinimo filtras.
 
Sritis:
Sritis: