Rekuperatoriaus įrengimas palėpėje

Klausimas:
Vyksta namo statybos A+ klasė ir noriu pasiklausti ar galima rekuperatorių dėti palėpėje? Namas 200kv.m, vieno aukšto, apdengtas čerpėmis. Apšiltinta perdanga. Ir ar galimas variantas kad, sakykim rekuperatorius galėtų vasaros metu su papildoma įranga šaldyti patalpas, nes planuojama, kad šildymas bus grindinis?
Komentarai:
Nei vienas rekuperatorius efektyviai nešaldo patalpų, tam yra gerokai per maži oro greičiai ir srautai. Vėsinimui reikia naudoti kondicionierius, vėdinimui rekuperatorius. Nešildomoje palėpėje labai nerekomenduojama montuoti rekuperatoriaus. Turėsite nemažus šilumos nuostolius ir gerokai prastesnį efektyvumą. Visi gamintojai rekomenduoja rekuperatorius montuoti patalpose, kuriose temperatūra nenukrenta žemiau +5 laipsnių.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Kaip supratau, palėpė bus nešildoma? Vadinasi, ten temperatūra žiemą bus neigiama.
Teoriškai galima ten montuoti rekuperatorių, Bet reikės jį labai gerai izoliuoti, kad neužšaltų jame susidaręs kondensatas. Ir vis tiek užšalimo rizika išlieka.
Praktiniais sumetimais geriau būtų pakabinti rekuperatorių kur nors prie lubų, bet šiltojoje namo dalyje.
Su rekuperatoriumi vasarą vėsinti patalpų neapsimoka jau vien dėl to, kad jis duoda gana nedidelį oro srautą, kurio pakanka vėdinimui, bet visiškai nepakanka vėsinimui. Reikėtų pagalvoti apie atskirą vėsinimą - gal būt su kondicionieriais, gal būt panaudojant grindinio šildymo sistemą. Tuo atveju, jei bus šilumos siurblys. Tada jau geriau prie šilumos siurblio papildomai sumontuoti vėsinimo mazgą ir vasarą vėsintis grindimis.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Yra rekuperatorių modelių, kurie net ir vadinami "palėpiniais", nes labiausiai tinka montuoti palėpėse. Tai horizontalaus ortakių pajungimo vėdinimo įrenginiai su 30...50mm korpuso izoliacija. Geriausiai tinka rekuperatoriai su rotaciniu šilumogrąžiu, nes jis neužšąla ir iš jo nebėga kondensatas. Pastačius plokštelinį rekuperatorių šaltoje palėpėje, reiktų imtis papildomų apsaugos priemonių, kad neužšaltų kondensato nuvedimas.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Rekuperatorius turėtų stovėti šiltoje patalpoje, tada jo efektyvus butų didesnis. Bet papildomai izoliavus, galima kabinti ir palėpėje. Taip galima daryti ir ortakinį vėsinimą per rekuperatoriaus ortakius.
 
Sritis:
Sritis: