Rekuperatoriai

Rodomi įrašai 1-70 iš 202.
Norėjau pasiklaust kiek kainuoja rekuperacinė sistema namui 200 kv.m su montavimu ir medžiagom? Namas yra 2 aukštų.
Kokio tipo, o gal konkretaus gamintojo rekuperacinę sistemą rekomenduotumėte nuosavam namui. Rekuperatorių yra kelių tipų, bet kiekvienas pardavėjas įrodinėja, kad jo parduodamas produktas geresnis. Kaip patartumėte pasirinkti?
Ar 60m2 naujos staybos bute galima įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija? Ar reikia atskirai montuoti kondicionierių?
Statausi namą, 135m2. Gyvenamojo ploto 110m2. Kaip paskaičiuoti, kokio rekuperatoriaus reikia?
Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui? STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 1-oje lentelę nurodoma "Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema..." suprasčiau, kad jis nėra privalomas statytojui? Ar taip ir yra?
Domina rekuperatorių techniniai paramatrai. Kiek rekuperatorius sunaudoja elektros energijos? Kokios temperatūros oras paduodamas į patalpos vidų, kai name +20, o lauke -20 laipsnių šalčio?
Ar galėtumėt patarti dėl rekuperatoriaus. Meistras parinko variantus tinkamus mano namo rekuperacijos projektui. Renkuosi tarp šių dviejų variantų: a) plokštelinis rekuperatorius Wolf CWL Excellent 300 su 4 pakopų valdymo pultu b) rotacinis rekuperatorius Systemair SAVE VTR 300 su integruotu valdymo pultu Apskritai įdomu apie plokštelinį šešiakampį ir rotacinį rekuperatorius - jų privalomus ir trūkumus.
Ieškome mini rekuperatoriaus 3k butui, Vilniuje. Didelė pasiūla, todėl sudėtinga pasirinkti. Ar pakanka vieno rekuperatoriaus (miegamajame) ar būtina turėti kiekvienoje patalpoje? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
Ar tiesa, kad turint plokštelinį rekuperatorių namie bus labai sausas oras? Ar reikia papildomai įsigyti drėkintuvą? Kalbu apie rekuperatorių Renovent Excellent 400 Plus.
Nusipirkau namą vieno aukšto 95m2, kurio sienos apšiltintos 20cm, o perdanga 35cm ekovata. Nėra rekuperacinės sistemos. Ar nebus per daug drėgmės ir ar neatsiras pelėsis su laiku? Ką patartumėte? Gal yra kažkokių rekuperatorių, kurie naudingai veiktų be ortakių?
Statome naują gyvenamąjį namą A klasės. Gyvenamo ploto 78 kv.m. Projekte rašoma, kad bus montuojami trys naujos kartos rekuperatoriai. Gal galėčiau sužinoti apytikslę kainą su rekuperatoriais ir montavimo darbais?
Kokiai patalpos kvadratūrai užtenka vieno mini rekuperatoriaus ir kokia būtų rekuperatoriaus kaina.
Norėtųsi sužinoti, koks rekuperatoriaus veikimo principas? Kas sudaro rekuperatorių, rekuperacinę sistemą? Kokio galingumo gali būti rekuperatorius?
Jei kotedže įrengta centrinė rekuperacijos sistema, ar reikia papildomai ventiliacijos vonioje (2 a.)? Ar rekuperacinė sistema tokiu atveju pakankama?
Kokią vėdinimo sistemą pasirinkti namui 80m2? Būtiniausia miegamajam. Norėtume be ortakių.
Svarstau ar tikslinga montuoti rekuperatorių su integruotu šilumos siurbliu. Norėčiau informacijos apie tokį įrenginį ir jo kainą. Plotas 80 m2, sienos labai gerai apšiltintos.
Kur geriausia būtų montuoti rekuperatorių? Kokia tai turėtų būtų patalpos vieta?
Apie 20 kv.m miegamasis be lango turintis išorinę namo sieną 1 aukšte. Planuoju įrengti mini rekuperatorių, nes labai tvanku miegoti. Butas naujas, norėtųsi, kad maitinimo laidą privesti su minimaliu sienos poveikiu. Labai svarbu, kad netrukdytų miegoti (tyliai veiktų). Prašau patarimo.
Renkuosi tarp dviejų gamintojų rekuperatorių: Komfovent ir Salda (nes tik šių dviejų gamintojų tinkami tvirtinimui prie lubų mano patalpose, kur nedaug vietos). Taigi kuris gamintojas patikimesnis? Kaip su garantiniais terminais ir aptarnavimu?
Kodėl iš rekuperatoriaus bėga kondensatas (dar neįjungtas nei karto) ir ar taip gali būti, kad apšerkšnija lauke esanti ventiliacijos anga esant minusinei temperatūrai? Modelis : "SAVE VTR 150/K "
Vieno kambario butas yra cokoliniame aukšte. Niekaip nepavyksta užtikrinti pakankamo oro drėgnumo. Pastoviai drėgmė laikosi ~80 % ir daugiau. Ar įsirengus rekuperatorių galima būtų išspręsti šią drėgmės problemą?
Reikalingas rekuperatorius dvibučiui. Bendras plotas 110 kv.m, lubų aukštis su šiuo metu padaryta daline apdaila 2,95 metro (visos lubos lygios be šlaitinių nuolydžių). Namas yra dviejų aukštų. Namas yra A energetinės klasės, tad reikalingas ir rekuperatorius ne žemesnės klasės. Domintų kokie rekuperatoriai yra rekomenduotini mano sąlygomis ir kokia būtų apytikslė kaina rekuperatoriaus, jo montavimo su visomis reikalingomis medžiagomis (ortakiai, tvirtinimo elementai, įvairūs priedai) jo paleidimas, kad jis man jau 100% veiktų.
150 m2 namas. Kokio galingumo reikėtų rekuperatoriaus? Kokios elektros sąnaudos? Kiek kainuotų pats rekuperatorius? Ir kaip garsiai jis dirba?
Gal galite paaiškinti LUNOS E2 rekuperatorių veikimo principą? Kaip toks mažas įrenginys grąžina šilumą iki 99,5%?
Turiu rekuperatorių, bet jau kelinti metai bėgas kondensatas per angas, net jei ir neįjungtas rekuperatorius. Vamzdžiai sumontuoti nešildomoje palėpėje, rekuperatorius garaže, kurio temperatūra būna žiemos metu mažiausiai +5. Vamzdynas apšildytas 5mm vata. Kur priežastis: mažai apšildyta, nesandariai apšildyta, rekuperatorius per šaltoje patalpoje?
Ar galima rekuperatorių įrengti katilinėje? Vieno aukšto 165 m2 namas. Jei šildymas bus tik grindinis su dujiniu katiliuku, kuris žinoma taip pat bus katilinėje, ar galima rekuperatorių įrengti šioje vietoje?
Pradedu statybas. Galvoju statyti namą, kuris atitiktų pasyvaus namo filosofiją. Turiu klausima del rekuperatoriaus. Ar rekuperatorius gali panaudoti grąžinimui šilumą iš san. mazgų ir virtuvės gartraukio? Šiose patalpose sukuriama daug papildomos šilumos ir ji, pagal STR, turi būti išmetama lauk per naturalios ventiliacijos kanalus. Tokia nuostata man visai nepatinka. Žinau, kad virtuvėje ir san. mazguose ta šiluma yra su pertekline drėgme, todėl ir idomu, kaip rekuperatorius susitvarko šitoje aplinkoje. Gal galėtumėte parekomenduoti kokį konkretų modelį?
Kodėl mini rekuperatoriaus į vidų pučia šaltą orą?
Ką daryti, jei yra rekuperacinė sistema, o langai rasoja? Langai dviejų stiklų selektyviniai, kambario temperatūrą laikau 21 laipsnis, jei minusinė temperatūra pav -10 langai užrasoja 10-15 cm nuo apačios. Jei rekuperatorių nustatau ant pusės jo galingumo, tai yra 200 kubų per valandą efektas yra, bet vis tiek rasoja. Ar pasikeistų kas, jei dėčiau trijų stiklų paketą?
50 butų daugiabutis namas atnaujintas (modernizuotas), kokie galimi sprendimai įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą? Domina ar daug griovimo darbų ir koks investicijų dydis butams kompleksiškai ir atskirai butui 71 m2 (negavus pritarimo).
Ar tikslinga rekuperacinei vėdinimo sistemai, įtekančiam orui pašildyti (žiemą), panaudoti geoterminį šildymą. Vėdinamas tūris apie 300 kub.m. Iš ko susideda geoterminio šildymo sistema.
Ar rekuperatorių būtina montuoti šildomosiose patalpose? Planuojame įrengti vėdinamą (nešildomą) pastogę. Ar galima būtų ten montuoti rekuperatorių ir išvedžioti vamzdynus?
Kokio galingumo rekuperatorių ir kokio diametro padavimo vamzdžius pasirinkti 200 m2 dydžio namui?
Turiu naujos statybos namą, kurio siena yra iš dviejų 20 cm storio putų betono blokų ir tarp jų 5 cm akmens vata. Nusprendžiau dar papildomai apšiltinti, kadangi sienos varža yra apie R=3,9. Kaip geriau šiltinti, iš vidaus ar išorės, atsižvelgiant į garų gebėjimą išeiti iš patalpų. Bijau, kad garai negalės išeiti per sienas dėl jų storumo ir kur nors sienos viduje ims kauptis drėgmė bei pelėsis. Taip pat žadu montuoti rekuperacinę vėdinimo sistemą, tai gal išpręstų garų problemą?
Renovuojamas daugiabutis, apšiltinama akmens vata ir plokštėmis. Ar veiksminga būtų namo rekuperacija? Labai daug nuomonių šiuo klausimu, nesutariame, nes iš panašių atvejų jau renovuotuose namuose - daug gyventojų nusiskundimų.
Statau namą ir trūksta žinių apie rekuperacines sistemas. Klausimas ar verta man vedžioti visą sistemą per namą, ar tiesiog kiekvienoje patalpoje sudėti mini rekuperatorius? Ką patartumėte? Ką turėčiau žinoti? Ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį?
Planuoju statyti nesudėtingą statinį A+ arba A++ klasės, II grupės iki 80 kv., gyvenamosios paskirties, nebus jokio garažo. Įvažiavimas iš šiaurinės pusės, visos komunikacijos sklype, elektra atvesta 10kW. Pamatai plokštuminiai, sienos iš blokelių Izodom 2000 (liaudiškai tariant monolitas ir putplastis), vienšlaitis stogas skardinis. Garo generatorių 6kW, pirties dydis 2-3 kv.m, arba galvoju kombinuoti dušą ir pirtį kartu. Ką rekomenduotumėte? Rotacinį rekuperatorių, nes grąžina dali drėgmės į patalpas ir ne taip sausina orą, plius nesusidaro kondensatas ir gali dirbti prie minusinės temperatūros. Kokio galingumo reikėtų rekuperatoriaus? Ar galėčiau jungti, kad ištraukti drėgmę iš garines prities-dušo?
Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Statome A klasės namą kaime, ar būtinai reikalingas rekuperatorius, jei šilumos siurblys su vėsinimo funkcija?
Kokia yra rekuperatoriaus paskirtis? Ar galima jį naudoti patalpų šildymui žiemą, o vasarą vėsinimui?
Kaip išsirinkti rekuperatorių ir visą sistemą A+ namui 150 kv.m. ploto. Namas vieno aukšto - rekuperatorių planuoju statyti katilinėje, ant sienos, ortakiai palubėje po gipso kartonu (galimas bet koks optimalus variantas). Pasiūlymų įmonės prisiuntė begalę, o konkrečiai nei viena nieko doro neparašė kaip kas veiks, kodėl jie siūlo tą ar aną detalę ir taip toliau. Jausmas toks, kad sušlavė sandėlyje ką turi ir pasiūlė bet ką - gal nupirks. Gal galite kažkaip apšvieti protą į ką atkreipti dėmesį ir kurie rekuperatoriai geresni? Prisegu statomo namo planą. Su pagarba, Raimondas
Ieškau tinkamiausio tylaus ekonomiško grąžinančio drėgmę rekuperatoriaus ~450 kub.m. namo vėdinimui.
Įsigijome A klasės namą 78 kvadratų ir galvojame apie rekuperacijos pasistatymą. Norėjome pasiteirauti koks mūsų namo plotui būtų tinkamas prietaisas pagal visus parametrus, efektyviausias, taupiausias energetiškai ir kokia kaina būtų to prietaiso pastatymo? Kol kas neturime namo knygos su namo planu, todėl prisegsiu brošiūrą, kur yra mūsų namo planas, patalpų išsidėstymas, bet be atskirų kvadratūrų. Namo plotas yra 78 kvadratai, todėl į kitus planus nekreipkite dėmesio.
Ar įmanoma padaryti rekuperacinę vėdinimo sistemą, ar bet kokį kitą sprendimą namui? Remontas yra padarytas pilnai. Drėgmės surinkėjas ne visada padeda, langai rasoja - jau atsirado pelėsis. Tenka darinėti langus, o su tuo darinėjimu išeina visa šiluma.
Kokia būtų mini rekuperatoriaus kaina su įrengimu 51 kv. m. butui blokiniame name?
Statausi namą 140 kv.m su garažu. Ieškau tinkamo sprendimo vėdinimo sistemoje. Koks tinkamiausias įrenginys šiuo metu būtų efektyviausias? Tai ar rekuperatorius su ortakiais, ar sieniniai rekuperatoriai?
Gyvename 2008 m. mažaaukštės statybos name. Butas 54 kv. m, langai Sumeda firmos, mediniai, stiklo paketas dviejų kamerų. Bėda, kad bute labai prasta ventiliacija ir kaupiasi drėgmė. Langų stiklo apačioje kaupiasi kondensatas, ypač šaltuoju metų laiku, ko pasiekoje drėgnose lango vietose prasidėjęs medžio puvimas, darosi pelėsis. Kokį sprendimą galėtumėte pasiūlyti, išspręsti problemai, kad sumažėtų bendras patalpų drėgnumas ir ant langų nebesikauptų kondensatas?
Reikalingas rekuperatorius(-iai), kuriam nebūtų reikalingi ortakiai. Žiūrinėjau Mitsubishi VL-100U5-E modelį, tačiau mano atveju bute bent jau aš nerandu vietos, kurioje būtų galima ji pakabinti, domėjausi ir į sieną montuojamais TwinFresh, Microvent mini rekuperatoriais, bet jau man atrodo, kad jie yra per mažo galingumo. Bute būtina pagerinti ventiliaciją, nes patalpose drėgna ir laikui bėgant pradės kauptis pelėsis. Gal Jūs galėtumėte padėti rasti tinkamiausią sprendimą į rengiant vėdinimą.
Kompleksinė rekuperacinė sistema kartu su oro šildymu/vėsinimu. Kokia tai sistema? Rekuperatorius + kanalinis kondicionierius? Rekuperatorius su šilumos siurbliu? Rekuperatorius + oras/oras šilumos siurblys? Ar čia yra kažkokių kitokių naujovių rinkoje? Kiek kainuotų kompleksinė sistema su rotaciniu rekuperatorium įskaitant projektavimą, medžiagas ir paleidimą 180 kv. m. vieno aukšto gyvenamajam namui?
Kokius ortakius rekuperatoriui rinktis metalinius ar plastikinius (gofrinius). Kaip rekuperatorių ortakiai yra valomi nes per kelis metus juose prisirenka dulkių?
Prašytume pakomentuoti rotacinio rekuperatoriaus efektyvumą mūsų atveju (be pašildymo). Esant lauke +3, ištraukiamo iš kambario +18.7c, į patalpas tiekiamo +9.4c, į lauką šalinamo +8,3c. Ar efektyvumą lemia tik rekuperatorius?
Kokio diametro ortakius pasirinkti statant rekuperatorių "System air save 150"? Vėdinamas plotas yra 66 kv. m. Ir kas būtų jei ortakių diametras būtų per didelis?
Noriu Vilniuje daugiabutyje pirmame aukšte įsirengti 3 mini rekuperatorius, angos lauko sienose 162 mm. Bet bėda, kad pirmininkas namo udraudė, nes nešanti siena jo tvirtinimu. Noriu paklausti, ar reikalingi kažkokie specialūs leidimai iš susijusių institucijų? Kaip išspręsti šią situaciją?
Namas 11m2. Kokio galingumo reikėtų rekuperatoriaus? Kokios elektros sąnaudos? Kiek kainuotų pats rekuperatorius ir montavimas?
Ieškau rekuperatoriaus kuris veiktų žemose temperatūrose (-25 laipsniai). Oro kiekis apie 200 m3. Ar galėtumete ką nors pasiūlyti?
Nuosavame name (100 kv. m) yra tik natūrali vėdinimo sistema, t. y. langai ir durys. Atėjus šiltam sezonui atsirado daug drėgmės ant langų (tiek stiklo, tiek lango rėmo) ir lauko durų. Ar įmanoma drėgmę pašalinti vėdinant pro langus per dieną kelis kartus ar geriau įsigyti drėgmės surinkėją?
Kada pravartu naudoti rekuperatorių su šilumos siurbliu? Ar jis pakeičia tik el. pakaitinimo teno vaidmenį?
Projektuoju A + energetinio efektyvumo namą, tad norėčiau paklausti, kokį tinkamiausią variantą rekuperacinei sistemai, kokia būtų kaina ir ar jus teikiate projektavimo paslaugas? Namas butu vieno aukšto su įrengta mansarda, ~140 m2
Ar būna rekuperatorių su integruotu oro jonizatoriumi ir drėkintuvu? Kas efektyviau: montuoti plokštinį rekuperatorių ir jungti visą namą į bendrą sistemą ar naudoti rotacinį, papildomai darant WC ir virtuvės ventiliaciją?
Ar yra teorinė / praktinė galimybė pašildyti į patalpas tiekiamą iš rekuperatoriaus orą šilumos siurblio (oras/vanduo) pagalba. Ar įmanoma kaip nors apjungti šias sistemas, ar yra tokių sistemų funkcionuojančių pavyzdžių? Ar finansiškai ir techniškai tokia sistema pasiteisintų?
Domina būsimos rekuperacinės sistemos eksploatacinės sąnaudos. Ar galite paskaičiuoti ir ko tam reikia?
Kam rotaciniam rekuperatoriui reikalingas pašildymas?
Ar galima būtų panaudoti geoterminę šilumą +5 įeinančiam į rekuperatorių orui pašildyti nuo -20 bent iki 0 laipsniu žiemos metu? Tarkim kad neužšaltų ir pan. Kanalinio šilumokaičio pagalba, kuris vasaros metu galėtų vėsinti patalpas. Namo plotas ~150m2. Koks (+5) vandens butu poreikis tarkim pašildyti 100m3/h orą nuo -20 laipsnių.
Ar galima prieš liejant pamatus rekuperatoriaus oro paėmimo vamzdį pravesti po žeme žemiau įšalo lygio ir jei taip, tai kokio maksimalaus ilgio?
Kokios galimos (tokie kaip filtrų keitimas) eksplotacinės išlaidos rekuperacinei vėdinimo sistemai? Ir kokie kaštai tokiai vėdinimo sistemai?
Ar įrengus rekuperacinę vėdinimo sistemą daugiabučio butuose pakis (sumažės) šilumos poreikis? (Daugiabutis C klasės)
Ar galima ir tikslinga naudoti rekuperatorių ne tik namo vedinimui, bet ir šildymui, t.y. rekuperatorių naudoti kaip pagrindinį šildymo šaltinį?
Kokį rekuperatorių pasirinkti, kokia jo kaina? Namas - vieno aukšto, su apšiltinta perdanga, 120 kv.m. naudingo ploto + garažas, pirtis, priešpirtis (kur nereikės rekuperacinės sistemos). Name atskiros patalpos + vonia ir tualetas.
Kokį rekuperatorių rekomenduotumėte pasirinkti gyvenamajam namui vėdinti? Nuo ko pradėti – ar reikia projekto? Kas sudarytų rekuperacinę sistemą?
Kokie būna rekuperatorių tipai? Kokio tipo rekuperatoriai geriausi, kokios jų savybės?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto