Rekuperacija su šaldymu

Klausimas:
Noriu įsirengti rekuperacinę sistemą name, bet pasigooglinęs radau, kad būna rekuperacija su šaldymu. Radau, kad laaaaabai nerekomenduojama toks sistemų sudergimas. Bet tada kyla dar daugiau klausimų. - Kodėl gamintojai projektuoja ir po to gamina tokias dvigubas sistemas? Gamintojai projektuodami, leisdami gamybą tikrai turi dideles išlaidas kurios turi atsipirkti, todėl tikrai neprojektuoja ir negamina tik dėl "pakazuchos". Ar kas iš Ekspertai.lt jau montavo tokias sistemas ir gali pasidalyti patirtimi ir atsiliepimais? Koks kainų skirtumas dvigubos sistemos VS dviejų atskirų sistemų (aparatais+įrengimas+medžiagos)?
Komentarai:
Taip, gamintojai gamina rekuperatorius su vėsinimo funkcija, paprastai tai būna freoninė sekcija su išoriniu bloku, kaip ir standartinių šilumos siurblių oras oras atveju. Tačiau šie įrenginiai paprastai būna gana didelio našumo ir jei tai didelis namas, tuomet toks sprendimas gali būti naudojamas. Salyginai mažame projekte iki 150m2 vėdinimo sistemos poreikis būna 150-300 m3/h oro kaitos visam namui. Tokie oro kiekiai yra paprasčiausiai per maži užtikrinti nors kažkiek efektyvų vėsinimą karštą vasaros dieną. Kaip pavyzdys mažiausio 2,5 kW sieninio tipo oro kondicionieriaus oro srautas yra 200-500 m3/h ir toks įrenginys yra skirtas vėsinti patalpą iki 30m2. Netgi imant didesnį rekuperatorių, pavyzdžiui 650m3/h našumo, DX freoninės sekcijos galia bus apie 2,5-3,5 kW, o tai reiškia, jog esant karštam laikotarpiui, kai labiausiai reikia kondicionavimo, šaldymo galios tikrai bus mažai. Vėsinimo sekcijos prie rekuperatoriaus paskirtis yra daugiau neleisti prišildyti papildomai namo tiekiant šviežią orą iš lauko karštuoju metų laiku. Taigi, esant poreikiui, priklausomai nuo namo tūrio ir kitų techninių savybių, galime pasiūlyti abiejų tipų sistemas.
Rekuperacinė sistema su šaldymu galima. Svarbu įvertinti šilumos nuo saulės spindulių perteklių - t.y. koks šalčio poreikis, ir projektuojant tokią sistemą reikia užtikrinti 3-5 kartinę oro kaitą per valandą. Taigi, jei standartiniam namui pakanka 250-400 kub.m/val. našumo rekuperatoriaus, tai su šaldymo opcija rekuperatoriaus našumas turėtų būti 500-900 kub. m/val. - taigi investicijos irgi labai skirtingos.
V.Kriukas, UAB Leslat
Naudingiausia rekuperacinė sistema su šildymu ir šaldymu diegiama tik didelėm komercinėm patalpom, mažom kaip Jūsų namas įrenginys su šilumos siurbliu šaldymui-šildymui kainuoja tiek kiek kainuotų įrengti visą sistemą Jūsų name. Finansiškai tikrai neapsimoka toks įrenginys. Montuokit paprastą rotorinį ar plokštelinį rekuperatorių ir susimontuokit atskirus kondicionierius su šildymu ir šaldymu. Patikrinta, veikia!
Rolandas, UAB Unibalt
Rinkoje yra vėdinimo įrenginių su integruotu šilumos siurbliu, kurie vasarą gali atvėsinti orą, o žiemą jį pašildyti. Šio sprendimo privalumas, kad nėra išorinio bloko, montuojamo lauke. Tačiau projektuojant tokią sistemą, reikia atkreipti dėmesį, kad patalpų atvėsinimui paprastai reikia didesnio oro kiekio nei jo užtektų vėdinimui.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Zehnder ComfoClime 36 komplektas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
8199 €/vnt.
Vėdinimo sistemos įrengimas
Vėdinimo sistemos įrengimas
Viskas vėdinimui
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
550 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394275 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164472 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 93 specializuotų įmonių