Iš rekuperatoriaus bėga kondensatas

Klausimas:
Kodėl iš rekuperatoriaus bėga kondensatas (dar neįjungtas nei karto) ir ar taip gali būti, kad apšerkšnija lauke esanti ventiliacijos anga esant minusinei temperatūrai? Modelis : "SAVE VTR 150/K "
Komentarai:
Gali būti daugybė priežasčių, kodėl bėga kondensatas. Reikėtų žiūrėti nuo pradžių, ar vėdinimo sistema teisingai sumontuota, ar turi atbulinius vožtuvus, ar ortakiai izoliuoti pakankamo storio termoizoliacija, ar rekuperatorius nėra sumontuotas pernelyg arti prie oro paėmimo ir ištraukimo angų. Vėdinimo sistemoje, net ir esant išjungtai gali vykti oro cirkuliacija dėl gravitacinių jėgų, tai yra per ortakį patekęs šaltas oras leidžiasi žemyn, o sušilęs patalpų oras ortakiais dėl savo tankio kyla aukštyn taip sudarydamas oro cirkuliaciją, o dėl temperatūrų skirtumo susidaro kondensatas. Jei kondensatas kaupiasi vėdinimo sistemos išorėje, vadinasi vėdinimo sistemos termoizoliacija yra nepakankamo storio. Taip pat ši problema gali būti ir dėl pernelyg drėgnų patalpų. Jei namas pastatytas nesenai, sienos, grindys, perdengimo blokai yra įsigėrę labai daug drėgmės. Ši drėgmė, ypač šiltose patalpose, garuoja, ir ant vėsesnių paviršių vėl kondensuoja virsdami vandens lašais.
Greičiausiai ant oro paėmimo iš lauko ir oro išmėtimo nėra sumontuotos uždarymo sklendės, todėl per atvirus ortakius papuola šaltas lauko oras ir įvyksta kondensacija įrenginio viduje.
Lauko grotelės apšerkšnija dėl tos pačios priežasties t.y. šiltas patalpos oras keliauja lauk per atvirus vamzdynus.
Raimundas Nedzveckis, UAB KOMFOVENT