Šulinyje užterštas vanduo

Klausimas:
Gyvename kaime (kanalizacija apie 15 metrų nuo šulinio jau naudojama). Atitirpus sniegui šulinys prasmirdo (7žiedai) išsiurbiau jau kokius 50 kartų, bet vistiek jaučiasi kvapas. Patarkite, ką daryti, kad vanduo vėl taptų geriamas? Kanalizaciją užbetonavau ir hidroizoliavau.
Komentarai:
Geriamas vanduo turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ (Žin., 2003, Nr. 79-3606; 2007, Nr. 127-5194) reikalavimus. Sprendžiant iš aprašytos situacijos vanduo greičiausiai neatitinka šių reikalavimų ir ne būtinai dėl šalia ėjusio kanalizacijos vamzdžio, bet ir dėl kitų taršos šaltinių. Sumažinti organinių teršalų šulinių vandenyje galima nutolinus nuo šulinio teršalų šaltinį (pvz., nukėlus tvartą), keletą kartų išsemiant šulinį, chloruojant, filtruojant vandenį ir t.t., tačiau prieš tai vis dėlto reikėtų jį ištirti. Nacionalinės visuomenės sveikatos centro specialistai rekomenduoja gerti šulinio vandenį tik įsitikinus, kad jis nėra užterštas cheminėmis ir mikrobiologinėmis medžiagomis. Šiuo metu patikrinti vandenį galima Respublikinio mitybos centro laboratorijoje bei visuose higienos centruose, kurie yra visų apskričių bei kai kuriuose rajonų centruose. Pripilkite pusantro litro talpos plastmasinį vandens butelį, prieš tai perplovę jį tuo pačiu vandeniu, ir nuvežkite į artimiausią higienos centrą. Tokie pagrindinių teršalų tyrimai atliekami tą pačią dieną. Jei leidžia galimybės ar diktuoja aplinkybės, galima atlikti visą analizę (su mikrobiologiniais tyrimais, nustatančiais mikroorganizmus, parodančius, kad gali būti žarnyno ligų sukėlėjų), tai kainuoja 165 Eur.
Rimvydas Žurauskas, Wavin Baltic, UAB
Pagal Jūsų parašytą situaciją aišku, kad yra užteršti gruntiniai vandenys, nes nuotekų išgriebimo talpa nebuvo sandari. Šiuo atveju nelieka nieko kito, kaip tik kasti geriamo vandens šulinį kitoje vietoje, arba naudoti tą patį pačių Jūsų užterštą ir laukti kol išsivalys gruntiniai vandenys, o tai gali įvykti ir po 100 metų, priklausomai nuo to kiek Jūs jį užteršėt.
Ingrida Charčkova, UAB Eneka
Jūs galite sterilizuoti vandenį - reikia dėti druskos apie 2 kg, palaikyti kelias dienas ir išsiurbti vandenį, taip pakartoti kelis kartus. Išskirtiniais atvejais, kai vanduo labai užterštas, galima pilti chlorkalkių, bet dozavimo tiksliai negaliu pasakyti.
Ekspertai.lt
Kūgio formos 1,20m šulinių dangčiai
Kūgio formos 1,20m šulinių dangčiai
Prekyba internetu
20 atsiliepimai 100% rekomenduoja
269 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394768 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3312
Iš viso buvo užduota 164791 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 28 specializuotų įmonių