Vėdinimo sprendimas butui su didele drėgme

Klausimas:
3 k. butui su didele drėgme (2juose kambariuose pelėsis) ieškome sprendimo. Mini rekuperatorius, manome, būtų tinkamas sprendimas. Kokį ir kiek pasirinkti? Ar reikia su pulteliu, o gal belaidžių dviejų, komunikuojančių tarpusavyje? kambariai su pelėsiu yra išdėstyti vienas šalia kito, t.y. ne priešais.
Komentarai:
Nėra labai didelio skirtumo, ar įrenginiai poruoti, ar ne. Bet kokiu atveju vienas įrenginys užtikrina vėdinimą vienai patalpai iki 20m2. Galime pasiūlyti du variantus:
Įrenginys su dviem ventiliatoriais ir aliuminio šilumokaičiu. Vieno įrenginio kaina 260 Eur su PVM + montavimas 125 Eur su PVM
Įrenginys su keramikiniu šilumokaičiu ir reversiniu ventiliatoriumi. Vieno įrenginio kaina 315 Eur su PVM + montavimas 125 Eur su PVM
Iš šių dviejų įrenginių rekomenduotume rinktis pirmą variantą. Jis gerokai efektyvesnis šaltuoju metų laiku.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Jūs esate teisus, kad problemos sprendimas tai priverstinis vėdinimas su rekuperacija. Taip pat esate teisus, kad mini rekuperatorius tai geresnis pasirinkimas butui, nei centrinė vėdinimo sistema. Tačiau pasirenkant mini rekuperatorių nelabai svarbu ar jis valdomas tampat virvelę ar mobiliąja aplikacija. Svarbiausia pats veikimo principas.
Pas mus rinkoje yra dviejų tipų mini rekuperatoriai - reversiniai ir normalūs pilnaverčiai priešpriešinių srautų mini rekuperatoriai. Reversiniai turi po vieną variklį ir montuojami po du, nes yra sukurti ir aprobuoti kaip poriniai įrenginiai. Pardavėjai, norėdami įsiūlyti savo prekę dažnai meluoja ir teigia, kad juos galima montuoti atskirose patalpose, ar dar blogiau, kad galima montuoti po vieną. Tai grubus STR'o ir higienos normų pažeidimas. Jie sukurti taip, kad gali būti montuojami tik po du vienoje patalpoje. Tuo atveju jie daugmaž atitinka vėdinimui keliamus reikalavimus. Ir dar vienas reversinių rekuperatorių minusas, kad jie neturi oro pašildymo. Pagal visus fizikos dėsnius, esant minusinėms temperatūroms, rekuperacijos metu išmetamas šiltas oras pajėgus apsaugoti nuo užšalimo rekuperatorių tol kol lauko temperatūra nukrenta iki -15 laipsnių. Po to rekuperatoriai užšąla, o esant patalpose dideliam drėgniui užšalinėti gali pradėti ir nuo -7 laipsnių. Jie labiau tinkami minkštesnio klimato kraštams, kur temperatūra retai krinta žemiau nulio.
Rinkoje taip pat atsirado visokių "stebuklingų" įrenginių su galybe visokių funkcijų ir priedų, kurios vėdinime yra beprasmės, ir gali būti vertinamos tik kaip jaukas neišprususiam pirkėjui.
Svarbiausia, mini rekuperatorius turi turėti geras šilumogrąžos charakteristikas, Turi būti priešpriešinių srautų (dažniausiai su dviem varikliais), tuo atveju užtikrinama pastovi šilumogrąžos charakteristika, bei turi būti pakankamas darbinių rėžimų (greičių) pasirinkimas. Montuojant po kelis viename bute ar name sukuriama decentralizuota vėdinimo sistema, daugeliu atvejų pranokstanti centrines vėdinimo sistemas
Mano giliu įsitikinimu mūsų siūlomi mini rekuperatoriai Prana yra geriausi kainos ir kokybės atžvilgiu rinkoje, o Jūsų atveju tai būtų optimalus sprendimas.
Mini rekuperatoriai jums nepadės, žiemą gali būti, kad bus dar blogiau negu buvo, nes tiesiog jie padavinės orą toje pačioje vietoje arba ištraukinės, ir kitas dalykas jis yra nepajėgus fiziškai atgauti šilumos, nes mažas jo šilumokaitis. Jums padėtų tikra rekuperacija, kuri būtų kiekviename kambaryje, virtuvės zonoje, vonioje, drabužinėj ir pan.
Kazimieras Petkūnas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: