Nemalonus kvapas vandens gręžinyje

Klausimas:
Gręžinio vanduo turi nemalonų (greičiausiai supuvusio kiaušinio) kvapą. Geležies šalinti nereikia. Dėl kokių priežasčių gali būti kvapas ir kokie filtrai padėtų? Ar yra kokie nors filtrai tik sieros vandeniliui šalinti?
Komentarai:
Nemalonus kvapas gręžinyje dažniausiai būna nuo sieros vandenilio dujų. Žinoma, reikėtų daryti vandens tyrimą, kad tiksliai įvertinti, ar tikrai tai yra sieros vandenilis, tačiau jį ištirti yra labai sunku. Jau vežant vandens mėginį į tyrimo laboratorija gali dalis dujų išgaruoti, ir tiriant gali jų neaptikti, arba aptikti nedaug. Sieros vandeniliui šalinti yra įvairių būdų, tačiau paprasčiausias ir efektyviausias būdas šalinti kvapą-per geležies šalinimo filtrą, kuris veikia aeracijos principu, su oru. Geležies šalinimo filtras šalina iš vandens šiuos elementus: mechanines priemaišas, geležį, manganą, amonį, bei sieros vandenį. Jeigu Jūsų atveju gręžinyje nėra geležies, mangano, ar amonio, filtras šalins tik sieros vandenilį.
Dėl nemalonaus kvapo problemos išsprendimo, galime pasiūlyti kvapo filtrus, nes Jūsų vandenyje yra per daug sieros. Po šio kvapo filtro rekomenduočiau antrą filtrą, jei bent šiek tiek vandenyje yra geležies.
Žilvinas, Aqua Vilnius, UAB
Žiūrint kiek tas nemalonus kvapas yra stiprus, jei tik truputį, galima naudoti specialią aktyvuotos anglies kasetę nuo blogo kvapo, jei kvapas stipresnis - naudoti automatinį aktyvuotos anglies filtrą, nuoroda žemiau.
https://www.ekspertai.lt/vandens_filtrai/automatinis_aktyvuotos_anglies_filtras_autotrol_ca_15t
Justas Gailiūnas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: