Namo apsaugos sistemos – Patarimai

Mano sodo namelis daugiau kaip prieš 40 metų buvo pastatytas pagal sodų bendrijos bendrą planą prie pat sodo ribos. Kaimyno namelis stovėjo prie sekančios ribos. Dabar senasis kaimynas nuvertė senąjį namelį ir pardavė tik sklypą. Naujas kaimynas reikalauja pasirašyti sutikimą kurti bendrą gaisrinį vienetą, nes ruošiasi statyti 240 m2 namą, o sklypo plotis 16 metrų arba susirinkti savo namelį, nes jis stovi arčiau kaip 3 metrai nuo sklypo ribos ?
Kaimynai rekonstruoja savo namą. Tiek mūsų, tiek kaimynų namai mūriniai. atstumas tarp namų 7,35 m. Pastatyti jau 40 metų ir daugiau. Prašo sutikimo dėl bendro gaisrinio skyriaus. Ką tai keičia ir kodėl reikalingas šis sutikimas?
Ar projektuojant priešgaisrinius atstumus tarp namų, sodo namelis bendro ploto 48 m2 yra suprantamas kaip namas? Ir kaimyniniame sklype, naujai projektuojamo gyvenamo namo 240 m2 atstumas neturėtų būti 3-5 metrai? Žemės sklypai mėgėjiškų sodų bendrijoje, sklypų plotis apie 16 metrų, plotas apie 6 arai.
Kaimynas planuoja rekonstruoti savo namą (senasis namas jau nugriautas iki pamatų) ir prašo parašyti sutikimą, kad jis statydamas gali neišlaikyti normatyvinio gaisrinio atstumo nuo mano namo. Jis žada statyti (rekonstruoti) namą arčiau negu stovėjo prieš tai, bet išlaikydamas 3 metrų atstumą iki mano sklypo ribos. Ar aš galiu rašyti tokį sutikimą, ar neturėsiu dėl tokio sutikimo bėdų?
Ar privalome rengti gaisrinius hidrantus gyvenamojo namo sklype? Gal yra kažkoks kitoks būdas, kad jų nereikėtų rengti? skaičiau kad 1 km atstumu turėtų būti vandens telkinys, kad jų rengti nereikėtų, tačiau jeigu tas vandens telkinys yra kito savininko sklype? Be to, kokio dydžio turėtų būti artimiausias vandens telkinys?
Kiek kainuoja laidinė ir belaidė apsaugos sistema vienam 5 kambarių namui?
Sodyboje yra 4 pastatai ir norime įrengti apsaugos sistemą. Kiekviename pastate turi būti po 2 judesio daviklius ir sireną. Suveikus signalizacijai, turi kaukti visos keturios sirenos ir pranešimo skambutis į telefoną. Kiek kainuotų tokios ar panašios sistemos įrengimas su montavimu ir be?
Reikalinga apsauga butui nuo vagysčių, norėčiau belaidės signalizacijos. Ką galėtumėt pasiūlyti ir kokia kaina (2 langai)?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie išmaniuosius protingus namus, jų sistemas, automatiką šviesai, šildymui.
Domina aktyvios žaibosaugos įrengimas ant 9-aukščio 12 m x 48 m. Kokia galima aktyvios žaibosaugos kaina su montavimu?
Kaip nustatoma namo degumo klasė, nuo kurios priklauso atstumai nuo gretimų pastatų? Kaip preliminariai tai įvertinti? Ar įmanomos visos medžiagos, ar jų procentinė išraiška, ar kažkokios kombinacijos? Pvz.: išorė - cemento dailylenčių apdaila; šiltinimas - garso izoliacinė plaušo plokštė; sienos išorė - fibrocemento plokštė; vidinis šildymo sluoksnis - putų polistirenas ar panašus; vidinis sienos sluoksnis - OSB + Gipsas sluoksnis. Kokia turėtų būti sienos ir/ar šlaitinio stogo medžiagų sudėtys/sluoksniai/taisyklės, kad būtų galima statyti pastatą minimaliu 6m arba 8m atstumu nuo kitų pastatų? Kur galima būtų rasti tipinių sprendimų pavyzdžių?
Ar individualiame name būtina centralizuota priešgaisrinė signalizacija? Ar užtektų nepriklausomų dūmų detektorių (belaidžių su baterija) kiekviename kambaryje bei dujų nuotekio detektoriaus katilinėje?
Kokie yra laidinės ir bevielės apsaugos sistemų ypatumai? Kokie jų privalumai/trūkumai?
Norėčiau sužinoti kiek kainuotų pilnas telefonspynės komplektas su įrengimu. Vilniuje, 5-aukštis namas, 1 laiptinė, 25 butai. Laiptinės durys metalinės.
Kada geriausia įsirengti buto apsaugos sistemą? Dar prieš apdailos darbus, ar gali tai padaryti jau po jų?
Kiek kainuotų įrengti pasyvią žaibosaugos sistemą? Objektas - 360kv gyvenamasis namas dvišlaičiu skardiniu stogu Vilniuje, gruntas - priemolis. Bendras stogo plotas - 160kv, viršutinės briaunos ilgis 15 metrų.
Norėčiau paklausti kas atlieka tuos priešgaisrinius skaičiavimus, kuriais būtų įmanoma pagrįsti mažesnį nei 6m atstumą tarp gretimuose sklypuose esamo ir būsimo pastato? Kaimyno pastatas 3m nuo jo sklypo ribos. Jis duoda man notarišką sutikimą, kad galėčiau statytis 1m atstumu nuo savo sklypo ribos, bet tai tik 4m. O įstatymai reikalauja šiai degumo klasei min 6m. Ar įmanomas toks variantas su kažkokiais pagrįstais skaičiavimais?
Name įmontuota belaidė apsaugos signalizacija dažnai suveikia ir telefonu gaunu klaidingus pranešimus apie pavojų. Kodėl suveikia davikliai ir praneša apie netikrą pavojų?
Kiek kainuoja padaryti magnetinį raktelį? (pametėm)
Girdėjau, kad yra tokia apsaugos sistema, kada įsijungus signalizacijai bute, apie tai pranešama buto šeiminkui sms žinute. Gal galima būtų apie tai daugiau sužinoti?
Kuo skiriasi buto ir namo apsaugai naudojamos apsaugos sistemos - galbūt vienos iš jų yra galingesnės, jautresnės nei kitos?
Ar būtina signalizaciją jungti prie apsaugos pulto, ar ji gali būti prie jo ir nepajungta?
Ar apsaugos sistemos yra montuojamos tik taip, kad saugotų būsto erdvę, ar kartu jos gali reaguoti į langų atidarymą? Ar galima, tokiu atveju, palikinėti pusiau, vertikaliai atvertus langus?
Ar galima būste įsirengti apsaugos sistemą, jei kartu jame laikome ir šunį?
Noriu pasijungti signalizaciją, kuri saugotų buto duris. Gyvenu 5 aukšte, todėl per langus pavojaus nėra, bet per duris bandė ne kartą laužtis. Noriu apie įsilaužimą gauti pranešimą į telefoną. Namuose auginu katiną. Kokius galėčiau rinktis variantus ir kiek kainuotų? Ar gali signalizacija suveikti pradedant rakinti duris? Ar signalizacija suveiktų tik atidarius duris?
Norėčiau plačiau sužinoti apie belaides apsaugos sistemas. Kaip jos veikia? Ar joms taip pat būtini kodai?
Svarstome pirkti butą sename mediniame 4 butų name, kur kaimynai kūrenasi pečiais. Kadangi butui reikia pilno remonto, ar remonto metu galima jį labiau apsaugoti nuo ugnies? Ar verta naudoti ugniai atsparias plokštes? Kokias gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemas geriausia naudoti?
Kas apskaičiuoja priešgaisrinius atstumus tarp pastatų? Ar architektas ar kitoks specialistas?
Ar apsaugos sistemos, kurios yra skirtos gyvūnus bute laikantiems, yra specifikuotos? Ar viena tokia sistema naudojama tarkim, nesvarbu turint pinčeriuką ar seterį?
Ar galima įsirengti apsaugos sistemą tik tam tikram, ribotam laikotarpiui (pvz. keletui mėnesių ar pusei metų)?
Reikalinga 10 ha teritorijos, kurioje auginami laukiniai žvėrys, apsaugos sistema. Kokie gali būti apsaugos sprendimo būdai ir kiek tai gali kainuoti?
Kokiais pasirinktais šildymo atvejais reikalingos priešgaisrinės sienos ir durys gyvenamojo namo techninėje patalpoje?
Naujai pastatytame name planuoju įsirengti apsaugos sistemą (signalizacija, lauko kameras ir lauko sireną). Kurios patikimesnės signalizacijos: vedžiojamos su laidais ar belaidės (PVZ: Hikvision, Ajax ar kitos). Labai norėčiau sužinoti skirtumus ir privalumus kiekvienos iš jų bei kurią labiau rekomenduojate.
Planuojama sklype statyti modulinę pirtį, kuri nėra traktuojama kaip statinys (yra kilnojama). Išmatavimai 6×3m. Iki artimiausio kaimyno namo (ne karkasinis, ne medinis, bet sunku suprasti ar 2 degumo klasei gali priklausyti) yra apie 10-12m. Kokie tiksliai reikalavimai statant tokį objektą turi būti? Kokių leidimų reikia?
Norime turėti sistemą durims, kurios atsidarytų su kortele ar tagiu, kiekvienas atidarymas/uždarymas turėtų būti registruojamas. Registrą peržiūrėti cloude būtų labai gerai, bet tinka ir importas į tekstinį failą ar kažkas panašaus. Pradžiai planuojame pasibandyti kelias tokias sistemas. Gal turite sprendimo variantą pasiūlyti? Domina kainos, bei veikimo principas.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3317
Iš viso buvo užduota 167496 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 82 specializuotų įmonių