Neišlaikomi normatyviniai priešgaisriniai atstumai

Klausimas:
Kaimynas planuoja rekonstruoti savo namą (senasis namas jau nugriautas iki pamatų) ir prašo parašyti sutikimą, kad jis statydamas gali neišlaikyti normatyvinio gaisrinio atstumo nuo mano namo. Jis žada statyti (rekonstruoti) namą arčiau negu stovėjo prieš tai, bet išlaikydamas 3 metrų atstumą iki mano sklypo ribos. Ar aš galiu rašyti tokį sutikimą, ar neturėsiu dėl tokio sutikimo bėdų?
Komentarai:
Toks sutikimas leidžia projektuoti naują pastatą neišlaikant priešgaisrinių atstumų ir jūsų pastatą įtraukti į bendrą gaisrinį skyrių. T.y. naujas pastatas ir jūsų namas skaičiuojamas lyg tai būtų bendras pastatas. Prieš pasirašant tokį sutikimą labai svarbu išsiaiškinti, koks tiksliai planuojamas pastatas ir kodėl nepavyksta išlaikyti priešgaisrinių atstumų. Dažnai žmonės užsimano statyti karkasinius namus mažuose sklypuose ir taip atsiranda problemos su atstumais iki kitų pastatų. O didžiausia bėda, kuri gali nutikti pasirašius tokį sutikimą, tai degant kaimyno namui, užsidegs ir jūsų.
Bėdų gali kilti tik tokiu atveju, jei Jūsų arba kaimyno namas užsidegtų. Neišlaikant norminių priešgaisrinių reikalavimų didesnė tikimybė, kad nuo vieno namo ugnis persimes ant arti stovinčio namo. O jei gaisro nebus, tai ir bėdų nebus. Vėl gi, reikia žiūrėti, iš kokių konstrukcijų kaimyno namas ir jūsų namas pastatyti ir kiek neišlaikomas priešgaisrinis atstumas. Jei priešgaisrinis atstumas neišlaikomas keliais centimetrais, tai tada nieko tokio, bet jei abu namai mediniai ir reikalinga išlaikyti 15 metrų atstumą tarp jų, o jis neišlaikomas, tarkim atstumas tik kokie 6 metrai - tada jau gal ir negerai, nes ne be reikalo tie atstumai sugalvoti yra... Dar vienas dalykas, jei jūsų namas yra medinis, o kaimyno bus mūrinis, tai jūs pastatydamas namą arčiau kaip 7 metrų iki sklypo ribos pažeidžiate teisėtą kaimyno interesą pastatyti mūrinį namą 3 metrų atstumu iki sklypo ribos... tokiu atveju turėtumėt negalvodami sutikimą rašyti, nes čia Jūs pažeidžiat jo teises... Kiekvienas turi teisę statyti mūrinį namą išlaikydamas 3 metrų atstumą iki sklypo ribos.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt