Virtuvės gartraukio išvedimas per sieną

Klausimas:
Planuoju name įrengti ventiliaciją - šalia kamino iškelti vamzdį, jį apskardinti kartu su kaminu. Palėpėje statysiu valdomą ventiliatorių. Patalpose trauką reguliuosiu "grybukų pagalba". Virtuvės gartraukio prijungti į šią sistemą greičiausiai nepavyks, nes turbut reiktu statyti atbulinius vožtuvus, kurie, girdėjau, nėra labai patikimi. O antro vamzdžio kelti ant stogo nelabai norėtųsi. Planuoju iš gartraukio išvesti vėdinimą tiesiai per sieną. Ar teisinga įrengti tokią sistemą? Ar šaltis per virtuvės gartraukį, jei ventiliacija bus per sieną, neis tiesiai į lauką?Ka patartumėte daryti su vonios ir tualeto ventiliacija?
Komentarai:
Geriausiai būtų jungti gartraukį prie vamzdžio už vėdinimo bloko, montuojant atbulinį vožtuvą. Dėl vožtuvų patikimumo, viskas priklauso nuo pačio vožtuvo, jų yra skirtingų gamintojų ir kainų, bet tai yra paplitęs produktas, naudojamas visose vėdinimo sferose. Jeigu Jūs norite gartraukio orą išmesti tiesiogiai į lauką, gautųsi šalčio tiltas, todėl dalis šilumos bus prarandama (iki 100 W). Bet reikėtų vistiek įrengti atbulinį vožtuvą, kad išvengtumėte atbulinės oro traukos gartraukiui neveikiant (kad oras nejudėtų iš lauko pro gartraukį į virtuvę). Vonioje ir tualete reikalingas bent jau periodinis oro ištraukimas patalpų naudojimo metu, nes kitaip oras judės i patalpas, kuriose oras ištraukiamas.
Vilius, Ekspertai.lt
Oro išmetimą nuo virtuvės gaubto galima daryti tiesiai per lauko sieną. Tačiau reikia nepamiršti atbulinio vožtuvo ir savaime užsidarančių lauko grotelių (žaliuzių). Tokiu atveju, šaltis iš laukos nepaklius.Dėl ištraukimo iš patalpų - jis bus efektyvus, jeigu bus oro pritekėjimas. Voniose ir tualetuose paprastai statomi buitiniai ventiliatoriai su taimeriais.
Ekspertai.lt