Sanitarinio mazgo įrengimas bendrabučio bute

Klausimas:
Domina galimybė įrengti bendrabučio tipo bute sanitarinį mazgą, t. y. tualetą su dušu. Jei butas bus šalia bendro san. mazgo, tada prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį, manau, nebus labai sunku, tačiau vargu, kad pavyks rasti butą besiribojantį su bendru aukšto san. mazgu. Norėčiau paklausti ar įmanoma prasivesti kanalizaciją ir vandentiekį į bendrabučio tipo butą esantį tarkim už kelių butų nuo bendro san. mazgo?
Komentarai:
Sanitarinį mazgą bendrabučio tipo bute galima įrengti ir padaryti nuo unitazo smulkintuvą su siurbliuku – iš 10 diametro galima viską išleisti į 5 cm. Mano draugas kaip tik bendrabučio tipo bute įsirengė san. mazgą ir virtuvę. Visas nuotekas jis nuleido į 5 cm vamzdį. Oficialiai projekto reiktų. Kaina priklausomai nuo darbų kiekio, bet nemanau, kad į porą šimtų tilpsite, kainuotų 300-600 Eur, jei su suderinimais.
Vandentiekį bendrabučio tipo bute nėra sunku prasivesti, sunkiausia prasivesti nuotekų vamzdį. Jei šalia trasos nėra, tada nuotekų vamzdžio turėti neįmanoma. Yra galimybė nuotekas vestis į rūsį per patalpos aukštus ir ten bandyti pasijungti prie bendros sistemos. Jei susikooperuosi su kaimynais nebus itin brangu, jei darysi individualiai kainuos daug ir sunkiausiai bus gauti sutikimą iš kaimynų. Tokiems darbams specialių leidimų nereikia, tik pasidarius darbus reikia kviestis atstovus iš vandenų ir energijos, kad viską užregistruotų ir pan.
 
Sritis:
Sritis: