Rekuperacija B klasės namui

Klausimas:
Ar reikalinga rekuperacija B klasės namui? Ar pagal energinio naudingumo koficientą nelabai reikalingas dalykas? Apie 180m2.
Komentarai:
Klausimas, kokia ta B klasė? Ar arčiau C klasės, ar arčiau A klasės? Nes kiekvienos klasės ribose sąnaudos gali skirtis 20-30 proc.
Čia šiuo atveju svarbiau namo sandarumas.
B klasės namui neprivalomas priverstinis vėdinimas (su rekuperacija). Viskas priklauso nuo namo sandarumo, nuo gyvenančių asmenų skaičiaus ir nuo gyvenančiųjų jautrumo nešviežiam orui.
Kitas klausimas, ar labai aktualus šilumos taupymas. Galima visą laiką gyventi šiek tiek pravertais langais, tokiu būdu užtikrinant pakankamai šviežio oro, tačiau prarandant šilumą. Tas prištaravimas išryškėja žiemą, esant šalčiams. Atsiranda visokių kitokių nepatogumų - prišalę langai (praverti tarpai, nesandarumai) ir pan.
Mano asmenine nuomone ir patirtimi - primygtinai rekomenduočiau įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą ir nesižavėti visokiais netvariais mikroventiliaciniais sprendimais (kaip ventiliatoriukai per sienas ir pan.).
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
B klasės namas, jei tai statyba ne senesnė nei 10 metų yra gana gerai užsandarintas. Tad norint turėti gerą oro kokybę namie, reikia nuolat vėdinti patalpas. Šaltuoju metų laiku dažniausiai taip nėra daroma, todėl turime aukštą CO2 lygį kambariuose. Šios problemos sprendimas vienintelis priverstinio vėdinimo sistema. Energetiškai efektyvus sprendinys yra tik rekuperacinė sistema, tik reiktų rinktis aukštesnės kokybės efektyvų rekuperatorių.
Vėdinimas yra būtinas visų energetinių klasių pastatams, nes tai yra sveiko namo pagrindinis kriterijus. Oro šalinimas gali veikti natūraliai (jei yra tam palankios sąlygos) arba mechaniškai (ventiliatoriaus /-ių) pagalba. Vėdinimas gali būti su šilumogrąža (rekuperatorius) arba be šilumogražos. Nėra nei vieno teisės akto Lietuvos respublikoje, kuriame būtų prievartiniu būdu reikalaujama įsirengti vėdinimo sistemą su rekuperatoriumi bet kokios energetinės klasės pastatuose. Planuojant vėdinimo sistemą, be abejo, būtina ją suprojektuoti energetiškai efektyvią, t.y. tausojančią elektros ir šiluminę energiją. Tokia sistema yra DCV (Demand Control Ventilation). Susisiekite su mumis tiesiogiai ir pateikite namo brėžinius. Mes pasiūlysime ką ir kaip įrengti.
Gintaras, AVSA
Būtinybės įrenginėti rekuperacinę vėdinimo sistemą tikrai nėra, netgi A, A+ ir t.t klasės namams. Reglamente tik nurodoma kokios klasės turėtų būti pats vėdinimo įrenginys, jei pasirenkamas rekuperacinė vėdinimo sistema.
Žinoma, vėdinimo sistema tikrai būtina bet kokios klasės gyvenamajame name. Tačiau kokią ją pasirinkti sprendžiate Jūs pats. Tikrai yra sistemų, kurios pagal pagal energijos eikvojimo sąnaudas prilygsta ir net lenkia rekuperacinę sistemą, bet tai jau platesnis klausimas reikalaujantis išsamaus pristatymo. Tad jei įdomu galite kreiptis, pasidalinsime savo patirtimi.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394973 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164994 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių