Rekuperatorius be ortakių

Klausimas:
Nusipirkau namą vieno aukšto 95m2, kurio sienos apšiltintos 20cm, o perdanga 35cm ekovata. Nėra rekuperacinės sistemos. Ar nebus per daug drėgmės ir ar neatsiras pelėsis su laiku? Ką patartumėte? Gal yra kažkokių rekuperatorių, kurie naudingai veiktų be ortakių?
Komentarai:
Bet kokiu atveju namui reikalingas vėdinimas. Kuo geresnė pastato šiluminė izoliacija, tuo didesnė tikimybė, kad kaupsis drėgmė ir su laiku atsiras pelėsis. Mes siūlome decentralizuotus, labai aukštos kokybės rekuperatorius su visais sertifikatais užtikrinančiais realias specifikacijas, bei mechaninį vėdinimą, kuris ne kuo neprastesnis už rekuperacinę sistemą. Mechaninis vėdinimas yra kontroliuojamas, todėl nejuntamas diskomfortas dėl šalčio dvelksmo. Geriausia būtų, kad atsiųstumėte planą, o mes parengtume Jums skirtingų sistemų pasiūlymus, su preliminariomis įrangos vietomis. Ir taip mūsų siūloma sistema veikia taip pat veiksmingai kaip centrinė, nenaudojant ortakių.
Arūnas Drevinskas, Litmax Trading, UAB
Visi šiuolaikiniai sandarūs namai turi problemų dėl perteklinės drėgmės, pelėsių ir kitų neigiamų elementų. Rekuperacinė sistema užtikrina oro kokybę sandariame name. Geresnis variantas yra ortakinės centralizuotos sistemos, kurioms naudojamas 75mm lankstus ortakis. Jei nėra galimybės vedžioti ortakių, tuomet galime pasiūlyti mini rekuperatorius, montuojamus per lauko sieną. Vienas įrenginys skirtas patalpai iki 25m2. Vieno įrenginio kaina su montavimo darbais siekia 450-550 Eur, priklausomai nuo pasirinkto įrenginio.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Kad išvengti perteklinės drėgmės, galite montuoti lauko orlaides ir didelio slėgio ištraukimo ventiliatorių vonios patalpose arba sienose montuojamus mini rekuperatorius pagrindiniuose kambariuose. Orlaidės ir rekuperatoriai montuojami į sienose išgręžtas skyles, ortakių vedžioti nereikia.
Sprendimų yra įvairiausių. Jei be ortakių būtinai norit, turim tokius "Blauberg" įrenginius.
Įrenginys efektyvus, tylus, ekonomiškas, yra galimybė valdyti išmaniuoju telefonu.
Kad tinkamai parinkti įrangą, norėtųsi brėžinį pamatyti, kuriame matytųsi patalpos, jų paskirtis.
Arūnas, NIT
Jei dažnai vėdinsite, pelėsio neturėtų atsirasti, o jei norite yra mini rekuperatoriai, kurie gręžiasi tiesiai per sieną ir jiems nereikalingi ortakiai.
Aurimas, UAB "Prekės LT"
Vienintelis patarimas - įsirengti vėdinimo sistemą su rekuperaciją. Be ortakių vėdinimo sistema neveiks.
Rosvaldas Gumuliauskas, UAB Systemair
Jums reikia decentralizuotų vėdinimo įrenginių. Vienas įrenginys vienai patalpai iki 25 kv. m. Ortakių sistemos nereikia. Juos reikia montuoti per sieną.

Galime pasiūlyti du modelius - Twinfresh Comfo RA1-50 arba Blauberg Exper A50-1 Pro. Siunčiu nuorodą į trumpus video:

http://eng.blaubergventilatoren.de/files/downloads/blauberg_vento_expert_a50-1_s_pro_eng_logo.mp4
https://www.youtube.com/watch?v=okBHRl35Ssw
Gabrielius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: