Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Turiu stogą į pietinę pusę 36 kv. Kaip suprantu galėčiau pasistatyti 3 kW saulės elektrinę. Elektros suvartojame daug, apie 700-800 kW per mėn. Ar verta tokią saulės elektrinę statyti, kuri patenkins tik dalį poreikių? Į APVA paramą pretenduoti turbūt negaliu, nes neturėsiu ką priduoti į eso tinklus.
Inverteris Sungrow 8 kW, kiek galima dėti saulės panelių? Duomenų lape rašo 12kW Max. ESO leistina galia 8kW.
Kokią įtaką elektros generavimui turi modulio montavimo kampas? 25 laipsniai.
Rengiuosi statyti antžeminę saulės elektrinę. Norėčiau sužinoti kur geriausia įrenginėti keitiklį (inventorių). Ar būtų gerai, jei jis būtų sumontuotas namo viduje prie elektros skydinės? Ši vieta būtų nutolusi apie 30 m.
Turiu saulės elektrinę, inverteris Huawei 10KTL. Ant stogo dviejų tipų saulės panelės, vienos rūšies po 400w 8kW. Ant kito stogo po 460w panelės 9kW. Sujungta į tą patį inverterį, aišku atskirai į vieną įėjimą ir į kitą. Tai vienas įėjimas paduoda iki 8kW, o antras iki 5kW, bet maksimaliai iš viso grynai vidurdienį duoda max 11kW. Sukeičiau įėjimus, tai iš pirmo, kur davė 8kW beduoda iki 5kW, kodėl ant antro įėjimo inventoriuje sumažėja padavimas. Jei ta grupė 8kW rodo, kad aštuonis kW ir pagamina kW, su eičiu ant antro įėjimo inverteryje bet duoda 5kW, keičiu atgal vėl 8kW. Ir maksimumui tik iki 11kW paduoda, kur turėtų apie 17 kW kraut panelės. Kas čia galėtų būt?
Ar galima prijungti papildomus kito gamintojo saulės modulius prie esamų modulių tokios pat galios?
Saulėtą dieną 8 kW elektrinė, įjungus vandens šildytuvą 2 kW, skalbyklę, elektrč vis tiek kažkiek ima iš ESO. Kažkas aiškino, kad trifazis elektros įvadas elektros energiją išskirsto po fazes ir dėl to imama iš tinklo. Ar yra kažkoks būdas sutvarkyti šitą reikalą? Gal inverteris kaltas?
Įsirengiau 12.6 kW saulės elektrinę. Ir po jos paleidimo maždaug kas 10 valandų išmeta vienfazę 30 amperų nuotekio rėlę. Ar gali būti, jog kaltas elektrinės pajungimas skydinėje? Name niekas negyvena ir viskas išjungta.
Kiekvieną mėnesį už elektrą sumoku 60–75 Eur. Per metus – 725–870 Eur. Ar apsimokėtų įsirengti saulės baterijas ant nuosavo namo šlaitinio stogo? Šlaitas pasviręs 45 laipsnius pietų pusėje. Stogo saulės pusėje plotas – apie 50 kv. m. Kiek apytiksliai viskas – įrengimas, meistrų darbas ir medžiagos – kainuotų?
Norėčiau įsirengti mini salės elektrinė ant savo nuosavo namo stogo, gaminti elektros energija sau ir pardavimui. Namo plotas 140 kv.m. sildymas elektra. Kokia orientacinės 10kW saulės elektrinės kaina su įrengimu.
Norėjau paklausti ar saulės baterijos taip pat yra praktiškai neefektyvios žiemą, kaip ir saulės kolektoriai?
Metinis elektros suvartojimas 13050KWh. Moku už elektrą vid. 100 eur/mėn. Kiek sutaupyčiau, jeigu įrengčiau saulės elektrinę 3 kW? Nes yra 48 kv.m plokščio stogo pietų pusėje.
Planuoju statytis saulės baterijas ant ūkinio pastato stogo. Ar įmanoma statytis baterijų daugiau, negu sunaudosiu elektros energijos ir pagamintą perteklių parduoti į elektros tinklus? Jei taip, paaiškinkite, prašau, kaip visa tai vyksta. Planas statytis 10 - 12kW galingumo, gal ir daugiau, norėčiau, kad viskas atsipirktų per 25 - 30 metų.
Domiuosi saulės baterijomis ant stataus namo stogo, dienos elektrą naudojant buičiai. Kiek reikia ir kokio galingumo saulės baterijų? Ar pakaktų iki 1kw galingumo (2 plokštės su keitikliais).
Kokius saulės modulius rinktis? Į ką reikia atsižvelgti renkantis? Ką reikia žinoti?
Norėčiau pasidomėti dėl saulės baterijų privačiam namui. Norėčiau 20-30 kW, kiek tai man kainuotų? Ar tiesa, kad įsigijus saulės baterijas, reikia iš valstybės pirkti pusę elektros? Ir ar yra kažkokie mokesčiai?
Ar saulės baterijos yra efektyvios ir ar verta į jas investuoti. Per kiek laiko atsipirktų investicijos į saulės baterijas šių dienų kainomis?
Planuojame įsirengti saulės baterijas savo 200 m2 name. Kokia būtų saulės baterijų kaina?
Ar užtektų 1,5 kW fotovoltinės elektrinės, kad pašildytų vandenį 2 žmonėms akumulinėse talpose 2 po 500 litrų. Domina kaina su visais valdikliais ir laidais.
Ar pasistačius namą ir įrengus saulės jegaines, galima jas būtų eksploatuoti be pasijungimo ESO? O elektros perteklių kaupti baterijose?
Į kokia elektrinę būtų naudingiau investuoti - nutolusią arba nuosavą? Elektros suvartojamas per metus apie 5000 kWv. Šlaitinis stogas rytų-vakarų krypties.
Turim saulės elektrinę 9,72kW. Inventeris 10 kW. Pagamintos elektros energijos nepakanka. Ar galim prie šio inventerio prijungti dar kažkiek modulių kad elektrinė normaliai veiktų. Jeigu galima, tai kiek kW galima padidinti?
Per metus suvartoju apie 3000 kW elektros. Ar apsimoka statyti saulės baterijos įvadą 5kW? Stogo pusė į rytus.
Laba diena, Šildome namą elektra,inverteriu.Sumokame už elektrą apie 100 Eurų per mėnesį. Norėtumėme sumažinti išlaidas už elektrą.Ką galėtumėte patarti?
Kiek kv.m ir kiek sveria 10kW saulės elektrinė?
Kokį variantą siūlytumėte rinktis saulės modulius stiklas-stiklas ar saulės modulius su optimizitoriais? Kokie argumentai?
Neturim stogo į pietų pusę, tačiau yra pietryčių ir pietvakarių stogo šlaitai ant kurių praktiškai mažai krenta šešėlis. Kokiu kampu į saulę turi žiūrėti saulės moduliai, ar būtinas 45 laipsnių šlaitas?
Norėčiau ant namo stogo (apie 50 kv.m.) įsirengti saulės baterijas. Įdomu kiek išgaučiau galingumo, t.y. kokius poreikius name galėčiau patenkint.
Mano namas dviejų galų, o stogas yra į rytinę pusę. Kiek domėjausi saulės baterijoms netinka ta pusė. Ką tokiu atveju man daryti?
Norėčiau sužinoti ar tiesa, kad įsirengus saulės elektrinę, jos sukaupta ir ne išnaudota elektros energija metų bėgyje anuliuojasi ir persikelti į kitus metu negalima? Kaip pvz. vasarą ji sugeneruoja daug, ją kaupiu elektros tinkluose, žiemos periodu ją naudoju ir jos pertekliaus neišnaudojus ji kažkuriuo metu nusinulins? Ar persikelia į kitus metus?
Kiek man kainuotų saulės elektrinė karštam vandeniui ruošti? Turiu elektrinį boilerį 120 litrų. Stogas skardinis šlaitinis.
Ar saulės baterijų kaina atsiperka gaminant elektrą?
Ar galima taip padaryti, kad neturėti jokių kontaktų su Ignitis, kuris už nieką pasiima daugiau negu 50 proc. tavo pelno? Kiek tai kainuotų papildomai - akumuliatoriai ir t.t.?
Kokių saulės baterijų reiktų, karštam vandeniui ruošti, boileriui drazice OKC 160L 1m2. Kiek kainuotu saulės baterijų komplektas su montavimu ir be montavimo.
Domina dvipusės elektros energijos apskaitos principu saulės baterijų įrengimo kaštai. Namas virš 200kv.m, du vandens boileriai po 120 l.
Ką pasirinkti saulės modulius ant stogo stiklas stiklas ar stiko plastikas?
Žiemos metų per mėnesį sunaudoju 1000-1100 kW. Namas yra šildomas oras-vanduo sistema. Norėčiau sužinoti ar man yra verta įrengti saulės elektrinę ant stogo, ar tai apsimoka? Kaina?
Kiek saulės modulis sugeneruoja energijos % BE saulės ir ar iš vis kažką sugeneruoja?
Jei elektros sunaudojama apie 100 kW per mėnesį, šildymas grindinis gamtinėmis dujomis, ar verta statyti saulės elektrinę ir kiek kW?
Norėčiau įsirengti 7-8 kW saulės elektrinę. Stogas čerpinis ir manau pietinė pusė būtų per maža, bet šalia stovi garažas, kurio stogas taip pat čerpinis ir pietų pusė maža (stogai grybai). Ar būtų galima įrengti saulės elektrinę per du stogus ir kiek tai maždaug kainuotų su visais dokumentais ir pajungimu?
Kas gali būti, kad po dviejų mėn. naudojimo, saulės baterijos nebegamina elektros?
Gavom paramą statytis saulės elektrinę 15kW ant nuosavo namo stogo, pagelbėkit renkantis įrangą, daug pasiūlos, ir visi skirtingai pasakoja, pagal ką rinktis, nuo ko priklauso kaina?
Ar galima, įrengtai saulės elektrinei (10kW), papildyti modulių skaičių, nes trūksta per gamybos sezoną sukauptos elektros?
Sveiki. Noriu paklausti ar yra prie tinklo jungiamų saulės elektrinių sprendimų be dvipusės apskaitos, t.y. mano elektrinė gamintų elektrą, kurią suvartočiau, o jei trūktų galios, papildomai būtų naudojama elektros tinklo elektra, bet į ją pagaminta energija būtų neperduodama. Klausiu todėl, kad gyvenu daugiabutyje, kuriame sutartis dėl elektros tiekimo sudaryta su namo bendrija, bet ne atskirais butais. Mano atveju ko gero būtų įmanomas tik toks saulės elektrinės (ant plokščio stogo) variantas.
Namo šlaitas yra į pietų pusę su 10-12 laipsnių nuolydžiu. Ar pakanka tokio nuolydžio saulės moduliams įsirengti?
Kokį inverterį naudoti saulės elektrinei 2,4kW galios, kad trūkstamą elektrą paimt iš tinklo, o perteklių nukreiptų į elektrinį boilerį vandens šildymui? Be akumuliatorių krovimo.
Turiu du 2 ha žemės ir norėčiau ją perspektyviai įdarbinti. Klausimas ar apsimokėtų saulės baterijų įrengimas? Kiek maždaug būtų visas investavimas ir ar tai apsimoka?
Sodo namas 90m2, stogas šlaitinis apie 40 m2. Namo apšildymui ar verta statyti saulės baterijas?
Domina 30kw elektrinė ant nuosavo namo stogo.
Įrengus saulės elektrinę gaunu sąskaitas, kuriose nurodomas mažesnis kilovatvalandžių kiekis pateikiamas į tinklus, negu rodo mano programėlėje. Kur dingsta likusios kilovatvalandės?
Turiu klausimą dėl saulės baterijų pajungimo, statysiu namą ir noriu iš anksto numatyti pravesti pajungimo laidus (galbūt su laiku sumontuosiu saulės baterijas). Baterijos stovės ant stogo ir kiek suprantu inverteris ir valdymas turės stovėti prie skydelio rūsyje. Noriu, kad vėliau nereiktų tiesti laido per viršų nuo stogo iki rūsio. Kokius laidus reiktų pratiesti nuo stogo iki inverterio (rūsyje)?
Pajungus saulės baterijas apšildyti nuosavą namą, kiek reikėtų modulių? Išnaudojame į mėnesį 1000kW.
Kaip panaudoti saulės šviesos pagamintą elektros energiją?
Koks techninis tarpas tarp saulės modulių solid bifacial 360w. Stogo ilgis 16,2m. Ar įmanoma sutalpinti 15 vnt. modulių į vieną eilę?
Noriu pirkti žemės sklypą, kuriame nėra elektros tinklų, ir jame pasistatyti poilsinį namelį. Ar galimas toks variantas, kad nesivesti elektros tinklų (atsivedimas kainuotų apie 7tūks), o ant pievos pasistatyti saulės elektrinę ir naudotis jos išgaunama elektra visus metus? Namukas būtų apie 40kv., šildymas taip pat elektros principu.
Tuoj tapsiu saulės elektrinės savininkė. Būsiu elektros gamintoja. Kaip pasirinkti, kas ją saugos ir ūkiui grąžins?
Svarstau apie saulės jėgainę ant stogo. Stogo plotis apie 80-90 kv.m su parapetais 2-3 laipsnių nuolydis. Dengtas Mida iš OSB plokščių, sustiprintas HEB 24 dvitėjinėmis sijomis. Pasuktas į rytus. Galvoju apie 5-7 kW. Neturiu konstruktyvo. Kaip galiu sužinoti kokį svorį max galiu susikrauti ant stogo, kad nepadaryti žalos stogui ir neišlinktų niekas?
Ar pagal galiojančius įstatymus galiu įsirengti saulės elektrinę ant garažų stogo? Garažai asmeninis NT turtas apjungti į bendrija. Bendrija tokiam norui neprieštarauja. Stogo plotas apie 35 kvadratinius metrus. Elektros įvadas ESO atskiras nuo kaimynų.
Turiu tris nekilnojamo turto objektus, juose visuose sunaudoju apie 13000kWh elektros energijos per metus, atitinkamai 5000kWh, 5000kWh, 3000kWh. Svarstau įsirengti saulės elektrinę. Patarkite, kaip geriau man pasielgti: 1) statyti elektrinę ant kiekvieno namo stogo, 2) statyti elektrinę ant vieno namo stogo ir energiją skirstyti visiems objektams, 3) įsigyti nutolusią elektrinę ir energiją skirstyti visiems objektams, 4) atsisakyti saulės elektrinės idėjos, kaip ekonomiškai nepasitvirtinančios.
Ar turintis savo elektrinę ir už sunaudota elektrą savo reikmėms nemoka pasaugojimo mokesčio, o pasaugojimo mokestį moka tik tai už einamuojų laikotarpiu nepanaudotą el. energiją? Jei taip, tai kaip tai realizuojama?
Norėčiau paklausti kiek man kainuotų įrengimas saulės elektrinės ant žemės, jei mes per mėnesį suvartojam 220 kW? Kokio galingumo reikia elektrinės?
Pakomentuokite prašau kas supranta, kur gali būti bėda. Gal kas esate susidūrę savo praktikoje. Ant stogo (skardinis stogas) sudėtos saulės elektros panelės. Prie didesnio vėjo girdisi dundėjimas, bildėjimas. Atrodo, kad kas kilnotųsi. Prieš jas sudedant tokių garsų nebuvo. Meistrai ant stogo tikrino, panelių tvirtinimo detalės neatsipalaidavę. Kur galėtų būti bėda?
Ar saulės elektrinės pagaminta elektra gali būti panaudota tik tuo adresu, kur ji pagaminta, ar elektrinei pagaminus perteklių ji gali būti išskaičiuota iš kito NT?
Kokių pažymėjimų reikia, kad aš pats sau galėčiau pasirašyti saulės elektrinės deklaraciją? Ar ją gali pasirašyti fizinis asmuo?
Jei didžioji dalis saulės modulių yra ant stogo 35 laipsnių kampu, o jei papildymą montuočiau jau mažesniu laipsniu, ar man neslopintų didžiosios dalies gaminimo? Ar neturi iš vis reikšmės, kai skiriasi laipsniai?
Stogas šlaitinis apie 123 kvadratų, ar įmanoma ant jo sumontuoti 10 kW saulės elektrinę?
Ar galima saulės elektrinės pagamintą energiją parduoti?
Laba diena. Norėjau paklausti kokios dar firmos, išskyrus SOLITEC, gamina A degumo klasės saulės modulius.
Planuoju statyti vieno aukšto 150m2 namą ir ant stogo įsirengti saulės baterijas ~10kW. Kokį stogą ir stogo dangą patartumėte suprojektuoti t.y. plokščią, ar su nuolydžiu šlaitinį, kur pigesnis, paprastesnis saulės modulių montavimas ar aptarnavimas? Ar sumontavus ant plokčio stogo įmanomas (ar apsimoka) saulės modulių reagavimas,- automatinis nukreipimas į saulės padėtį, t.y. pvz. rytai, pietūs, vakarai?
1universal_300x300.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397482 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166322 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 48 specializuotų įmonių