Centralizuotos ir decentralizuotos rekuperacinių sistemų skirtumai

Klausimas:
Norėčiau paklausti kokie yra centralizuotos ir decentralizuotos rekuperacinių sistemų skirtumai? Koks kainos skirtumas, tai yra, ar decentralizuota sistema yra brangesnė už centralizuotą? Kuri iš sistemų yra tinkamesnė naujos statybos iki 200 kvadratų namui?
Komentarai:
Centralizuota sistema yra su išvedžiota ortakių sistema ir užtikrina tinkamą oro kaitą visame name, bei ištraukimą iš vonios patalpų, virtuvės zonos, drabužinių, kitų pagalbinių patalpų. Decentralizuota sistema yra mini rekuperatoriai, montuojami per lauko sieną vienai patalpai. Ši sistema neužtikrina ištraukiamo oro poreikio iš pagalbinių patalpų, yra triukšmingesnė, taip pat dėl šios sistemos nukenčia bendras namo sandarumas.
Decentralizuotos sistemos dažniausiai naudojamos renovacijoje. Naujoje statyboje tik centralizuotos. Mes galime pasiūlyti abu variantus.
Jei Jūsų būstas dar nėra pilnai įrengtas, tuomet turėtumėte rinktis centralizuotą rekuperacinę sistemą, kurios naudingumo koeficientas tikrai bus didesnis. Jei visgi apdailos darbai jau baigti ir nelabai ką norisi keisti, tačiau reikia spręsti vėdinimo klausimą - galima rinktis decentralizuotą vėdinimo sistemą arba alternatyvią kontroliuojamo vėdinimo sistemą, kur oro srautų valdymas atliekamas integruotų drėgmės arba CO2 jutiklių pagalba.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Namui geriau centralizuota sistema. T.y. rekuperatorius su ortakiais. 200 kv. namui reikia maždaug 500 m3/h oro.
Elina, EFFECTER.eu
Nėra korektiška lyginti tiek skirtingus daiktus. Ventiliatoriukai su rekuperacija vidutiniškai duoda tik ~15m3/h apykaitą ir kainoja apie 400 už vienetą. Pati mažiausia centralizuota vėdinimo sistema apsieis 5 kartus brangiau. Bet ten tiekiamo šviežio oro kiekis matuojamas šimtais kubų. Tad santykinai, kubas oro centalizuotoje sistemoje kainoja, kaip minimum, 3 kartus pigiau. O jei rinksitės dvigubai didesnė, 400 m3/h apykaitos sistemą, tai kaina jos padidės tik 1.5 karto. Tad santykinai šviežio oro kubas bus dar pigesnis.
Yra tarpinis variantas - sieninis, 100m3/h našumo rekuperatorius, kabinamas ant išorinės sienos ir nereikalaujantis ortakių. Bet šis įrenginys taip pat skirtas spręsti vėdinimo problemą tik vienoje patalpoje ir nėra budo integruoti jį viso buto/namo vėdinimo procesą. Priežastis paprasta. Pastato vėdinimas reikalauja, kad iš nešvarių patalpų (WC, virtuvės, prieškambario, sandėliukų ir t.t.) būtų šalinamas užterštas oras. Kiek oro yra pašalinama iš pastato, tiek pat turi patekti iš lauko. Centralizuota vėdinimo sistema numato oro tiekimą. Kitose sistemose, kur tokia galimybė ne numatyta, oras siurbiamas, taip vadinamu, natūraliu būdu - per langų nesandarumus, per įvairias šachtas ir technologines angas ir žinoma - per atviras vėdinimo angas taip pat. Įjungsite tualete ventiliatorių, siurbs per virtuvės gartraukį. Ir - atvirkščiai. Net jei pavyktų viską užsandarinti, nieko gero ne bus. Ištraukimo ventiliatorius išsiurbs kažkiek oro, viduje susidarys neigiamas spaudimas ir toliau ventiliatorius suksis tuščiai, nepajėgus nugalėti spaudimų skirtumą.

Decentralizuoti rekuperatoriai į šią schemą neįsipaišo. Nesvarbu yra jie, ar ne - jei yra ištraukimas iš sanmazgų, vadinasi bus oro pasiurbimas per langus. O jei bus šviežio oro pasiurbimas per langus, tai kam jums dar šalia to paties lango montuoti papildomą decenralizuotą rekuperatorių?? Jolab, nelogiškai skamba klausimas, ar tiktų 15m3/h našumo rekuperatoriai tokiam dideliam namui, kaip pas jus.
Jei norėsite išsamiau apie tai pasikalbėti, atsiuskite užklausą su brėžiniais tiesiogiai į mūsų firmą. Galėsime jums parengti norimą projektą. Tame tarpe galime pasiūlyti kur kas įdomesnį variantą - kompleksinę orinio šildymo - vėdinimo - kondicionavimo sistemą.
Eduardas, Ekspertai.lt
Visos sistemos yra geros... Lyginant abi sistemas ir viena ir kita turi privalumų ir trūkumų.
Decantralizuota sistema paprastai yra diegiama tuose pastatuose ar butuose, jei nėra galimybės įrengti centralizuotą sistemą dėl lubų aukščio trūkumo.

Trūkumai:
• kiekvienoje patalpoje reikia skylių oro paėmimui/išmetimui;
• Įjungus maksimalų darbo rėžimą susidaro nuo ventiliatorių nemažas triukšmas, kuris erzina;
• Nėra elektrinių/vandeninių šildytuvų todėl tiekimas oras gali būti šaltas;
• WC, virtuvėje, sandėliuke ir kitur, kur reikia šalinti orą privaloma numatyti oro ištraukimo kanalus, dėl to, vis tiek patenka į patalpas šaltas oras pro langų, durų ar kitus nesandarumus;

Statant naują namą rekomenduojame įrengti centralizuotą vėdinimo sistemą, nes galima numatyti palubėje daugiau erdvės ortakiams, bent 20 cm, tuomet išlaikomas sistemos oro balansas tarp tiekiamo ir šalinimo oro.

Trūkumai:
• Reikalauja erdvės ortakiams montuoti ir rekuperatoriaus pastatymo/kabinimo vietos apjungiant sistemą;
• Kiekvienos patalpos oro kiekių valdyti nebegalima, jei didinamas/mažinamas oro kiekis tai visam pastatui;

Privalumai:
• Lengvai suvaldomas triukšmas nuo įrenginio sumontuojant triukšmo slopintuvus, todėl padidinus greitį triukšmo erzinančio neatsiranda;
• Tik dvi angos per sieną ar stogą oro paėmimui ir šalinimui;
• Turi elektrinius/vandeninius šildytuvus, kurių pagalbą į patalpas šaltas oras nepaduodamas, pašildomas iki nustatytos temperatūros (pvz.: 20 C);
• Valdiklis programuojamas, todėl galima programuoti dienos, savaitės rėžimus, siekiant taupyti energijos suvartojimą;

P.S. Bet kuriuo atveju gartraukį rekomenduojama montuoti recirkuliuojama su anglies/riebalų filtrais, nes jei planuojama tiesioginis išmetimas į lauką reikia kompensuoti oru atidarant langą ar oro tiekimo kamera ir kt.
Mark, Ekspertai.lt
Mini rekuperatorius, dar kitaip vadinamas decentralizuotas rekuperatorius arba sieninis rekuperatorius. Decentralizuotu rekuperatoriumi jis vadinamas todėl, kad jam nereikia vedžioti ortakių po patalpas. O sieniniu rekuperatoriumi jis vadinamas todėl, kad jis yra montuojamas ant sienos, jo nugarinėje dalyje išgręžus vieną arba dvi angas per sieną kad būtų imamas šviežias oras bei šalinamas blogas oras. Mini rekuperatoriaus kaina dažniausiai yra mažesnė nei įprasto plokštelinio arba rotacinio rekuperatoriaus, bet taip yra todėl, kad šie rekuperatoriai yra mažesnio našumo ir jo vieno dažniausiai neužtenka namui ar butui. Sieninį mini rekuperatorių rekomenduojame rinktis tuomet kai patalpose jau yra padarytas remontas ir nėra galimybių pravedžioti ortakių. Dažniausiai jie tinkami renovuojamiems daugiabučiams, kurie po renovacijos tampa sandaresni bei juos privalomai reikia vėdinti. Sieninio mini rekuperatoriaus įrengimo kaina yra mažesnė nei įprasto rekuperatoriaus, dėl to, kad nereikia vedžioti ortakių.
Naujos statybos namui, be abejo yra naudingesnė centralizuoto vėdinimo sistema, su visais išvedžiotais ortakiais bei rekuperatoriumi, nes rekuperacija vyks sklandžiau, bei šilumos grąžinimo koeficientas bus gaunamas didesnis. Norint detaliau paskaičiuoti kainų skirtumus, reikalingas namo brėžinys.
Vidas, Ekspertai.lt
Centralizuota sistema yra tokia sistema, kai statomas vienas įrenginys ir iš jo išvedžiojami ortakiai po visas patalpas. Decentralizuota, kai kiekvienoje patalpoje statomas mini rekuperatorius. Kaina įprastai priklauso nuo kliento poreikių, tačiau, jei norėtumėme pasiekti ta patį komforto, eksploatacinių išlaidų ir higienos patalpose lygį, decentralizuota sistema būtų brangesnė. Bet kokios kvadratūros naujos statybos namui, centralizuota sistema būtų tinkamesnė.
Tomas, Ekspertai.lt
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392232 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163411 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 93 specializuotų įmonių