Saulės baterijų pagamintos perteklinės energijos pardavimas

Klausimas:
Planuoju statytis saulės baterijas ant ūkinio pastato stogo. Ar įmanoma statytis baterijų daugiau, negu sunaudosiu elektros energijos ir pagamintą perteklių parduoti į elektros tinklus? Jei taip, paaiškinkite, prašau, kaip visa tai vyksta. Planas statytis 10 - 12kW galingumo, gal ir daugiau, norėčiau, kad viskas atsipirktų per 25 - 30 metų.
Komentarai:
Malonu, kad domitės atsinaujinančia energetika. Fiziniai asmenys negali statyti daugiau negu 10kW. Atiduoti arba parduoti perteklinę el. energiją finansiškai nenaudinga, kadangi jūs perkate už 11cnt. 1kW, o pardavimo kaina sudaro 3-4cnt 1kW, naudingiau padengti sąnaudas 11cnt kW.
Jei stogo ploto užtenka galite statyti. Su ESO pasirašote sutartį, kai bus pilnai įrengta. Elektros gaminatės koks Jūsų poreikis, perteklinę pagamintą energiją grąžinate į tinklus. Jums už sunaudotą elektros energiją mokėti nereikės. Jei pasigaminsite kiek Jums reikia. Apskaitos skaitiklis mėn. gale fiksuoja Jūsų sunaudojimą ir pagamintą į tinklą elektros energiją.
Edmundas, Edgama, UAB
Saulės elektrinė atsiperka per 7 - 8 metus. Fiziniams asmenims atsiperka iš 10 kW, įmonėms iš 100 kW. Ar statysite kaip fizinis ar kaip juridinis asmuo? Reikia stogo matmenų - galime paskaičiuoti sąmatą saulės elektrinei įrengti, su pridavimu VEI, projektavimu.
Donatas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto