Po žeme reikia nutiesti kabelį saulės baterijoms 7 kv. Kokį laidą geriausia tiesti? Kiek bandžiau rasti, vienur rašo užtenka ir keturių kvadratų kabelio, kitur rašo mažiausiai šešių kvadratų reikia, nes pastovi srovė yra, o dar kitam puslapy, kad iš vis 10 kvadratų kabelio reikia, nes per atstumą prarandi apie 15-20% srovės.
Norėjau paklausti ar saulės baterijos taip pat yra praktiškai neefektyvios žiemą, kaip ir saulės kolektoriai?
Planuoju statytis saulės baterijas ant ūkinio pastato stogo. Ar įmanoma statytis baterijų daugiau, negu sunaudosiu elektros energijos ir pagamintą perteklių parduoti į elektros tinklus? Jei taip, paaiškinkite, prašau, kaip visa tai vyksta. Planas statytis 10 - 12kW galingumo, gal ir daugiau, norėčiau, kad viskas atsipirktų per 25 - 30 metų.
Domiuosi saulės baterijomis ant stataus namo stogo, dienos elektrą naudojant buičiai. Kiek reikia ir kokio galingumo saulės baterijų? Ar pakaktų iki 1kw galingumo (2 plokštės su keitikliais).
Norėčiau pasidomėti dėl saulės baterijų privačiam namui. Norėčiau 20-30 kW, kiek tai man kainuotų? Ar tiesa, kad įsigijus saulės baterijas, reikia iš valstybės pirkti pusę elektros? Ir ar yra kažkokie mokesčiai?
Ar saulės baterijos yra efektyvios ir ar verta į jas investuoti. Per kiek laiko atsipirktų investicijos į saulės baterijas šių dienų kainomis?
Planuojame įsirengti saulės baterijas savo 200 m2 name. Kokia būtų saulės baterijų kaina?
Per metus suvartoju apie 3000 kW elektros. Ar apsimoka statyti saulės baterijos įvadą 5kW? Stogo pusė į rytus.
Norėčiau ant namo stogo (apie 50 kv.m.) įsirengti saulės baterijas. Įdomu kiek išgaučiau galingumo, t.y. kokius poreikius name galėčiau patenkint.
Mano namas dviejų galų, o stogas yra į rytinę pusę. Kiek domėjausi saulės baterijoms netinka ta pusė. Ką tokiu atveju man daryti?
Ar saulės baterijų kaina atsiperka gaminant elektrą?
Kokių saulės baterijų reiktų, karštam vandeniui ruošti, boileriui drazice OKC 160L 1m2. Kiek kainuotu saulės baterijų komplektas su montavimu ir be montavimo.
Kas gali būti, kad po dviejų mėn. naudojimo, saulės baterijos nebegamina elektros?
Turiu du 2 ha žemės ir norėčiau ją perspektyviai įdarbinti. Klausimas ar apsimokėtų saulės baterijų įrengimas? Kiek maždaug būtų visas investavimas ir ar tai apsimoka?
Sodo namas 90m2, stogas šlaitinis apie 40 m2. Namo apšildymui ar verta statyti saulės baterijas?
Turiu klausimą dėl saulės baterijų pajungimo, statysiu namą ir noriu iš anksto numatyti pravesti pajungimo laidus (galbūt su laiku sumontuosiu saulės baterijas). Baterijos stovės ant stogo ir kiek suprantu inverteris ir valdymas turės stovėti prie skydelio rūsyje. Noriu, kad vėliau nereiktų tiesti laido per viršų nuo stogo iki rūsio. Kokius laidus reiktų pratiesti nuo stogo iki inverterio (rūsyje)?
Pajungus saulės baterijas apšildyti nuosavą namą, kiek reikėtų modulių? Išnaudojame į mėnesį 1000kW.
Planuoju statyti vieno aukšto 150m2 namą ir ant stogo įsirengti saulės baterijas ~10kW. Kokį stogą ir stogo dangą patartumėte suprojektuoti t.y. plokščią, ar su nuolydžiu šlaitinį, kur pigesnis, paprastesnis saulės modulių montavimas ar aptarnavimas? Ar sumontavus ant plokčio stogo įmanomas (ar apsimoka) saulės modulių reagavimas,- automatinis nukreipimas į saulės padėtį, t.y. pvz. rytai, pietūs, vakarai?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399960 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3316
Iš viso buvo užduota 167737 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 25 specializuotų įmonių