Neišlaikomi normatyviniai priešgaisriniai atstumai

Kaimynas planuoja rekonstruoti savo namą (senasis namas jau nugriautas iki pamatų) ir prašo parašyti sutikimą, kad jis statydamas gali neišlaikyti normatyvinio gaisrinio atstumo nuo mano namo. Jis žada statyti (rekonstruoti) namą arčiau negu stovėjo prieš tai, bet išlaikydamas 3 metrų atstumą iki mano sklypo ribos. Ar aš galiu rašyti tokį sutikimą, ar neturėsiu dėl tokio sutikimo bėdų?

Ar privaloma rengti gaisrinius hidrantus

Ar privalome rengti gaisrinius hidrantus gyvenamojo namo sklype? Gal yra kažkoks kitoks būdas, kad jų nereikėtų rengti? skaičiau kad 1 km atstumu turėtų būti vandens telkinys, kad jų rengti nereikėtų, tačiau jeigu tas vandens telkinys yra kito savininko sklype? Be to, kokio dydžio turėtų būti artimiausias vandens telkinys?

Namo degumo klasės nustatymas

Kaip nustatoma namo degumo klasė, nuo kurios priklauso atstumai nuo gretimų pastatų? Kaip preliminariai tai įvertinti? Ar įmanomos visos medžiagos, ar jų procentinė išraiška, ar kažkokios kombinacijos? Pvz.: išorė - cemento dailylenčių apdaila; šiltinimas - garso izoliacinė plaušo plokštė; sienos išorė - fibrocemento plokštė; vidinis šildymo sluoksnis - putų polistirenas ar panašus; vidinis sienos sluoksnis - OSB + Gipsas sluoksnis. Kokia turėtų būti sienos ir/ar šlaitinio stogo medžiagų sudėtys/sluoksniai/taisyklės, kad būtų galima statyti pastatą minimaliu 6m arba 8m atstumu nuo kitų pastatų? Kur galima būtų rasti tipinių sprendimų pavyzdžių?

Centralizuota priešgaisrinė signalizacija individualiame name

Ar individualiame name būtina centralizuota priešgaisrinė signalizacija? Ar užtektų nepriklausomų dūmų detektorių (belaidžių su baterija) kiekviename kambaryje bei dujų nuotekio detektoriaus katilinėje?

Kas atlieka priešgaisrinius skaičiavimus

Norėčiau paklausti kas atlieka tuos priešgaisrinius skaičiavimus, kuriais būtų įmanoma pagrįsti mažesnį nei 6m atstumą tarp gretimuose sklypuose esamo ir būsimo pastato? Kaimyno pastatas 3m nuo jo sklypo ribos. Jis duoda man notarišką sutikimą, kad galėčiau statytis 1m atstumu nuo savo sklypo ribos, bet tai tik 4m. O įstatymai reikalauja šiai degumo klasei min 6m. Ar įmanomas toks variantas su kažkokiais pagrįstais skaičiavimais?

Priešgaisrinė sauga bute

Svarstome pirkti butą sename mediniame 4 butų name, kur kaimynai kūrenasi pečiais. Kadangi butui reikia pilno remonto, ar remonto metu galima jį labiau apsaugoti nuo ugnies? Ar verta naudoti ugniai atsparias plokštes? Kokias gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemas geriausia naudoti?

Priešgaisrinių atstumų apskaičiavimas tarp pastatų

Kas apskaičiuoja priešgaisrinius atstumus tarp pastatų? Ar architektas ar kitoks specialistas?

Kokiais pasirinktais šildymo atvejais reikalingos priešgaisrinės sienos ir durys

Kokiais pasirinktais šildymo atvejais reikalingos priešgaisrinės sienos ir durys gyvenamojo namo techninėje patalpoje?

Priešgaisriniai reikalavimai modulinei pirčiai

Planuojama sklype statyti modulinę pirtį, kuri nėra traktuojama kaip statinys (yra kilnojama). Išmatavimai 6×3m. Iki artimiausio kaimyno namo (ne karkasinis, ne medinis, bet sunku suprasti ar 2 degumo klasei gali priklausyti) yra apie 10-12m. Kokie tiksliai reikalavimai statant tokį objektą turi būti? Kokių leidimų reikia?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366360 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3246
Iš viso buvo užduota 150824 klausimų