Gartraukių palyginimas

Klausimas:
Kokie didžiausi pliusai ir minusai renkantis gartraukį iš 3 variantų: anglies filtras, oro srauto paleidimas per rekuperatorių ir oro srauto išmetimas tiesiai į lauką? Kadangi bus rekuperatorius, lyg ir logiška būtų paduoti per jį, bet girdėjau, kad virtuvės garai ir riebalai gali pakenkti rekuperatoriaus ortakiams. Ką labiausiai rekomenduotumėt? Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-400HV/1, 430m³/h, ortakiai plastikiniai lankstūs, namas A+ klasės, 95 kv. m., svetainė kartu su virtuve bendroje erdvėje aukštomis lubomis (apie 4 m aukščiausiame taške), maistas bus gaminamas dažnai.
Komentarai:
Pats teisingiausias, efektyviausias variantas yra gartraukį jungti prie rekuperatoriaus. Ne visi gamintojai leidžia tai daryti ir siūlo šią opciją, reikia klausti gamintojo atstovų. Kitas priimtinas variantas šiuolaikiniam sandariam namui yra uždaros cirkuliacijos gartraukiai su angliniais filtrais. Ir trečias variantas lieka su išvedimu į lauką, bet šis variantas mažiausiai efektyvus, energetiškai nuostolingas ir įjungus gartraukį išbalansuojama vėdinimo sistema.
Gal rekomenduočiau gartraukius su anglies filtrais - tai tam tikra apsauga rekuperatoriui, be to gartraukio naudojimas neišbalansuotų oro balanso patalpose. Trūkumas - dažnokai gali tekti keisti anglies filtrus.
V.Kriukas, UAB Leslat
Gartraukio prijungimas prie vėdinimo sistemos ištraukimo.
Vieni trūkumai, iš kurių pagrindinis - ortakių pasidengimas riebalais, kurie po kurio laiko netgi pradeda kur nors varvėti. Savaime suprantama, kad riebalų filtrai neužtikrina 100 procentinio riebalų sugaudymo ir atskyrimo. Be to, juos gana dažnai ir reguliariai reikia plauti ir valyti. Pridėkite ranką prie širdies ir pasakykite, kad jūs tikrai tikrai nepraleisite nei vieno riebalų filtro reguliaraus plovimo laiku.
Rekuperatoriaus ištraukiamo oro kiekis bus mažesnis už deklaruojamą dėl pasipriešinimo ortakiuose. Dar ir klausimas, kaip tuo metu bus suderinama su vėdinimo oro srautais per vieną rekuperatoirių?
Gartraukio prijungimas į atskirą kanalą per lauko sieną/stogą/lubas.
Efektyvumo prasme tai geriausias sprendimas - galima ištraukinėti didelius oro kiekius - iki 600 ir daugiau m3/h. Trūkumai - nesusiderina su vėdinimo sistema - jai bus trukdoma. Vėdinimo sistema paprastai dirba apie/iki 200 m3h (Jūsų dydžio name). Ji tokį oro kiekį ir ištraukia ir tiekia. srautai subalansuoti.
Ir staiga Jūs įjungiate papildomą ištraukimą 650 m3/h. Iš karto name susidaro nedidelis oro išretėjimas, ir stengiamasi per bet kokius plyšelius (A+ klasės name tokių neturėtų būti), ar kažkokius kanalus (per rekuperatorių) įtraukti reikiamą papildomą oro kiekį. Ir rekuperatoriui negerai. Aišku tas išretėjimas nebus labai didelis, taigi, papildomai įtraukiamo oro srautas irgi bus mažesnis, nei deklaruojamas, vietoj 600 m3/h - galbūt tik 250-400 m3h.
Antras trūkumas - namo šildymo šilumos švaistymas. Juk tai yra atviras kanalas į lauką per sieną. Tai yra anga. Nors, įmontavus atbulinį vožtuvą, šaltas lauko oras į vidų neis, bet neveikiant gartraukiui, šaltis tai atšaldys visą ortakį ir konstrukcijas apie jį. Žiūrėk, kad kur noras nepradėtų drėkti siena, virtuvės baldai ir t. t. Žodžiu, ta vieta bus šalta.
Idealiausias sprendimas - traukti garus ir riebalus per filtrą ir išleisti tą orą į patalpą. Tuo labiau, kad yra didelė erdvė ir aukštis iki stogo.
Tai - nėra jokių atvirų angų per konstrukcijas į lauką ir neišbalansuojama vėdinimo sistema, nes bendras oro srautas iš namo ir į namą iš lauko nesikeičia.
Aišku, filtrus reikės prižiūrėti, bet juos reikės prižiūrėti lygiai taip pat bet kokiu atveju.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Prijungdami virtuvės gartraukį „penktuoju flanšu“ į rekuperacinę sistemą, iš rekuperatoriaus šilumokaičio atimate dalį šilto oro, kuris turi pašildyti šaltąjį lauko orą. To pasekmės – diskomfortas dėl tiekiamo oro temperatūros sumažėjimo, didesnis el.energijos kiekis, reikalingas tiekiamo oro srautui pašildyti iki reikiamos komforto temperatūros (jei sumontuotas papildomas elektrinis šildytuvas).

Rekomenduojama naudoti būtent šio gamintojo gartraukį, nes atskirais atvejais kitų gamintojų gartraukiai gali būti galingesni už patį rekuperatorių, todėl užterštas virtuvės oras gali pradėti tekėti vamzdynu atgal į patalpas, iš kurių turėtų būti šalinamas.
Atkreipkite dėmesį į rekomendacijas ENSY montavimo vadove, gartraukis turi būti korektiškai prijungtas prie įrenginio, kitaip rekuperatorius gali būti stabdomas dėl "rotoriaus klaidos".

Schematiškai, "penktasis vėdinimo įrenginio flanšas" sumontuotas rekuperatoriuje už šilumokaičio, bet prieš ištraukiantįjį ventiliatorių. Oras, ateinantis šiuo kanalu, nėra filtruojamas, todėl ilgesnį laiką eksploatuojant, dulkės, garai, riebalai gali paveikti ventiliatorių, užteršti šalinamojo oro kanalus.

Rekomenduojame naudoti tik recirkuliacinius gartraukius, kurių išvalytas nuo teršalų (ir kvapų, jei naudojami aktyvuotos anglies filtrai) oras yra grąžinamas atgal į virtuvės patalpą, iš kur jį savo ruožtu šalina rekuperatorius, atgaudamas tokią svarbią šilumos energiją.

Sandariuose pastatuose negali būti jokių papildomų angų į lauką! Per nepriklausomą gartraukio kanalą pastatas "kvėpuos", bus neįmanoma subalansuoti vėdinimo sistemą.
Žilvinas Salialionis, OXYGEN
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392311 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163440 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 43 specializuotų įmonių