Pasistatėme sode (80kv. su terasa) namuką. Turime įsirengę oras-oras bei šildomas grindis, bet neturime įrengtos rekuperacijos. Būnant vėsiais orais įjungus šildymo sistemas kaupiasi drėgmė, labai bijome, kad neatsirastų pelėsis. Namas jau įrengtas. Ar yra galimybė įsirengti rekuperaciją be didelių nuostolių (sienų štrobavimo), ką pasiūlytumėte Jūs?
Į kokius parametrus atsižvelgti renkantis mini rekuperatorius?
Gyvenu 5 aukšte, kampinis butas, žiemos metu pelija sienos. Noriu paklausti koks geriausias sprendimo būdas?
Ieškome mini rekuperatoriaus 3k butui, Vilniuje. Didelė pasiūla, todėl sudėtinga pasirinkti. Ar pakanka vieno rekuperatoriaus (miegamajame) ar būtina turėti kiekvienoje patalpoje? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
Nusipirkau namą vieno aukšto 95m2, kurio sienos apšiltintos 20cm, o perdanga 35cm ekovata. Nėra rekuperacinės sistemos. Ar nebus per daug drėgmės ir ar neatsiras pelėsis su laiku? Ką patartumėte? Gal yra kažkokių rekuperatorių, kurie naudingai veiktų be ortakių?
Kokiai patalpos kvadratūrai užtenka vieno mini rekuperatoriaus ir kokia būtų rekuperatoriaus kaina.
Apie 20 kv.m miegamasis be lango turintis išorinę namo sieną 1 aukšte. Planuoju įrengti mini rekuperatorių, nes labai tvanku miegoti. Butas naujas, norėtųsi, kad maitinimo laidą privesti su minimaliu sienos poveikiu. Labai svarbu, kad netrukdytų miegoti (tyliai veiktų). Prašau patarimo.
Kodėl mini rekuperatoriaus į vidų pučia šaltą orą?
Kokia būtų mini rekuperatoriaus kaina su įrengimu 51 kv. m. butui blokiniame name?
Gyvename 2008 m. mažaaukštės statybos name. Butas 54 kv. m, langai Sumeda firmos, mediniai, stiklo paketas dviejų kamerų. Bėda, kad bute labai prasta ventiliacija ir kaupiasi drėgmė. Langų stiklo apačioje kaupiasi kondensatas, ypač šaltuoju metų laiku, ko pasiekoje drėgnose lango vietose prasidėjęs medžio puvimas, darosi pelėsis. Kokį sprendimą galėtumėte pasiūlyti, išspręsti problemai, kad sumažėtų bendras patalpų drėgnumas ir ant langų nebesikauptų kondensatas?
Reikalingas rekuperatorius(-iai), kuriam nebūtų reikalingi ortakiai. Žiūrinėjau Mitsubishi VL-100U5-E modelį, tačiau mano atveju bute bent jau aš nerandu vietos, kurioje būtų galima ji pakabinti, domėjausi ir į sieną montuojamais TwinFresh, Microvent mini rekuperatoriais, bet jau man atrodo, kad jie yra per mažo galingumo. Bute būtina pagerinti ventiliaciją, nes patalpose drėgna ir laikui bėgant pradės kauptis pelėsis. Gal Jūs galėtumėte padėti rasti tinkamiausią sprendimą į rengiant vėdinimą.
Pas mus yra 96 kv. butas. naujos statybos namas. Gyvenam paskutiniame 5-ame aukšte. Praeitais metais nupirkom oro sausintuvą, nes langai rasojo. Padėjo nuo rasojimo. Šiais metais prasidėjo pelėsis. Klausimas toks, ar padės, jeigu sumontuoti ventiliaciją (mini rekuperatorius)? Kokius? Kiek vnt.? Butas 96 kv. 3 kambariai nuo 12 iki 15 kv. Svetainė sujungta su virtuve 40kv.
Norėjau pasiklausti dėl vėdinimo vonios kambaryje, kur daug drėgmės. Maudantis užrasoja visi langai ir plytelės. Vonios kambarys yra prie lauko sienos. Koks būtų geriausias sprendimas, kad ištraukti drėgmę ir neprarast daug šilumos? Mini rekuperatorius, paprastas ventiliatorius, ar drėgmės surinkėjas?
Domina kambario mini rekuperatorius. Jo savybės, galimybės.
Ar mini rekuperatoriai pasiteisina name kur kaupiasi pelėsis? Jei taip, kokį geriausia naudoti?
Devynių aukštų daugiabutis planuoja renovaciją. Nelabai išmanome apie rekuperatorius. Taigi kokius rekuperatorius patartumėte 9 aukštų daugiabučiui. Turime tik po vieną ortakį butui, kaip patartumėte įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą ir kokią rinktis?
Noriu paklausti kokios yra vėdinimo alternatyvos rekuperatoriams. Įsirenginėju butą ir nusprendžiau nesistatyti rekuperatoriaus, nes esu gyvenęs 15 skirtingų būtų ir niekur nerasodavo ir nesidarydavo pelėsis. Arba butai kiauri būdavo arba aš gerai vėdinu patalpas, bet su pelėsiu jokių problemų nebūdavo ir problemų dėl blogo oro namie neturėdavau. Nieko nesakau, rekuperatorius tikrai geras ir naudingas dalykas, bet tiesiog jo įrengimas ir eksploatacija man atrodo per daug kainuoja lyginant su tuo kokį pasitenkinimą gausiu. Taigi rekuperatoriaus nenoriu statyti. Bet jei 15 butų nebuvo problemų dėl vedinimo, nereiškia, kad ir 16 nebus. Tai norėčiau pasiklausti kokios yra alternatyvos rekuperatoriams, kai jau apdaila padaryta ir ortakių vedžioti nebenoriu arba nebent labai nedaug. Yra minirekuperatoriai. Ar jie efektyvūs? Gal kokie ventiliatoriai, oro drėkintuvai, valytuvai ir pan.? Taip pat kaip sužinoti, kad oras kambaryje per mažai cirkuliuoja ir kad gali įsimesti pelėsis? ar yra kokių prietaisų tam išmatuoti?
Darau kapitalinį remontą 3 kambarių bute, galvoju į vieną kambarį įmontuoti mini rekuperatorių, ką patartumėte?
Gyvenu senos statybos daugiabučio bute. Norėčiau išspręsti tokią problemą - kaip vėdintis patalpas neatidarant langų, nes iš gretimo balkono sklinda tabako dūmų kvapas. Ar galėtumėte pasiūlyti kažkokį sprendimą tokiai situacijai?
Butas pirmame aukšte, kampinis, 75 kvadratai. Rasoja langai, tad manome, kad reiktų vėdinimo ar sausinimo sistemos. Tačiau kokios?
Ką reiktų padaryti, kad mažame, daugiabučio, kambaryje, būtų užtikrinta pastovi oro kaita? Nes dėl oro trūkumo, kyla galvos skausmai ir kiti, nemalonūs, pojūčiai. Pastoviai laikyti pravirą langą, išeitis, kuri netenkina. Kambaryje yra ir bendroji namo ventiliacija, bet ji niekuo nepadeda. Kambario langas, išeina į įstiklintą balkoną. Ar padėtų kondicionierius, ar yra koks kitas prietaisas? Ar galima sustiprinti oro ventiliaciją per bendrąją namo ventiliaciją, ar yra būtinas išvedimas į lauką ar gal balkoną?
Pirmiausia - kas geriau 4 aukštų, 12 butų senos statybos, renovuojamam namui - mini rekuperatoriai ar ortakinė sistema? Koks būtų kainos skirtumas?
Pilnai įrengtame naujos statybos bute ar įmanoma įsirengti kokybišką vėdinimo sistemą ar rekuperaciją? Kokią siūlytumėte? Ar reiktų gręžti kiaurai sienas? Ar iš viso įmanoma įrengtame bute padaryti kokybišką vėdinimą? Mūsų bute įrengtas tik kondicionierius - išorinis ir vidiniai blokai.
Norėčiau įsigyti mini rekuperatorių savo 50 kv/m2 blokiniam butui ir ieškau optimaliausio varianto. Langai visi plastikiniai, balkonas bus įstiklintas. Šiuo metu prasidės daugiabučio renovacija ir bus įdiegta nauja šildymo sistema - dviejų vamzdynų su reguliuojama temperatūra. Taip pat bus valomos mechaniškai ir chemiškai esamos daugiabučio ventiliacinės angos.
Svarstau senos statybos bute įsirengti mini rekuperatorių. Kyla klausimas ar vykstant oro ištraukimui rekuperatoriuje, nebus kartu traukiamas oras ir iš natūralaus vėdinimo angų esančių tokiose mažose patalpose kaip wc, vonioje ir virtuvėje? Koks jo funkcionalumas?
3 k. butui su didele drėgme (2juose kambariuose pelėsis) ieškome sprendimo. Mini rekuperatorius, manome, būtų tinkamas sprendimas. Kokį ir kiek pasirinkti? Ar reikia su pulteliu, o gal belaidžių dviejų, komunikuojančių tarpusavyje? kambariai su pelėsiu yra išdėstyti vienas šalia kito, t.y. ne priešais.
Ar galima mini rekuperatorių montuoti į kaminą?
Gyvename senesnės statybos bute, kuriame nėra ventiliacijos, rekuperacijos. Problema, kad kaupiasi drėgmė, atsirado pelėsis, drėgmės lygis namuose kartais siekia 80%, ant langų daug drėgmės rytais, langus atidarius ant mikro yra šalta, drėgmės sugerėją naudojome, bet jis labai garsiai veikia ir naktimis jo negalime palikti įjungto. Ar yra kažkokie dar veiksmingi metodai?
Ar galima/efektyvu montuoti mini rekuperatorių po langu, t.y. apačioje? Nėra reikiamo kiekio sienos (vidinis butas, langas vitrina). 33 kv.m apartamentai. Kita galimybė tik su prailgintu vamzdžiu, per koridorių. Bute nėra ir natūralios ventiliacijos.
Ar tinka mini rekuperatorius nešildomai verandai, nes joje kaupiasi drėgmė?
Nusipirkau vieno kambario butą 32m2 ką tik pastatytame name ir nežinau ką daryti su vėdinimu, kadangi yra iš lauko pusės išvestas į vidų ortakis 125. Problema tame, kad jis nuo lubų 10cm ir nuo sienos 10cm, o pilnaverčio rekuperatoriaus 1 kambariui kaži ar apsimoka statyti.
Kokią vėdinimo sistemą patartumėt 57 kv.m karkasiniam nameliui?
Įsigijom 32 kvadratu 2 kambarių butuką cokoliniame aukšte ir susidūrėme su drėgmės problema. Ventiliacija yra tik vonioje kur jau pakeičiau galinga iš galimų ventiliatorių. Įsivedėm kondicionierių, padeda tik kai lauke karšta, įjungus drėgmės surinkimą būna gerai, o jo nejungiant būna drėgnas ir slogus oras. Butas naudojamas poilsiui. Patarkit ką daryt.
Sveiki. Pelėsiu pasidengusi viena virtuvės siena. Ar padėtų mini rekuperatoriaus įrengimas? Kokia būtų rekuperatoriaus+ montavimo kaina?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394380 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164587 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 67 specializuotų įmonių