Optimaliausias saulės elektrinės galingumas

Klausimas:
Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Komentarai:
Pradinės sąlygos - grubiai 1 kW saulės elektrinės galios per metus pagamina maždaug apie 1000 kWh elektros energijos (iki). Vasaros dienomis - tai būna daugiau kWh, o žiemos dienomis - labai dažnai būna ir 0 kWh.
Paprastai skaičiuojama metinis elektros energijos poreikis ir pagal tai parenkama saulės elektrinės instaliuotoji galia.
Jūsų elektros metinės sąnaudos (dabartinės) sudarytų apie 2400 kWh.
Tai teoriškai Jums užtektų apie 2,5 - 3 kW saulės elektrinės galios. Vasarą nesunaudotos elektros perteklius "pasidedamas" į elektros tinklą, o žiemą jis iš tinklo (sumokėjus nustatytą "elektros pasaugojimo mokestį") pasiimamas iš tinklų ir sunaudojamas. Tas pats galioja ir vakare bei naktį, kada saulė nešviečia.
Dėl patalpos šilumos ir elektros šildymui poreikio. Labai nuo daug ko priklauso. Labai jau vidutiniškai galime imti apie 55 W/m2, tada gauname maks reikiamą galią patalpai šildyti (kai lauke yra -22 - -23 C) - apie 2,2 kW. Vidutiniškai per žiemą šildymui reikėtų apie 5800 kWh šilumos. Kadangi nenaudojamas šilumos siurblys, o naudojamas tiesioginis elektrinis šildymas, tai grubiai galime priimti, kad 1 kWh elektros pagamins apie < 1 kWh šilumos. Vadinasi, per šildymo sezoną tai patalpai šildyti labai apytikriai reikės apie 6000 kWh elektros. Pridedant apie 2400 kWh šiaip bendriems poreikiams, gauname, kad per metus reikės elektros apie 8400 kWh.
Jau reikia galvoti apie mažiausiai 8,5-9 kW galios saulės elektrinę.
O siūlo visi paprastai 10 kW saulės elektrinę, nes iki tokios maks. galios valstybė kompensuoja dalį elektrinės kainos. Žmonės paprastai pasigamina daugiau elektros, nei sunaudoja. ESO kas du metus už tą pagamintą elektros perteklių sumoka pinigus (paprastai reikia orientuotis į elektros pasaugojimo mokesčio dydį (apie 7,14 ct/kWh).
Elektros įvado galia negali būti mažesnė, nei Jūs tikitės atiduoti į elektros tinklą.
Todėl norint turėti 8,8-9 kW saulės elektrinė, elektros įvado galia turi būti lygi arba didesnė.
Man rodos, kad galima pas ESO vienu prašymu ir pasididinti elektros įvado galią ir užsisakyti/gauti technines sąlygas saulės elektrinės įrengimui.
Arūnas, UAB Gilius ir Ko
Pirmiausia ESO elektrinės galingumas yra nustatomas pagal turimą įvado tipą - vienfazis arba trifazis. Paprastai vienfaziam įvadui yra siūloma galia apie 3 - 5 kW, tuo tarpu trifaziui - 8 - 12 kW
Žinoma, norint pilnai išnaudoti saulės modulių generuojamą elektrą, reikėtų įsirengti maksimalios galios elektrinę pagal Jūsų įvado ypatybes ir ESO sąlygas.
Kšištof Gudzinski, 4SUN Lithuania
Saulės modulių maitinamas hibridinis šilumos siurblys NOQQ, 5kW
Saulės modulių maitinamas hibridinis šilumos siurblys NOQQ, 5kW
4SUN Lithuania
3 atsiliepimai 100% rekomenduoja
2600 €/vnt.
SOLID Bifacial saulės modulis Berėmis_Stiklas/Stiklas 360W
SOLID Bifacial saulės modulis Berėmis_Stiklas/Stiklas 360W
Specdarbai.lt
39 atsiliepimai 83% rekomenduoja
313,6 €/vnt.
1universal_300x300.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 393986 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164369 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 48 specializuotų įmonių