Iš rekuperatoriaus bėga kondensatas per angas

Klausimas:
Turiu rekuperatorių, bet jau kelinti metai bėgas kondensatas per angas, net jei ir neįjungtas rekuperatorius. Vamzdžiai sumontuoti nešildomoje palėpėje, rekuperatorius garaže, kurio temperatūra būna žiemos metu mažiausiai +5. Vamzdynas apšildytas 5mm vata. Kur priežastis: mažai apšildyta, nesandariai apšildyta, rekuperatorius per šaltoje patalpoje?
Komentarai:
Jei rekuperatorius sumontuotas šaltame garaže, gali kristi efektyvumas ir tiekiamo oro temperatūra bus vėsesnė. Tačiau kondensatas bėga vienareikšmiškai dėl to, jog ortakiai nesandariai ir nepakankamai izoliuoti bei peršąla. Reikia atsakingai izoliuoti ortakių sistemą. Vatos sluoksnis turėtų būti ne mažesnis nei 15 cm. Taip pat būtinas sandarumas.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Sumontavus ortakių sistemą nešildomoje palėpėje, pagrindinė rekomendacija - neišjunginėkite vėdinimo sistemos. Nes šilto oro drėgmė, kylanti iš patalpų, kondensuojasi ortakių viduje ir išbėga atgal į patalpas. Tai vyksta dėl temperatūrų skirtumo ortakio viduje ir išorėje. Izoliacija 50mm (tikiuosi, kad suklydote rašydami 5mm) labai greitai peršąla ir atsiranda rasos taškas. Kad to išvengti, reikia įjungti vėdinimo įrenginį. Pradžioje vanduo turėtų bėgti intensyviau, bet ko kurio laiko ši problema turėtų dingti, nes bus užtikrinamas drėgmės "nuėmimas" oro srautu. Papildomai rekomenduojame apšiltinti ortakius dar vienu izoliacijos sluoksniu, kad sumažinti šilumos nuostolius. Projektuojant vėdinimo sistemas visada reikia vengti tokių sprendimų, kaip ortakių sistemos montavimą šaltose erdvėse. Taip pat svarbus geras projekto realizavimas, t.y. kokybiškai viską sumontuoti ir teisingai sudėti šiluminę izoliaciją, kad nebūtų jokių tarpų.
Aleksandras, UAB Komfortas Baltija
Šią kondensato problemą gali įtakoti keli faktoriai. Per mažas (per plonas) ortakių apšiltinimas, dėl to ištraukiamas oras atvėsta iki rasos taško temperatūros. Jei rekuperatorius rotacinis, tai su tiekiamu oru grįžtanti drėgmė taip pat gali kondensuotis ortakio viduje. Jokiu būdų negalima rekuperatoriaus išjungti žiemos metu, o keičiamo oro srautą reikia padidinti. Jūsų atveju, esant per mažam oro srautui didesnė tikimybė kondensatui susidaryti. Be to išjungus vėdinimą padidėja drėgmė visame name, bet oras iš patalpų patenka į ortakius palėpėje net ir neveikiant rekuperatoriui, ir ten kondensuojasi.
Gintaras, AVSA