Kas atlieka priešgaisrinius skaičiavimus

Klausimas:
Norėčiau paklausti kas atlieka tuos priešgaisrinius skaičiavimus, kuriais būtų įmanoma pagrįsti mažesnį nei 6m atstumą tarp gretimuose sklypuose esamo ir būsimo pastato? Kaimyno pastatas 3m nuo jo sklypo ribos. Jis duoda man notarišką sutikimą, kad galėčiau statytis 1m atstumu nuo savo sklypo ribos, bet tai tik 4m. O įstatymai reikalauja šiai degumo klasei min 6m. Ar įmanomas toks variantas su kažkokiais pagrįstais skaičiavimais?
Komentarai:
Reikia jums gaisrinės dalies. Atstumas gali būti mažinamas 20 proc., jei yra šalia priešgaisrinis vandens šaltinis, arba atstumą galima mažinti, jei statot priešgaisrinę sieną.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Tokius skaičiavimus projektavimo eigoje atlieka projektuotojas. Jei atstumas tarp pastatų yra mažesnis, nei reikalauja priešgaisriniuose reikalavimuose, privaloma tikrinti gaisrinio skyriaus plotą įtraukiant visus pastatus, kurie neišlaiko reikalaujamo atstumo tarp pastatų. Neišlaikant reikalaujamo atstumo, visų statinių, kurių atstumai neišlaikomi, savininkai turi sutikti su tuo, kad pastatai bus įtraukti į bendrą gaisrinį skyrių. Sutikimas gali ir nebūti notarinis, užtenka paprasto laisvos formos rašytinio sutikimo.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Neypatingos paskirties pastatui projekto rengėjas gali parengti skaičiavimus, jie ganėtinai nesudėtingi, bet reikia tiksliai žinoti gaisrinį STR, kad juos atlikti.
Paulius, Ekspertai.lt