Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Turiu stogą į pietinę pusę 36 kv. Kaip suprantu galėčiau pasistatyti 3 kW saulės elektrinę. Elektros suvartojame daug, apie 700-800 kW per mėn. Ar verta tokią saulės elektrinę statyti, kuri patenkins tik dalį poreikių? Į APVA paramą pretenduoti turbūt negaliu, nes neturėsiu ką priduoti į eso tinklus.
Įsirengiau 12.6 kW saulės elektrinę. Ir po jos paleidimo maždaug kas 10 valandų išmeta vienfazę 30 amperų nuotekio rėlę. Ar gali būti, jog kaltas elektrinės pajungimas skydinėje? Name niekas negyvena ir viskas išjungta.
Norėčiau įsirengti mini salės elektrinė ant savo nuosavo namo stogo, gaminti elektros energija sau ir pardavimui. Namo plotas 140 kv.m. sildymas elektra. Kokia orientacinės 10kW saulės elektrinės kaina su įrengimu.
Metinis elektros suvartojimas 13050KWh. Moku už elektrą vid. 100 eur/mėn. Kiek sutaupyčiau, jeigu įrengčiau saulės elektrinę 3 kW? Nes yra 48 kv.m plokščio stogo pietų pusėje.
Ar pasistačius namą ir įrengus saulės jegaines, galima jas būtų eksploatuoti be pasijungimo ESO? O elektros perteklių kaupti baterijose?
Į kokia elektrinę būtų naudingiau investuoti - nutolusią arba nuosavą? Elektros suvartojamas per metus apie 5000 kWv. Šlaitinis stogas rytų-vakarų krypties.
Turim saulės elektrinę 9,72kW. Inventeris 10 kW. Pagamintos elektros energijos nepakanka. Ar galim prie šio inventerio prijungti dar kažkiek modulių kad elektrinė normaliai veiktų. Jeigu galima, tai kiek kW galima padidinti?
Šildome namą elektra, inverteriu. Sumokame už elektrą apie 100 Eurų per mėnesį. Norėtumėme sumažinti išlaidas už elektrą. Ką galėtumėte patarti?
Norėčiau sužinoti ar tiesa, kad įsirengus saulės elektrinę, jos sukaupta ir ne išnaudota elektros energija metų bėgyje anuliuojasi ir persikelti į kitus metu negalima? Kaip pvz. vasarą ji sugeneruoja daug, ją kaupiu elektros tinkluose, žiemos periodu ją naudoju ir jos pertekliaus neišnaudojus ji kažkuriuo metu nusinulins? Ar persikelia į kitus metus?
Ar galima taip padaryti, kad neturėti jokių kontaktų su Ignitis, kuris už nieką pasiima daugiau negu 50 proc. tavo pelno? Kiek tai kainuotų papildomai - akumuliatoriai ir t.t.?
Žiemos metų per mėnesį sunaudoju 1000-1100 kW. Namas yra šildomas oras-vanduo sistema. Norėčiau sužinoti ar man yra verta įrengti saulės elektrinę ant stogo, ar tai apsimoka? Kaina?
Jei elektros sunaudojama apie 100 kW per mėnesį, šildymas grindinis gamtinėmis dujomis, ar verta statyti saulės elektrinę ir kiek kW?
Norėčiau įsirengti 7-8 kW saulės elektrinę. Stogas čerpinis ir manau pietinė pusė būtų per maža, bet šalia stovi garažas, kurio stogas taip pat čerpinis ir pietų pusė maža (stogai grybai). Ar būtų galima įrengti saulės elektrinę per du stogus ir kiek tai maždaug kainuotų su visais dokumentais ir pajungimu?
Gavom paramą statytis saulės elektrinę 15kW ant nuosavo namo stogo, pagelbėkit renkantis įrangą, daug pasiūlos, ir visi skirtingai pasakoja, pagal ką rinktis, nuo ko priklauso kaina?
Sveiki. Noriu paklausti ar yra prie tinklo jungiamų saulės elektrinių sprendimų be dvipusės apskaitos, t.y. mano elektrinė gamintų elektrą, kurią suvartočiau, o jei trūktų galios, papildomai būtų naudojama elektros tinklo elektra, bet į ją pagaminta energija būtų neperduodama. Klausiu todėl, kad gyvenu daugiabutyje, kuriame sutartis dėl elektros tiekimo sudaryta su namo bendrija, bet ne atskirais butais. Mano atveju ko gero būtų įmanomas tik toks saulės elektrinės (ant plokščio stogo) variantas.
Domina 30kw elektrinė ant nuosavo namo stogo.
Įrengus saulės elektrinę gaunu sąskaitas, kuriose nurodomas mažesnis kilovatvalandžių kiekis pateikiamas į tinklus, negu rodo mano programėlėje. Kur dingsta likusios kilovatvalandės?
Kaip panaudoti saulės šviesos pagamintą elektros energiją?
Svarstau apie saulės jėgainę ant stogo. Stogo plotis apie 80-90 kv.m su parapetais 2-3 laipsnių nuolydis. Dengtas Mida iš OSB plokščių, sustiprintas HEB 24 dvitėjinėmis sijomis. Pasuktas į rytus. Galvoju apie 5-7 kW. Neturiu konstruktyvo. Kaip galiu sužinoti kokį svorį max galiu susikrauti ant stogo, kad nepadaryti žalos stogui ir neišlinktų niekas?
Ar pagal galiojančius įstatymus galiu įsirengti saulės elektrinę ant garažų stogo? Garažai asmeninis NT turtas apjungti į bendrija. Bendrija tokiam norui neprieštarauja. Stogo plotas apie 35 kvadratinius metrus. Elektros įvadas ESO atskiras nuo kaimynų.
Turiu tris nekilnojamo turto objektus, juose visuose sunaudoju apie 13000kWh elektros energijos per metus, atitinkamai 5000kWh, 5000kWh, 3000kWh. Svarstau įsirengti saulės elektrinę. Patarkite, kaip geriau man pasielgti: 1) statyti elektrinę ant kiekvieno namo stogo, 2) statyti elektrinę ant vieno namo stogo ir energiją skirstyti visiems objektams, 3) įsigyti nutolusią elektrinę ir energiją skirstyti visiems objektams, 4) atsisakyti saulės elektrinės idėjos, kaip ekonomiškai nepasitvirtinančios.
Norėčiau paklausti kiek man kainuotų įrengimas saulės elektrinės ant žemės, jei mes per mėnesį suvartojam 220 kW? Kokio galingumo reikia elektrinės?
Pakomentuokite prašau kas supranta, kur gali būti bėda. Gal kas esate susidūrę savo praktikoje. Ant stogo (skardinis stogas) sudėtos saulės elektros panelės. Prie didesnio vėjo girdisi dundėjimas, bildėjimas. Atrodo, kad kas kilnotųsi. Prieš jas sudedant tokių garsų nebuvo. Meistrai ant stogo tikrino, panelių tvirtinimo detalės neatsipalaidavę. Kur galėtų būti bėda?
Ar saulės elektrinės pagaminta elektra gali būti panaudota tik tuo adresu, kur ji pagaminta, ar elektrinei pagaminus perteklių ji gali būti išskaičiuota iš kito NT?
Kokių pažymėjimų reikia, kad aš pats sau galėčiau pasirašyti saulės elektrinės deklaraciją? Ar ją gali pasirašyti fizinis asmuo?
Rašiau prašymą saulės elektrinių paramai gauti ant stogo, bet jeigu neatitiktų pas irimas ar tvirtumas ir t. t. ar būtų galima statyti ant žemės?
Ar įmanoma statyt saulės elektrinę ant daugiabučio stogo? Namas dviejų aukštų, kaimynų sutikimą gaučiau raštiskai.
Laba diena, saulės elektrinę planuojame pasistatyti ant dvibučio stogo, t.y. stogo dalis dengia tik mūsų valdomą namo dalį, ar tokiu atveju reikia kitos namo dalies savininko sutikimo?
Populiariausios paieškos:
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 412807 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3347
Iš viso buvo užduota 174108 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 28 specializuotų įmonių