Atsirado pelėsis, nors yra įrengtas rekuperatorius

Klausimas:
Pas mus gegužės mėn. sumontuotas Blauberg Vento Expert a50-1 pro rekuperatorius. Gruodžio mėn. pastebėjome, kad kampe pasirodė pelėsis. Kodėl taip galėjo nutikti?
Komentarai:
Reikia patikrinti, gal toje vietoje drėksta siena ar lubos, tai yra vandens prasisunkimas. Jei taip nėra, tuomet gal įrenginys veikia ne nuolat? Mini rekuperatorius turi veikti 24 valandas per parą be pertraukų. Jei įrenginys veikia nuolat, tuomet galbūt jo veikimas netinkamas, kažkas negerai su varikliu, ar užsiteršę ir nevalyti filtrai.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Gali būti per dideli drėgmę išskiriantys šaltiniai. Netinkamai sumontuotas įrenginys gali būti. Taip pat vėdinamas didesnis plotas nei įrenginys gali aptarnauti.
Gabrielius, Specdarbai.lt
Pas jus sumontuotas reversinis mini rekuperatorius. Tokio tipo mini rekuperatorius yra sukurtas ir aprobuotas kaip porinis įrenginys. T.y. vienoje patalpoje turi stovėti du tokie įrenginiai. Vienas įrenginys orą kažkiek pastumdo, bet neužtikrina pilnaverčio vėdinimo. Nesąžiningi arba neįsigilinę pardavėjai, norėdami parduoti savo įrenginius pilnai nepaaiškina pirkėjui, kad tokio tipo įrenginių naudoti po vieną negalima. Nesvarbu, kad jis turi Blauberg vardą. Reversiniai rekuperatoriai aplamai tinkami šiltesnio klimato kraštams, ten kur nėra minusinių temperatūrų arba minusas labai mažas ir trunka neilgai. Blogiausiu atveju bent jau turėtų būti įrengtas teisingai, kad nebūtų pelėsio.
Kadangi pas Jus įrengtas decentralizuotas rekuperacinis įrenginys, tačiau ne centrinė rekuperacinė vėdinimo sistema, galima daryti prielaidą, jog būste neišspręstas nuolatinio ir kontroliuojamo oro šalinimo klausimas iš pagalbinių patalpų (vonios, tualeto, virtuvės).
Būtent ištraukimo sistemos pagalba, visa perteklinė drėgmė, kuri sugeneruojama kasdieninėje žmogaus veikloje ir yra pašalinama lauk. Ir jei tik ištraukimo sistema nėra pakankama, drėgnumo lygis patalpose ima didėti, ko pasiekoje išauga pelėsio atsiradimo tikimybė.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
Kaip suprantu, buvo sumontuotas vienas rekuperatorius. Kad veiktų rekuperacija, turi būti sumontuoti 2 identiški rekuperatoriai, veikiantys sinchroniškai. Bet ir tai negarantuoja, kad pelėsis išnyks dėl šių priežasčių:
- rekuperatorių našumas per mažas
- oro judrumas pelėsio zonoje per mažas
- statybinis brokas - pelėsio atsiradimo vietoje siena peršąla
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto