Bute atsirado pelėsis

Klausimas:
Pas mus yra 96 kv. butas. naujos statybos namas. Gyvenam paskutiniame 5-ame aukšte. Praeitais metais nupirkom oro sausintuvą, nes langai rasojo. Padėjo nuo rasojimo. Šiais metais prasidėjo pelėsis. Klausimas toks, ar padės, jeigu sumontuoti ventiliaciją (mini rekuperatorius)? Kokius? Kiek vnt.? Butas 96 kv. 3 kambariai nuo 12 iki 15 kv. Svetainė sujungta su virtuve 40kv.
Komentarai:
Langai rasojo dėl prasto vėdinimo ar priverstinio vėdinimo nebūvimo. Sausintuvas išsprendžia tik drėgmės problemą, tačiau oro kokybė turėtų būti labai prasta. Pelėsis atsirado taip pat dėl tos pačios priežasties. Mini rekuperatoriai išspręstų visas problemas, tačiau reikia rinktis efektyvius ir patikimus įrenginius, kurie gali be problemų veikti šaltuoju metų laiku ir nenaudotų jokių papildomų elektrinių šildytuvų. Jūsų atveju Jums reiktų keturių mini rekuperatorių sistemos. Galime rekomenduoti Vokietijos gamintojo InVENTer mini rekuperatorius, kurie yra vieni tyliausių ir efektyviausių tokio tipo įrenginių rinkoje. Pats populiariausias modelis yra InVENTer iV Light.
Keturių įrenginių komplektas su vienu valdymo pultu S Move S4 kainuotų 1750 Eur.
Montavimo paslaugos keturių įrenginių su ertmių gręžimu apie 750 Eur. Bendroje sumoje visos sistemos kaina 2500 Eur
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Sausintuvas padeda nuo pelėsio ir drėgmės, tačiau dažniausiai gyventojai jo nenaudoja 24/7. Todėl optimaliausias sprendimas yra vėdinimo sistema kuri cirkuliuos orą patalpose ir tuo pačiu sausins jį, ko pasekoje išnyks drėgmė, o laikui bėgant ir pelėsis.

O kokią vėdinimo sistemą rinktis priklauso nuo namo įrengimo, ploto ir finansų. Jeigu butas išremontuotas, tai optimaliausia sistema pas jus būtų mini-rekuperatorių sistema, kur išorinėse sienose statytųsi po mini-rekuperatorių. Reikėtų tik paskaičiuoti reikalingą oro srautą, kuris skaičiuojasi pagal gyventojų skaičių, o jei tokio pastovaus nėra, reikia skaičiuoti pagal gyvenamąjį plotą.
Litmaxtrading, Litmax Trading, UAB
Pelėsis atsirado dėl nepakankamo vėdinimo bute. Kadangi butas viršutiniame aukšte, trauka vėdinimo kanaluose prasta. Oro pritekėjimo irgi greičiausiai nėra. Mini rekuperatoriai nepadės. Reikia galvoti apie oro šalinimo paskatinimą ir kompensacinį oro pritekėjimą.
Gintaras, AVSA
Mini rekuperatoriai tikrai padės nuo pelėsio, reikia sumontuoti į kiekvieną kambarį po vieną.
Gediminas Laurinavičius, UAB Orvitas
 
Sritis:
Sritis: