Plokštelinis ar rotacinis rekuperatorius

Klausimas:
Ar galėtumėt patarti dėl rekuperatoriaus. Meistras parinko variantus tinkamus mano namo rekuperacijos projektui. Renkuosi tarp šių dviejų variantų: a) plokštelinis rekuperatorius Wolf CWL Excellent 300 su 4 pakopų valdymo pultu b) rotacinis rekuperatorius Systemair SAVE VTR 300 su integruotu valdymo pultu Apskritai įdomu apie plokštelinį šešiakampį ir rotacinį rekuperatorius - jų privalomus ir trūkumus.
Komentarai:
Mes visada siūlome klientams rinktis tik priešpriešinių oro srautų plokštelinius rekuperatorius. Jie gerokai ekonomiškesni, turi geresnius šilumogrąžos koeficientus yra tylesni. Jei Jums įdomu, galime pasiūlyti labai aukštos kokybės analogą Wolf Excellent 300 įrenginiui.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Šiuo atveju galiu būti šiek tiek šališkas, tai apie gamybos ir kokybės klausimus nekalbėsiu. Tik informuosiu, kad:
Plokštelinių šilumokaičių deklaruojamas gamintojų efektyvumas iki 95% pasiekiamas esant lauko temperatūrai ne žemiau -3˚C. Esant -3˚C temperatūrai šilumokaitis pradeda užšalinėti, nebevyksta šilumos atgavimas, tai reiškia, kad reikalingas arba papildomas pašildytuvas orui, arba yra mažinamas paduodamo oro kiekis iš lauko. Dar keli minusai sausinamas į patalpas paduodamas oras, reikalinga kondensato nuvedimo sistema. Šio tipo šilumokaičiai labai gerai veikia šalyse kuriose yra drėgna ir temperatūra nenukrenta žemiau 0*C (Belgija, Olandija, Anglija, Pietų Vokietija)

Rotacinis šilumokaitis kuo puikiausiai veikia iki -30*C ir atlieka savo funkciją, grąžina šilumą paduodamam orui į patalpas. Taip pat rotacinis šilumokaitis iš išmetamo oro grąžina drėgmę į paduodamą orą, neišsausinate oro. Nereikalingas kondensato nuvedimas. SAVE VSR yra Švedų inžinierių sukurtas gaminys. Švedija, Norvegija naudoja tik rotacinius rekuperatorius, nes plokštelinis šilumokaitis yra skirtas visai kitai geografinei situacijai.

Siūlyčiau Jums pasirinkti įrenginį su rotaciniu šilumokaičiu.
Rosvaldas Gumuliauskas, UAB Systemair