Vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrų kainos

Klausimas:
4 asmenų šeima nori nugeležinti ir nukalkinti į jų namą tiekiamą vandenį, domina filtrų kaina. Kokių filtrų reikėtų? Kaip juos pasirinkti?
Komentarai:
Norint parinkti vandens nugeležinimui ir nukalkinimui skirtus filtrus, visų pirma reikia atlikti vandens tyrimus. Analizės duomenys parodys geležies kiekį, vandens kietumą, ar vandenyje yra sieros vandenilio. Antras žingsnis būtų 4 asmenų šeimos vandens poreikiai – kiek m3 vandens sunaudojate per mėn. ir kiek esat įsirengę dušų? Taip pat reikia informacijos apie filtrų montavimo galimybes – ar yra elektros lizdas, koks slėgis vandens linijoje, ar yra kanalizacija, koks siublio našumas m3? Svarbu žinoti, ar yra pakankamai vietos filtrų pastatymui. Reiktų apie 1,2-1,5 m2.
Marius, Pireka, UAB
Apytiksliai vandens nugeležinimas kainuoja nuo 725 Eur iki 870 Eur, o minkštinimas nuo 520 Eur iki 600 Eur, įrangos sumontavimas apie 115 Eur. Vidutiniškai, jei nugeležinimas su minkštinimu kartu, kaina su sumontavimu kainuotų nuo 1300 Eur iki 1500 Eur.
Vincas Ragelskis, Agavita, UAB
Norint teisingai parinkti ir sumontuoti nugeležinimo ir minkštinimo filtrus reikia žinoti vandens tiekimo būdą, vandens cheminę analizę, vandens vartojimo taškų kiekį, kurie gali veikti vienu metu. Standartiškai 4 asmenų šeimai vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrai su sumontavimo darbais kainuoja nuo 1,30 iki 1,80 Eur. Jeigu geležies kiekis vandenyje nėra didelis ir nėra sieros vandenilio (supuvusio kiaušinio kvapo), galima montuoti spec. paskirties minkštinimo filtrą, kuris šalina ne tiktai vandens kietumą, bet ir geležį. Kaina 0,80-1 Eur.
Vaidas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: