Saulės elektrinės karštam vandeniui ruošti kaina

Klausimas:
Kiek man kainuotų saulės elektrinė karštam vandeniui ruošti? Turiu elektrinį boilerį 120 litrų. Stogas skardinis šlaitinis.
Komentarai:
Rekomenduojame rengti saulės elektrinę gaminančio vartotojo statusu ir pasidengti visas elektros energijos sąnaudas - kadangi, prijungus tik boilerio vartojimą, pasiekus užduotą temperatūrą, boileris atsijungs, kaip ir saulės elektrinė. Todėl tokiu atveju bus iššvaistyta tam tikra dalis elektros energijos - tai reiškia, ir įrenginio atsipirkimo laikas pailgės.
Labai priklauso kiek vandens jūs suvartojate, jei du asmenys tai užtektų ir 1 kWP saulės elektrinės. Bet aš jums patarčiau statyti 1,5 kWp ir ateityje, kai boileris prakiurs galėsite pasikeisti į didesnį. Tokia elektrinė be montavimo kainuoja 2000 eurų, montavimas nuo 150 iki 200 eurų. Priklauso nuo montavimo vietos.
Elektrinė yra sukurta Lietuvos mokslininkų, atsižvelgiant į mūsų klimatą ir vartotojus, todėl šiai dienai, tokia sistema yra pigiausia ir efektyviausia karšto vandens ruošimui. Tarnauja tokia sistema daugiau nei 25 metus. Priklausomai nuo turimos karšto vandens ruošimo sistemos, max atsipirkimo laikas 10 metų.
Yra galimybė gauti kompensacinę išmoką. Perkant ir montuojant sistemą pas mus dokumentų ruošimas kompensacinei išmokai gauti papildomai nekainuos. Jei planuojate įsirengti tokią sistemą ir norite gauti kompensacinę išmoką dar šiais metais. Įrangą reikėtų rezervuoti arba įsirengti iki kovo mėnesio pabaigos. Kitaip reikės laukti dar kitų metų.
Vaidas Juknys, UAB "Jukvas"
 
Sritis:
Sritis: