Rekuperatorių montavimas

Rodomi įrašai 1-23 iš 23.
Kur geriausia būtų montuoti rekuperatorių? Kokia tai turėtų būtų patalpos vieta?
Ar rekuperatorių būtina montuoti šildomosiose patalpose? Planuojame įrengti vėdinamą (nešildomą) pastogę. Ar galima būtų ten montuoti rekuperatorių ir išvedžioti vamzdynus?
Įrenginėjame 100 kv. m kotedžą. Pirminiame projekte nebuvo numatyta rekuperacija. Kokioje įrengimo stadijoje dar galima įrengti rekuperatorių? Taip pat ar galima rekuperuoti tik kelis kambarius? Kokių duomenų reikia, kad galėtumėte pateikti pasiūlymus su sąmata? Domina ekonomiškiausi variantai.
Ar nešildomas garažas yra tinkama vieta rekuperatoriaus montavimui? Ar yra minusų montuojant nešildomoje patalpoje lyginant su šildoma? Ar dėl to neitakoja jo darbo parametrų/našumo?
Noriu Vilniuje daugiabutyje pirmame aukšte įsirengti 3 mini rekuperatorius, angos lauko sienose 162 mm. Bet bėda, kad pirmininkas namo udraudė, nes nešanti siena jo tvirtinimu. Noriu paklausti, ar reikalingi kažkokie specialūs leidimai iš susijusių institucijų? Kaip išspręsti šią situaciją?
Kokios galimos (tokie kaip filtrų keitimas) eksplotacinės išlaidos rekuperacinei vėdinimo sistemai? Ir kokie kaštai tokiai vėdinimo sistemai?
Statau namą ir trūksta žinių apie rekuperacines sistemas. Klausimas ar verta man vedžioti visą sistemą per namą, ar tiesiog kiekvienoje patalpoje sudėti mini rekuperatorius? Ką patartumėte? Ką turėčiau žinoti? Ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį?
Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Vyksta namo statybos A+ klasė ir noriu pasiklausti ar galima rekuperatorių dėti palėpėje? Namas 200kv.m, vieno aukšto, apdengtas čerpėmis. Apšiltinta perdanga. Ir ar galimas variantas kad, sakykim rekuperatorius galėtų vasaros metu su papildoma įranga šaldyti patalpas, nes planuojama, kad šildymas bus grindinis?
Ar yra skirtumas kada montuoti rekuperatorių naujos statybos name? Tiksliau, ar pirma reiktų šildymo sistemą ir paskui rekuperacinę sistemą montuoti? Ar nėra jokio skirtumo?
Reikalinga rekuperacinė ir kondicionavimo sistemos 120 m2 kotedžui, kuriame jau yra padaryta pilna apdaila.
Žodžiu yra vieno aukšto namas, 80kv, svetainė su virtuve, trys miegamieji, vonia ir tambūras. Kur man tą rekuperatorių sumontuoti, jei nėra katilinės? Kaip geriau ar palubinį daryti ar palėpėje? Reikalingi meistrai, kurie galės sumontuoti viską, kai namas bus baigtas statyti.
Statau A klasės vieno aukšto namą 150kv.m. gyvenamo ploto. Atėjo laikas įrengti rekuperacinę sistemą. Gal galima apsieiti ir be jos? Kokią rinktis ir kokia būtų kaina su montavimo darbais?
Neseniai įsigijome namą šalia Kauno. Susidūrėme su problema, kad šeimininkai nepaliko jokio plano kaip išdėstyti difuzoriai lubose, kurios jau sudėtos ir nudažytos. Difuzorių vietose paliktos nedidelės skylutės. Vonios kambariuose difuzoriai buvo iš viso paslėpti, net nepaliktos skylės. Turiu įtarimą, kad svetainėje taip pas bus paslėpta anga difuzoriui. Lubos lygios, išdažytos, nesinori ardyti. Patarkite kaip surasti neardant lubų, kurioje vietoje galėtų būti difuzoriaus išvedimas? Kitas klausimas. Susiradau tą įmonę, kuri montavo rekuperatorių ir ortakius. Ar normalu, kad įmonė, kuri montavo ir atliko darbus neturi, jokių planų, kaip kas bus planuota ir išvedžiota??
Miegamajame, 51kv. bute, naujos statybos name, yra padaryta anga rekuperatoriui, ar užtenka vienos angos? Ar turi būti daugiau, pvz. svetainėje? Ar užtektų vienos, kad būtų kokybiškai vėdinamas būstas?
Butas 57 kv. m per 2 aukštus, rekuperacija išvedžiota tik pirmame, ar reikia išvedžioti ir antrame aukšte, ar užtenka tik vienam?
Dviejų aukštų 140m2 gyvenamojo ploto namas jau pilnai įrengtas. Ar efektyviai veiktų rekuperatorius, jei jis būtų sumontuotas palėpėje ir per palėpę nuvesti ortakiai tik į visus antrojo aukšto kambarius. Iš pirmo aukšto oras gali laisvai cirkuliuoti per atvirą laiptinę, ar tai nemaišytų rekuperacinei sistemai veikti? Gal per laiptinę kažkiek būtų galima cirkuliuoti orą ir pirmajame aukšte?
Ar yra skirtumas kuriame aukšte yra butas? Ar tai daro kažkokią įtaką rekuperatoriaus darbui, jei jis montuojamas ant stogo? Ar dėl to rekuperacinė sistema gali labiau užsiteršti? Jei butas mažiau nei 50kv metrų, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis rekuperatorių?
Montuoju 120 m2 name rekuperatorių. Ar geras sprendimas naudoti dvigubas lauko groteles, tai yra, kai įsiurbiamo lauko oro ir šalinamo oro srautai atskirti vienas nuo kito visai šalia?
Ar galiu sumontuoti rekuperatorių nešildomoje palėpėje su lanksčia ortakių sistema?
Šaldymas rekuperatoriaus pagalba. Sumontuotas SystemAir VTR-500 rekuperatorius, kokios galimybės jam pajungti vėsinimo funkciją? Žinau, kad yra vandeninis šildytuvas/vėsintuvas (rekuperatorius stovi katilinė, galima panaudoti vandenį iš gręžinio, yra kanalizacija). Taip pat vėsintuvai montuojami ortakiuose, čia galbūt vertingesnis daiktas su freoniniu šaltnešiu? Kokia sąmata tokių variantų? Kas galėtų paprojektuoti?
Įsigijome mini rekuperatorių TWINFRESH COMFO RA1-50 rūsio vedinimui. Reikalinga prietaisą perkelti į priešingą kampą nei šiuo metu esanti ventiliacinė anga (papildomi 2 2,5 metrai tiesaus vamzdžio). Ar galima taip pasielgti?
Ar galima į rekuperatorių paduoti židinio sušildytą karštą orą? Kaip rekuperatorius reaguoja į paduodamą karštą orą? Yra du variantai: 1. Plieninį ortakį nuvesti nuo židinio vidinės kaitrios kameros, kur oras tiesiogiai šildomas židinio sienelių. Tuomet manau rekuperatorius gautų pakankamai aukštą temp. (virš 100 laipsn.). 2. Ištraukiamą ortakį pajungti kambaryje tiesiai virš židinio oro išmetimo grotelių. Tuomet paduodamas oras nebūtų toks karštas.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto