Ventiliacija virtuvėje

Klausimas:
Mums iškilo didelė problema. Virtuvėj darėm remontą ir visai pamiršom, kad uždengėm ventiliaciją. Dabar viską iš naujo ardyti nesinori. Jeigu mes nupirksim gartraukį, kuris yra montuojamas į spintelę ir veikia per anglies filtrus? Ar būtina yra ventiliacija šitoj patalpoj? Kiek girdėjau, tai net montuojamiems gartraukiams reikia šlangos, kuri eitų į ventiliaciją arba reikia griaut sieną ir vest šlangą tiesiai į lauką. Ką daryt, ir ar būtina yra ta ventiliacija?
Komentarai:
Ventiliacija yra būtina. Gartraukis jungiasi prie ventiliacijos šachtos. Taip pat galima naudoti uždaros cirkuliacijos gartraukius, kurių nereikia prie nieko prijungti. Ištraukiamas oras nufiltruojamas ir grąžinamas atgal į patalpas. Tačiau netgi šiuo atveju turėsite problemą su pertekline drėgme virtuvėje. Patartume arba dažnai vėdinti atidarius langą netgi žiemą, arba įsirengti mini rekuperatorių, montuojamą per lauko sieną. Šis sprendimas padėtų išspręsti drėgmės ir vėdinimo problemą.
Vėdinimo anga, per kurią oras iš virtuvės patalpos būtų šalinamas į lauką yra reikalinga. Norint kad bute vyktų oro apykaita, būtina įvykdyti keletą sąlygų - užtikrinti oro pritekėjimą į gyvenamuosius kambarius, turėti vėdinimo angas pagalbinėse patalpose (vonia, virtuvė, tualetas) bei nesandarias vidines patalpų duris (1-1,5 cm tarpas durų apačioje per visa jų plotį).
Gartraukis visgi nėra vėdinimo įrenginys. Tiesioginė jo paskirtis pašalinti maisto gaminimo metu išsiskiriančius kvapus bei perteklinę drėgmę. Įprastai gartraukio veikimo laikas susietas tik su maisto gaminimu. Ir didžiąją paros laiko dalį jis būna išjungtas. O užtikrinti nuolatinę oro apykaitą bute galima tik laikantis sąlygų kurias paminėjau aukščiau.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 395876 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 165456 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 43 specializuotų įmonių