Rekuperatoriaus su montavimo darbais kaina

Klausimas:
Statome naują gyvenamąjį namą A klasės. Gyvenamo ploto 78 kv.m. Projekte rašoma, kad bus montuojami trys naujos kartos rekuperatoriai. Gal galėčiau sužinoti apytikslę kainą su rekuperatoriais ir montavimo darbais?
Komentarai:
Norint pasakyti kainą, reiktų žinoti, kas pas Jus suprojektuota. Nesuprantu, kodėl pas Jus parašyta trys rekuperatoriai, jeigu montuoti centralizuotą rekuperatorių ir išvedžioti lanksčius ortakius 75mm diametro, tuomet Jums reikia vieno 200-250 m3/h našumo įrenginio. Galbūt pas Jus suprojektuoti mini rekuperatoriai, montuojami per lauko sieną ir skirti vienai patalpai? Tačiau nei vieno gamintojo mini rekuperatoriai techninėmis savybėmis neprilygsta centralizuotoms sistemoms.
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Čia yra kalbama apie mini rekuperatorius, nepatarčiau jų montuoti, A klsės namui jie netinka, nes daro namą nesandaru, oro kaita bus tik tose patalpose kur jie stovės, ir orą keis tik toje vietoje ir tik apie 2-3 metrus nuo jo, nes per ta pačią skyle pučia ir traukia, o kaip patalpos, kuriom butinas vėdinimas t.y vonia , virtuvės zona, drabužine ir pan, darykite normalia vėdinimo-rekuperacijos sistemą, bus žymiai efektyviau ir mažesni elektros kaštai, ir bus pakeistas oras visame name minimu viena karta per 1h, kas ir priklauso A klasės namui. Žinoma reikia pasirinkti tinkama vėdinimo įrenginį, kuris tinka Lietuviškam klimatui.
Kazimieras Petkūnas, Ekspertai.lt
Kadangi namas matau bus mažas, o rekuperatorių net trys, tai suprantu, kad bus montuojami buitiniai (sieniniai) rekuperatoriai. Mes parduodame dviejų firmų sieninius rekuperatorius. Blauberg firmos rekuperatorius (vnt. kaina 380 eurai be PVM) ir Vents firmos rekuperatorius (vnt. kaina 284 eurai be PVM).
Gabrielius, Ekspertai.lt
Apytikslė kaina su rotaciniu rekuperatoriumi, motorizuotomis uždarymo sklendėmis, ortakiais ir montavimo darbais, kai tiekiamas oras paduodamas ir ištraukiamas iš kiekvienos patalpos, yra nuo 3800-4500 Eur.
Juozas Zdancevičius, Ekspertai.lt